ورزش ایران / شناسه خبر: 94599 / تاریخ انتشار : 1397/12/1 13:52
|
دعوای جدید در راه است؛ فدراسیون بین‌المللی زورخانه‌ رسمیت ندارد

حیدری: مهرعلیزاده چاره‌ای جز تعامل ندارد

کشتی پهلوانی که یک رشته اصل و واقعی ورزشی در ایران است، این روزها همانند گوشت قربانی شده است. هر کسی یک ادعایی دارد و هر کسی یک گوشه از آن را می خواهد.

اختلاف نظر بین مسولان فدراسیون زورخانه‌ای و پهلوانی و جامعه کشتی این روزها وارد فاز جدیدی شده است.

فدراسیون زورخانه‌ای و پهلوانی که هرگز نتوانسته گام بلندی برای کشتی پهلوانی بردارد، این روزها تلاش زیادی را شروع کرده تا بتواند دوباره این رشته را به زیر مجموعه فدراسیون زورخانه‌ای بکشاند. همین موضوع باعث بروز اختلاف نظرهای زیادی بین جامعه کشتی و فدراسیون زورخانه‌ای شده است. از سوی دیگر واگذاری کشتی پهلوانی جایگاه فدراسوین جهانی این رشته را هم به خطر می‌اندازد. به همین دلیل در بخش بین المللی هم اختلاف نظرهای زیادی بین فدراسیون بین المللی زورخانه‌ای و فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی شده است.

این اختلاف نظرها به حدی افزایش پیدا کرده که حالا علیرضا حیدری رئیس فدراسوین جهانی کشتی پهلوانی، محسن مهرعلیزاده رئیس فدراسیون بین المللی زورخانه‌ای را تهدید می‌کند:« نهادهای ورزشی جهان، فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای را به رسمیت نمی‌شناسند. به همین پیشنهاد دادیم از جایگاه جهانی فدراسیون ما در کنار بودجه آن‌ها استفاده کنیم تا خدشه‌ای به کشتی پهلوانی در جهان وارد نشود و آنها چاره‌ای جز قبول این موضوع ندارند.»

حیدری درباره جایگاه بین‌المللی کشتی پهلوانی تاکید کرد:« مراجع رسمی ورزش جهان، فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی که مورد تایید اتحادیه جهانی کشتی است را به رسمیت می‌شناسند و بنده در حال حاضر ریاست آن را بر عهده دارم. فدراسیون بین‌المللی زورخانه سال‌هاست از کمک دولتی بصورت مستقل استفاده می‌کند اما این فدراسیون را در جهان به رسمیت نمی‌شناسند و فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی را که مسابقات معتبری را در سراسر جهان و اروپا و با حضور کشورهای زیادی برگزار کرده را به رسمیت می‌شناسند.»

این اظهار نظرهای حیدری می‌تواند دعوای جدیدی را در این بخش به راه بیاندازد و مشخص نیست که با این وضعیت چه سرنوشتی در انتظار کشتی پهلوانی است.

علیرضا حیدری، رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی در ادامه همچنین با اشاره به سرانجام جلسات برگزار شده با مسئولان وزارت ورزش و محسن مهرعلیزاده رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و اینکه مسئولیت جهانی کشتی پهلوانی با کیست، گفت:« جلسات مختلفی را با حضور مهرعلیزاده و مسئولان ورزش برگزار کردیم. مسئولیت داخلی کشتی پهلوانی در حال حاضر بر عهده فدراسیون کشتی است و آن‌ها مذاکراتی را با مسئولان فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای داشته‌اند.»

حیدری همچنین ادامه داد:« به اعتقاد من در بحث مدیریت داخلی کشتی پهلوانی با توجه به اینکه اقدامات خوبی طی سال‌های اخیر در بحث جهانی کردن کشتی پهلوانی انجام شده، بهتر است این رشته همچنان در اختیار فدراسیون کشتی باشد. در حال حاضر فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای توان و امکانات در اختیار گرفتن این رشته را ندارد و واگذاری آن باعث لطمه به کشتی پهلوانی خواهد شد، مگر آنکه در آینده بتوانند توان کافی برای اداره آن را داشته باشند.»

ص5

 

 .

captcha
تازه ها
بیشتر