فوتبال ایران / شناسه خبر: 94610 / تاریخ انتشار : 1397/12/1 15:23
|
برای نایب‌قهرمان آسیا ترس معنایی ندارد

برانکو: از ضربات چیپ خوشم نمی‌آید

ما فینالیست لیگ قهرمانان آسیا هستیم و طبیعتاً به عنوان شانس اول برنده شدن وارد زمین می‌شویم. از هیچکس و هیچ تیمی هم نمی‌ترسیم.

السد، الاهلی و حالا هم پاختاکور. پرسپولیس برای صعود از مرحله‌ی گروهی لیگ قهرمانان 2019 باید از این تیم‌ها بگذرد و البته آسوده‌خاطر است که سرمربی‌اش هر سه حریف را به اندازه‌ی کافی می‌شناسد. برانکو ایوانکوویچ تمرین سه‌شنبه‌ی پرسپولیس را به دستیارانش سپرد و به دبی رفت تا با تماشای بازی دوم پلی‌آف گروه چهار لیگ قهرمانان، نخستین حریف آسیایی تیمش را بشناسد. او حالا می‌گوید که صعود پاختاکور را پیش‌بینی کرده بود اما نگران رقابت با این تیم و دیگر تیم‌های همگروه پرسپولیس نیست. البته تاکید هم کرده که در مسابقاتی مثل لیگ قهرمانان، کوتاه آمدن و دست‌کم گرفتن حریف بی‌معناست و او و تیمش هرگز چنین اشتباهی را مرتکب نخواهند شد. آقای سرمربی حتی می‌گوید که با میزبانی خارج از خانه از تیم‌های عربستانی هم کنار آمده است.

 

انتظار صعود پاختاکور را داشتم

مهم‌ترین چهره‌ای که بازی سه‌شنبه شب النصر و پاختاکور را در دبی به تماشا نشست، سرمربی پرسپولیس بود که می‌خواست نخستین حریف آسیایی تیمش را بشناسد. برانکو ایوانکوویچ حالا می‌گوید صعود پاختاکور به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا همان اتفاقی بوده که انتظارش را داشته: «بازی النصر و پاختاکور را از نزدیک نگاه کردم و به عقیده من، پاختاکور تیم بهتری بود. هر چند وقتی بازی بدون گل مساوی بود، النصر یک پنالتی از دست داد اما در کل پاختاکور بهتر بود و انتظار این را داشتم که بازی را ببرد.

 

فینالیست آسیا از کسی نمی‌ترسد

اولین بازی ما در لیگ قهرمانان آسیا با پاختاکور خواهد بود اما ما فینالیست لیگ قهرمانان آسیا هستیم و طبیعتاً به عنوان شانس اول برنده شدن وارد زمین می‌شویم. از هیچکس و هیچ تیمی هم نمی‌ترسیم. علی‌رغم اینکه خودمان را لایق برنده شدن در این بازی می‌دانیم، انتظار یک بازی سخت را داریم. این افتخار است که دوباره در لیگ قهرمانان بازی می‌کنیم.

 

دست‌کم گرفتن حریف معنا ندارد

بازی‌های لیگ قهرمانان سخت‌ترین بازی‌ها در آسیاست و حریف آسان در آن وجود ندارد. گروه ما و همین‌طور گروه استقلال سخت است. ما اگر می‌خواهیم در سطح سال گذشته باشیم، باید همه را ببریم. اینجا کوتاه آمدن و دست‌کم گرفتن حریف معنا ندارد چون سطح مسابقات لیگ قهرمانان بسیار متفاوت‌ از لیگ ماست.

 

به بازی در زمین بی‌طرف عادت می‌کنیم

پرسپولیس یک بار دیگر شانس میزبانی از تیم‌های عربستانی در خانه‌اش را از دست داده. اتفاقی که اگر چه باب میل برانکو نیست اما نگرانش هم نکرده: «بله، متأسفانه در بازی با الاهلی نمی‌توانیم در خانه‌ی خودمان بازی کنیم و این واقعاً حیف است اما این مسئله‌ای است که نمی‌توانیم روی آن تأثیرگذار باشیم. این فاکتوری است که کار را سخت می‌کند اما ما به آن ‌هم عادت خواهیم کرد و واکنش خوبی به آن نشان خواهیم داد.

 

بازی با سپاهان هم فینال است

نخستین صعود به نیمه‌نهایی جام حذفی هم موضوع دیگری بود که در پرسش و پاسخ خبرنگاران با برانکو مطرح شد و مرد کروات درباره‌اش گفت: «امروز دوباره بابت همین نتیجه به بچه‌های تیمم تبریک گفتم. من قبلاً هم گفتم که بازی با پدیده را یک بازی بزرگ تلقی می‌کردم، چون واقعاً نمایشی که این تیم دارد، مستحقق بیشترین توجه است. یحیی گل‌محمدی تیم مُدرنی درست کرده است. خوشحالی من از این است که بازیکنانم هر بازی بهتر و بهتر بازی می‌کنند و در این مسابقه هم بهتر از آن دیداری که دو بر صفر برنده شدیم،‌ بازی کردیم. بازی با پدیده، فینال قبل از فینال بود و ما باز هم یک فینال با سپاهان قبل از فینال داریم.

 

خوشبختیم که بازیکنان‌ زیادی در اختیار داریم

و این هم نظر ایوانکوویچ درباره‌ی فشردگی بازی‌های پرسپولیس و برنامه‌ریزی سازمان لیگ برای بازی این تیم برابر سپاهان در تاریخ سوم خرداد: «متأسفانه این برنامه‌ای است که ما نمی‌توانیم دخالتی در آن داشته باشیم. ما برنامه بازی‌های خودمان را به خاطر لیگ قهرمانان آسیا بهم ریخته‌ایم. البته این مشکلی است که برای تمام بازی‌ها وجود دارد. به همین خاطر هم بود که فصل گذشته تعدادی از بازیکنان‌مان را از دست دادیم چون بازی‌های ما فشردگی زیادی داشت اما الان این خوشبختی را داریم که بازیکنان‌ بیشتری در اختیارمان است. در این شرایط سعی می‌کنیم ترکیب جدیدی ایجاد و از بازیکنان بیشتری استفاده کنیم تا به نتیجه لطمه نخورد.

 

طرفدار ضربات چیپ نیستم

برای‌مان سوال است که برانکو چرا اجازه داد علیپور حساس‌ترین پنالتی پرسپولیس در بازی با پدیده را چیپ بزند؟ پاسخ آقای سرمربی خواندنی است: «من طرفدار این‌گونه ضربات نیستم و کلا از چیپ زدن خوشم نمی‌آید چرا که یک بار یحیی گل‌محمدی در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌ها این کار را انجام داد و باعث شد فینال را از دست بدهیم. در حالی که اگر ضربه‌اش را گل می‌کرد، ما به مصاف ژاپن می‌رفتیم نه چین. این ضربات ریسک بالایی دارد اما وقتی گل می‌شود، قشنگ است.

 

در سخت‌ترین شرایط همیشه بهتر بوده‌ایم

بازی با نفت مسجدسلیمان بر خلاف آنچه به نظر می‌رسد، اصلا ساده نیست و سرمربی پرسپولیس هم این را تایید می‌کند: «همه تیم‌ها مقابل تیم قهرمان انگیزه متفاوت دارند و ما در سخت‌ترین شرایط همیشه بهتر بوده‌ایم. برای ما فرقی نمی‌کند حریف‌مان نفت مسجدسلیمان باشد یا الاهلی، السد و یا پدیده. ما در هر بازی فقط برای پیروزی به میدان می‌رویم.

 

در مورد مشکلات مالی از من نپرسید

مثل همیشه، برانکو به صحبت کردن درباره‌ی مسائل مالی تمایلی نشان نداد: «در این مورد از مدیریت باشگاه یا از محسن خلیلی مدیر تیم سؤال کنید و از من چیزی نپرسید.» و در ادامه وقتی خبرنگاری وضعیت هموطنش رادوشویچ را جویا شد، پاسخ گرفتیم: «این بازیکن در سالن بدنسازی تمریناتش را انجام می‌دهد.»

 

11 – یک

 

captcha
تازه ها
بیشتر