ورزش ایران / شناسه خبر: 94665 / تاریخ انتشار : 1397/12/2 21:16
|

شاهین طبع: بازیکن آمریکایی ژاپن تمرکز ما را بهم ریخت

مهران شاهین‌طبع، سرمربی سرمربی تیم ملی بسکتبال شکست تیمش مقابل ژاپن را به دلیل حضور بازیکن آمریکایی در ترکیب حریف دانست. فازکاس در این بازی 26 امتیاز برای ژاپن به دست آورد و بهترین بازیکن تیمش بود. این شکست صعود ایران به جام جهانی بسکتبال را به تعویق انداخت.

شاهین‌طبع گفت: «بازی سختی بود. کسب ۹۷ امتیاز از سوی ژاپنی‌ها نشان داد که آنها روز بسیار خوبی داشتند و در پرتاب‌های ۳ امتیازی و ۲ امتیازی آمار خوبی را از خود به جا گذاشتند. بازیکنان ما هم خیلی سخت کار کردند اما ژاپنی‌ها خوش‌شانس‌تر بودند، در هر صورت من از بازیکنانم راضی هستم.»

او در مورد فازکاس بازیکن خارجی ژاپنی‌ها گفت: «او خیلی خوب بازی کرد، ما نتوانستیم این بازیکن را متوقف کنیم، ما می‌دانستیم که او بازیکن امتیاز‌آوری است و خیلی به ژاپنی‌ها کمک کرد و در مقابل تمرکز ما را گرفت. های‌جیمه دیگر بازیکن آنها بسیار خوب کار کرد، ما فکرش را هم نمی‌کردیم که او به این خوبی بازی کند و به همین دلیل معادلات ما را به هم ریخت.»

---

شاهین‌طبع درباره عملکرد ضعیف بازیکنان ایران روی شوت‌ها‌ گفت: «بازیکن بلند آنها زیر حلقه مانده بود و متأسفانه شوت‌هایمان را از دست دادیم. فکر می‌کنم اگر یک جایی چرخش توپمان بهتر بود، می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم. در مورد بهنام یخچالی هم باید بگویم او فقط شوت‌هایش وارد سبد نشد اما در کار دفاعی خوب بود. داور در ۲-۳ صحنه می‌توانست سوت‌های بهتری بزند اما این اتفاق نیفتاد.»

او با اشاره به عملکرد مایک رستم‌پور، بازیکن دوملیتی که به تازگی به تیم ملی بسکتبال ایران اضافه شده هم گفت: «این بازیکن اشتباهی نداشت و فداکاری زیادی در جریان بازی انجام داد. او نیاز به زمان بیشتری دارد که بهتر شود.»

شاهین‌طبع در پایان درباره بخت صعود تیمش به جام جهانی گفت: « بهتر بود که در دیدار با ژاپن با ۶ امتیاز اختلاف ببازیم و در لحظات آخر می‌توانست این اتفاق بیفتد اما نشد حالا در نهایت امیدوارم بتوانیم صعود کنیم. بازی فردای اردن و لبنان هم برای ما خیلی مهم است.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر