ورزش ایران / شناسه خبر: 94461 / تاریخ انتشار : 1397/11/29 17:06
|

روزی به فوتبال ایران برمی‌گردم

مرتضی پورعلی گنجی، مدافع ایرانی تیم العربی قطر درباره اینکه پیش ازحضوردراین تیم قطری ازپرسپولیس هم پیشنهاد داشت حرف هایی به زبان آورده است:«پیشنهاد پرسپولیسی ها در حد لطفی بوده که آقای برانکو همیشه به من داشته است. اما خب من تصمیم دارم به خاطر خودم و  خانواده ام فعلا در خارج از ایران فوتبال بازی کنم و تمام تلاشم را خواهم کرد که نماینده خوبی برای کشورم باشم. علاوه بر پرسپولیس پیشنهادهای دیگری هم از تیم های خوب ایرانی داشتم اما همانطور که گفتم تصمیمم بازی در خارج از ایران بود. اما انشالله در سال های آینده حتما به فوتبال ایران می آیم و برای تیم های باشگاهی داخلی بازی می کنم.»

مدافع تیم ملی ایران درواکنش به قطع همکاری کی‌روش با تیم ملی نیزاین جملات را به زبان آورد:« کی روش با تمام وجودش برای تیم ملی ایران تلاش کرد. همه. کسانی که از نزدیک او را می شناسند این را می دانند. او الان درتیم ملی نیست اما خدایش هست؛ کی روش خیلی برای  تیم ملی تلاش می کرد و به تیم ملی احترام می گذاشت. او برای تیم ما احترام آورد و جنمی که داشت روی بازیکنان تاثیر می گذاشت تا برای تیم ملی کشورشان با تمام وجود بجنگند. این انرژی را به تیم تزریق می کرد که بازیکنان با تمام وجود در زمین بدوند و من برای تمام کارها احترام زیادی قائل هستم. به نظر من کی روش هم مربی و هم انسان بزرگی بود و بسیار معرفت داشت. او تیم را جوان کرد و تیمی ساخت که اگر 5 بازیکنش هم نبودند 5 جانشین در همان سطح وجود داشت. دو تیم ملی ساخته بود و تیم را به گونه ای به جام جهانی برد که کسی باور نمی کرد. ما اگر دو گل آخر را نمی خوردیم آن وقت بهترین تیم دنیا می شدیم و نام مان در گینس ثبت می شد. تیم ملی در زمان حضور کی روش باخت بزرگی نداشت و شکست مقابل ژاپن هم فنی نبود. درباره آقای کی روش هرچه بگویم کم گفتم  و امیدوارم در کلمبیا موفق باشد.»

چه کسی جانشین کی روش شود؟ پورعلی گنجی به این سوال پاسخ داد:« من بازیکن هستم و نمی توانم راجع به انتخاب سرمربی تیم ملی نظر بدهم اما امیدوارم تصمیمی که می گیرند در نهایت باعث شادی مردم شود چون این مردم غیر از فوتبال هیچ شادی دیگری ندارند.»

1

captcha
تازه ها
بیشتر