ورزش ایران / شناسه خبر: 94693 / تاریخ انتشار : 1397/12/3 15:44
|
احتمال غیبت نایب قهرمان وزنه‌برداری جهان در جام فجر

بیرالوند، درگیر آسیب دیدگی کهنه

احتمال دارد رضا بیرالوند وزنه‌بردار جوان کشورمان و دارنده نشان نقره وزنه‌برداری جهان در ترکمنستان بخاطر مصدومیت نتواند در جام فجر وزنه بزند.

چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی جام فجر و گزینشی المپیک 2020 توکیو در حالی طی روزهای 10 تا 14 اسفندماه به میزبانی تالار وزنه‌برداری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود که قرار است تیم منتخب کشورمان با 7 وزنه‌بردار در این رقابت‌ها به میدان برود.

با وجود اینکه رضا بیرالوند در مسابقات قهرمانی جهان وزنه زده و به مدال هم رسیده است، اما گویا  او برخلاف پیش بینی کادرفنی تیم ملی، شرایط حضور در جام فجر را ندارد. این وزنه‌بردار در ترکیب تیم منتخب جام فجر قرار گرفته بود، اما به نظر می‌رسد با توجه به مصدومیت کهنه‌ای که دارد برای جلوگیری از تشدید آن در جام فجر وزنه نمی زند و تمرکزش را روی حضور در مسابقات قهرمانی آسیا می گذارد.

او در این رابطه می گوید:« متأسفانه بعد از مسابقات جهانی هنوز مصدومیتم به طور کامل بهبود پیدا نکرده است و حضورم در مسابقات جام فجر قطعی نیستالبته به آمادگی نسبی بدنی رسیده‌ام، اما احساس می‌کنم اگر بخواهم وزنه بزنم دوباره این مصدومیت تشدید شود و نتوانم مراحل درمان را به خوبی طی کنم. البته همه چیز به نظر کادر فنی بستگی دارد و سعی می‌کنم به جام فجر برسم هرچند بیشتر تمرکزم در حال حاضر روی مسابقات قهرمانی آسیا است. در این مدت به ثبات خوبی رسیدم و تلاش می‌کنم بتوانم این جایگاه را تثبیت کنم به خصوص در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۹ که تمام هدفم کسب مدال طلای جهان است.»

جام فجر وزنه برداری در حالی برگزار می شود که کشورهای روسیه، کرواسی، ترکمنستان، مغولستان، مجارستان، افغانستان، آلمان، عراق، لتونی، جمهوری آذربایجان، رومانی، ترکیه، سوریه، یمن، کامرون، اتریش، قطر، اردن، کره جنوبی، بنگلادش به همراه ایران در این رقابت‌ها حضور دارند. مسابقات در 7 وزن المپیکی (61، 67، 73، 81، 96، 109 و 109+ کیلوگرم) و به میزبانی تهران برگزار می‌شود.

4/290

captcha
تازه ها
بیشتر