ورزش ایران / شناسه خبر: 94666 / تاریخ انتشار : 1397/12/2 21:32
|
دلیل بازی نکردنم را از کادر فنی بپرسید

خداحافظی غیرمنتظره آرن داوودی از تیم ملی بسکتبال

خداحافظی غیرمنتظره آرن داوودی از تیم ملی بسکتبال

پس از شکست تیم ملی بسکتبال ایران مقابل ژاپن در مرحله مقدماتی جام جهانی بسکتبال، آرن داوودی خداحافظی‌اش را از این تیم اعلام کرد. در غیاب بازیکنانی مثل حدادی و نیکخواه بهرامی که به خاطر اختلاف با شاهین‌طبع در تیم ملی حضور ندارند، داوودی از آخرین بازماندگان نسل طلایی بسکتبال ایران بود.

او مقابل ژاپن فرصت بازی پیدا نکرد و در حالی که تیم ملی یکشنبه بازی حساسی مقابل استرالیا دارد، تصمیم گرفت کنار برود. او درباره دلیل این تصمیم به خبرنگاران گفت: «من در پنجره قبلی خداحافظی‌ام را با کادر فنی در میان گذاشته بودم و امروز این کار را عملی کردم. بسکتبال ایران نیاز به جوانگرایی دارد. در دوره‌ای که ما بودیم تیم ملی توانست چندین بار قهرمان آسیا شود و المپیک و جام جهانی را تجربه کند. الان باید به جوانان بیشتر بها دهیم تا افتخارات بزرگتری نصیب‌مان شود. بسکتبال‌مان باید جایگاه بهتری را داشته باشد.»

---

دلیل بازی نکردنم را از کادر فنی بپرسید

کاپیتان تیم ملی بسکتبال در مورد شکست مقابل ژاپن گفت: «ژاپنی‌ها امروز استثنایی بودند، ما باید این بازی را می‌بردیم اما نشد. آنها خیلی خوب بازی کردند. من به پیروزی مقابل استرالیا در روز یکشنبه خیلی خوش‌بین‌ام. امیدوارم هواداران مثل امروز بیایند و حمایت کنند.»

داوودی درباره اینکه چرا برای خداحافظی تا یکشنبه صبر نکرده گفت: «فرقی نمی‌کرد. امروز یا روز یکشنبه، تفاوتش سه روز بود.» آرن که به نظر می‌رسید از بازی نکردن ناراضی است، در این باره صحبتی نکرد و گفت: «این موضوع را باید از کادرفنی بپرسید.»

شاهین‌طبع هم درباره بازی نکردن داوودی و خداحافظی این بازیکن گفت: «شرایط بازی طوری نشد که بتوانیم از او استفاده کنیم. گاردهای ما کارشان مشابه است و به همین دلیل فرصت بازی به آرن نرسید. او تصمیم شخصی‌اش بود که از تیم ملی خداحافظی کند و ما هم برایش آرزوی موفقیت داریم.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر