فوتبال ایران / شناسه خبر: 94496 / تاریخ انتشار : 1397/11/30 11:58
|
دنیس، فرشته نجات پولدروارت

پیروزی اکسلسیور با نخستین گل اکرت

نخستین گل اکرت در اکسلسیور، مقابل امن به ثمر رسید تا 3 امتیاز ارزشمند به حساب این تیم هلندی واریز شود. اکرت حالا یکی از بازیکنان کلیدی خط حمله‌ی اکسلسیور است. تیمی که برای بقا در اردی‌ویژه می‌جنگد.

گلزنی مهاجم ایرانی- آلمانی در اردی‌ویژه

بعد از درخشش در تیم‌های پایه‌ی باشگاه بوریسیامونشن‌گلادباخ در آلمان، مسئولان سلتاویگو در اسپانیا دنیس اکرت را جذب کردند. مهاجمی ایرانی- آلمانی که ابتدا در تیم دوم سلتا در دسته‌های پایین‌تر فوتبال اسپانیا مشغول بازی شد و سپس به تیم اصلی رسید. سرمربی آرژانتینی سلتا در ابتدای فصل 2019-2018 لالیگا تصمیم گرفت از دنیس اکرت در تیم اول باشگاه استفاده کند. به همین دلیل هم چندین بار از این مهاجم 22 ساله در ترکیب سلتا استفاده کرد اما حضور اکرت حاصلی نداشت و او در گلزنی ناکام ماند.

دنیس اکرت در نیم‌فصل نخست لالیگا، 9 بار در ترکیب سلتا قرار گرفت و روی هم 208 دقیقه برای این تیم بازی کرد. آماری نه چندان جالب که با تغییر مربی در سلتا، آرزوهای اکرت را بر باد داد تا او به فکر تیم جدیدی برای ادامه‌ی فوتبال خود باشد. تیمی که در نقل و انتقالات سراغ اکرت آمد، اکسلسیور از هلند بود. دنیس با انتقالی قرضی پیراهن این باشگاه نه چندان مشهور را در اردی‌ویژه پوشید تا در خط حمله‌‌اش به میدان برود و زیر نظر پولدوارت بازی کند.

نخستین بازی اکرت برای اکسلسیور، مقابل فاینورد بود. دنیس در این بازی سخت از دقیقه‌ی 77 جانشین علی مسعود- هافبک مراکشی- شد و در پایان هم اکسلسیور موفق شد بازی را با نتیجه‌ی 2 بر یک به سود خود به پایان برساند. برای بازی بعد، باز هم نام اکرت میان بازیکنان ذخیره مشاهده شد. این مهاجم در روز شکست 4 بر یک اکسلسیور مقابل فورتاناسیتارد، از دقیقه‌ی 22 جای لوییجی بریونس را در زمین گرفت اما نتوانست اتفاقی ویژه را به سود تیمش رقم بزند.

سومین حضور اکرت در ترکیب اکسلسیور، دقیقه‌ی 52 بازی هفته‌ی بیست و دوم برابر امن بود. لحظه‌ی ورود اکرت به زمین، نتیجه‌‌‌ی بازی صفر بر صفر بود اما دی‌لیو در دقیقه‌ی 59 توانست امن را از میزبان خود پیش بیندازد. بازی در ورزشگاه خانگی اکسلسیور- ون‌دونگ دی‌رو- و در حضور 4200 تماشاگر برگزار می‌شد و بازیکنان و کادر فنی این تیم تلاش خود را انجام دادند تا در این بازی شکست نخورند.

---

مارکوس ادواردز- هافبک 20 ساله و انگلیسی اکسلسیور- در دقیقه‌ی 62 گل خورده را جبران کرد تا میزبان به پیروزی در این بازی امیدوار شود. این بار نوبت دنیس اکرت بود که در دقیقه‌ی 65 خودی نشان بدهد و روی پاس زیبای ادواردز، گل برتری اکسلسیور را به ثمر برساند. در ادامه، حملات امن نتیجه‌ای نداشت تا اکسلسیور با گل مهاجم ایرانی- آلمانی خود یک پیروزی ارزشمند کسب کند و به موقعیت خود در جدول رده‌بندی سر و سامان بدهد.

---

اکسلسیور با این برد، 25 امتیازی شد و در رده‌ی چهاردهم جدول قرار گرفت. این تیم تنها یک امتیاز با منطقه‌ی سقوط فاصله دارد و همین می‌تواند ارزش گل دنیس اکرت را نشان بدهد. مهاجمی که در 3 بازی اخیر اکسلسیور، 118 دقیقه در زمین بوده و یک گل نیز به ثمر رسانده. بی‌شک بازگشت اکرت به آمادگی، خبر خوبی برای پولدروارت- سرمربی اکسلسیور- است تا خیال او از خط حمله‌ی تیمش آسوده شود. بخصوص که اکسلسیور در هفته‌های پایانی اردی‌ویژه برای بقا تلاش خواهد کرد. 

---

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر