ورزش ایران / شناسه خبر: 94603 / تاریخ انتشار : 1397/12/1 14:14
|

پرداخت حقوق به کشتی‌گیران / کاری که خادم نکرد

کشتی ایران در سال های اخیر هزینه کرد زیادی داشت اما در این بین کمترین آن به کشتی گیران می رسید اما حالا با مصوبه دیروز فدراسیون کشتی بخشی از این هزینه ها به جیب کشتی گیران واریز می شود.

روز گذشته سمینار پر حرف و حدیث کشتی با حضور روسای هیات‌های کشتی در خانه کشتی برگزار شد.

در این نشست در خصوص مسائل و مشکلات روز کشتی و مسائل مختلفی بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات زیادی هم اتخاذ شد اما مهمترین تصمیمی که در این سمینار اتخذ شد، تصویب پرداخت حقوق به کشتی گیران حضر در اردوی تیم ملی بود.

در دوره ریاست محمد رضا یزدانی خرم این رویه وجود داشت که کشتی گیرانی که در اردوی تیم ملی حضور دارند، حقوقی را دریافت کنند تا بابت رفت و آمد خود به اردوی تیم ملی و همچنین محل سکونت خود دچار مشکل نشود اما بعد از رفتن محمد رضا یزدانی خرم این قانون هم لغو شد.

حالا بعد از گذشت نزدیک به هشت سال حمید بنی تمیم این طرح را یکبار دیگر به سمینار هیات‌های کشتی برد و با تصویب روسای هیات‌های کشتی قرار شد که از این پس مبلغی به عنوان هزینه رفت و آمد ماهیانه به حساب کشتی گیران واریز شود.

غالب کشتی گیران حاضر در اردوی تیم ملی برای رفت و آمد خود با مشکلات زیادی روبرو هشتند. بخش اعظمی از کشتی گیران حاضر در اردوی تیم ملی را فرزندان خانواده های محروم تشکیل می دهند که با توجه به این گرانی بلیت ها برای رفت و آمد مشکلات زیادی را داشتند که به نظر با این تصمیم برخی از این مشکلات رفع می شود. همیشه هم این سوال وجود داشت که وقتی فدراسیون کشتی در دوره مدیریت رسول خادم این همه هزینه کرد دارد این همه پول کجا صرف می شود که بسیاری از کشتی گیران از بی پولی ناله می کنند!

این کار هزنیه زیادی را روی دست فدراسیون می‌گذارد اما با اینحال حمید بنی تمیم هراسی از این بابت ندارد. او در حالی این‌کار را انجام می‌دهد که رسول خادم در 4 سال گذشته و با هزینه کرد و یا برآورد 400 میلیارد تومانی هم این کار را انجام نداد.

در تمامی این سال‌ها به خصوص کشتی گیرانی که از شهرستان‌ها به تهران می‌آمدند برای رفت و آمد خود دچار مشکل بودند و به همین دلیل این تصمیم می‌توند بسیار موثر و تاثیر گذار باشد. هر چند که به نظر اجرای آن به حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک نیاز دارد. این‌جا یکی از آن جاهایی است که همه‌ی مسولان ورزش نشان بدهند که کشتی با فوتبال فرقی ندارد.

ص5

captcha
تازه ها
بیشتر