ورزش جهان / شناسه خبر: 94557 / تاریخ انتشار : 1397/11/30 17:22
|
مهمترین برنده لاروس از تنیس آمد

جوکوویچ رفت و برگشت!

جوکوویچ مهمترین برنده جایزه سال لاروس بود. ستاره ای که قصد داشت در سال ۲۰۱۸ از جهان تنیس خداحافظی کند.

جوایز لاروس دردستان ستاره ها آرام گرفت. ستاره های بزرگ و شهیر از گوشه گوشه ورزش، از تنیس و ژیمناستیک گرفته تا فوتبال. دیشب موناکو ستاره باران شد تا جام های کریستال صاحبان خود را بشناسد. مراسم لاروس در موناکو برگزار شد و بهترین های سال ورزش در بخش‌های مختلف اعلام شدند. جایزه بهترین ورزشکار مرد سال به نواک جوکوویچ رسید. تنیسور صربستانی توانست در سال ۲۰۱۸ دوباره به صدر رنکینگ تنیس مردان بازگردد و در شروع سال جدید میلادی فاتح تنیس اپن استرالیا شود.

سیمون بایلز بهترین بانوی ورزشکار سال معرفی شد. ژیمناست آمریکایی مانند المپیک ریو در مسابقات جهانی ژیمناستیک در دوحه درخشید و چهارمدال طلا، یک نقره و یک برنز در بخش‌های مختلف گرفت.

بهترین تیم سال فرانسه دیدیه دشان اعلام شد. خروس‌ها توانستند با پیروزی برابر کرواسی در فینال جام جهانی روسیه برای دومین بار قهرمان جهان شوند.

نائومی اوساکا جایزه شگفتی سال را از آن خود کرد. او در فینال تنیس اپن آمریکا توانست سرنا ویلیامز را شکست دهد و برای نخستین بار فاتح گرند اسلم شود. او در سال جدید باز هم درخشید، تنیس اپن استرالیا را به خود اختصاص داد و بانوی شماره یک جهان شد.

از آرسن ونگر نیز تقدیر شد. مربی فرانسوی پس از ۲۲ سال حضور در آرسنال با این تیم در پایان فصل گذشته خداحافظی کرد. او جایزه دوران خاص ورزشی را دریافت کرد.

 

جوکوویچ می‌خواست برای همیشه تنیس را کنار بگذارد

مهمترین چهره مراسم جوایز لاروس نواک جووکویچ مرد شماره یک جهان بود. مردی که به شدت مورد توجه دوربین ها و رسانه ها قرار داشت و پس از دریافت جایزه بهترین ورزشکار مرد لاروس همسرش پرده از یک راز بزرگ برداشت و فاش کرد جوکو قصد داشته در سال ۲۰۱۸ از جهان تنیس خداحافظی کند.

نواک جووکویچ پس از یک سال درخشان (۲۰۱۸) همه ویژگی‌ها را برای دریافت جایزه بهترین ورزشکار مرد لاروس داشت. تنسیور صربستانی توانست به صدر رنکینگ بازگردد. مرد شماره یک جهان پس از دریافت جایزه با تماشای ویدئویی که همسرش، یلنا گرفته بود احساساتی شد. پس از تماشای ویدئوی یلنا درباره دوران نقاهت همسرش صحبت کرد و گفت: نواک تنها یک تنیسور نیست. او همیشه خیلی از خود مراقبت می‌کند. خوب غذا می‌خورد، خوب می‌خوابد اما زمانی که باید قرص بخورد، همه چیز متفاوت می‌شود چون بر خلاف روال معمول است.

همسر جوکوویچ در ادامه اظهار کرد: در مسابقات رم خوب کار کرد اما در پاریس (رولان گاروس) شکست خورد. در آنجا بود که به من گفت همه چیز تمام شد و دیگر نمی‌خواهد به تنیس خود ادامه دهد. نواک در شرایط خوبی قرار نداشت. او باور خود را از دست داده بود. به من زنگ زد و گفت که دلیلی نمی‌بیند به تنیس خود ادامه دهد، به همین خاطر زمانی که در ویمبلدون نادال را شکست داد با خود فکر کردم او برگشته است.

سپس تنیسور صربستانی میکروفون را گرفت و صحبت کرد. مرد شماره یک جهان گفت: تمام داستان دوران هر یک از ورزشکارانی که در اینجا حضور دارند مرا تحت تاثیر قرار دادند. پس از بازگو شدن این داستان‌ها متوجه شدم در هر یک از ما روح جنگندگی وجود دارد.

او افزود: می‌خواهم از همسرم تشکر کنم. بدون او نمی‌توانستم درباره این سفر صحبت کنم. حمایت او زمانی که در شرایط سختی قرار داشتم و ابهام داشتم و نمی‌دانستم به بازی خود ادامه دهم یا نه، تاثیرگذار بود. بعد از عمل فکر می‌کردم همه چیز را از دست داده‌ام. چند ماه طول کشید تا مسیر جدیدم را پیدا کنم. این جایزه نشان می‌دهد این سفر سخت بیش از ۱۲ ماه بود. رولان گاروس ۲۰۱۶ را به یاد می‌آورم که توانستم بهترین نمایش خود را بر جای بگذارم و فاتح چهار گرند اسلم پیاپی شوم. احساس سرزندگی می‌کردم اما احساس کامل بودن نه. دلیلش را نفهمیدم. نتوانستم این پروسه را بپذیرم چون روش مورد دلخواهم برای رسیدن به اهدافم نبود.

جوکوویچ در پایان اظهار کرد: زمانی که آن را به دست آوردم متوجه شدم که چیزی نیست جز لذت بردن از سفر. فلسفه زندگی را فهمیدم. درس‌های زیادی در رابطه  با زندگی یاد گرفتم. مشتاق بازگشت به میادین بودم. اکنون می‌دانم در کجا قدرت، باور و انگیزه را برای ادامه دادن پیدا کنم. از همه به خاطر این شب فوق العاده تشکر می‌کنم.

12

captcha
تازه ها
بیشتر