فوتبال ایران / شناسه خبر: 94460 / تاریخ انتشار : 1397/11/29 17:06
|
صعودسرخ‌ها بعد از یک ماراتن نفسگیر

پرسپولیس یک(3) - پدیده یک(1): پرش به نیمه نهایی با چیپ کشنده

بعد از 120 دقیقه مسابقه نزدیک و سخت که با موقعیت های گل زیادی همراه نبود بازی به ضربات پنالتی کشید. در پنالتی اما پرسپولیس با بی دقتی بیشتر بازیکنان حریف و مهار بیرانوند از این خوان عبور کرد.

دوشنبه 97/11/29، مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، ورزشگاه آزادی،ساعت:17:15 ، تماشاگر: 22 هزار نفر

پرسپولیس یک

گل:شایان مصلح(19)

پدیده یک

گل:محمدمهدی مهدی‌خانی(12)

ضربات پنالتی:

پرسپولیس: بشار رسن( اوت)،احمد نوراللهی(گل)،ماریو بودیمیر (گل)،مهدی شیری(اوت)،علی علیپور(گل)

پدیده:  بهنام برزای(گل)،مسعود ریگی(اوت)،محمد حسین مرادمند(اوت)،علی نعمتی(مهار بیرانوند)

داور:اشکان خورشیدی

کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی و آرمان اسعدی

اخطار: محمد حسین مرادمند ، یونس شاکری ، رضا صدری و بهنام برزای(پدیده)

بازیکن برتر:شجاع خلیل زاده(پرسپولیس)

 

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی(محمد نادری 85)، شجاع خلیل‌زاده، شایان مصلح، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی( ماریو بودیمیر 72)، سروش رفیعی( بشار رسن 61)، مهدی ترابی( امید عالیشاه 94) و علی علیپور

سرمربی:برانکو ایوانکوویچ

پدیده:میلاد فراهانی، محمدحسین مرادمند، عبدالله حسینی، مرتضی منصوری( محمد آقاجانپور 120)، علی نعمتی، مسعود ریگی، اکبر صادقی، محمد قاسمی‌نژاد، امین قاسمی‌نژاد( حسین مهربان 102)، محمدمهدی مهدی‌خانی( رضا صدری 1+90) و یونس شاکری( بهنام برزای 119)

سرمربی:یحیی گل محمدی

 

ترکیب برانکو با توجه به آنچه روز قبل از بازی حدس زده می شد دوباره تغییر کرد و شبیه بازی دوازده روز قبل دو تیم در لیگ برتر شد با این تفاوت که مهدی ترابی هم به آن تیم اضافه شده بود.با این حال مثل همان بازی پدیده بازی را تهاجمی شروع کرد و در همان دقیقه 2 کرنر خطرناکی ارسال کرد که نزدیک بود کار دست سرخ ها بدهد.

پدیده مثل بازی لیگ باز هم بازی را بهتر و تهاجمی شروع کرد و در 8 دقیقه ابتدایی سه کرنر زد.این تیم به لحاظ بازی مالکانه هم کاملا برتر بود تا اینکه در دقیقه 12 و با یک کار تیمی دقیق و آفسایدگیری اشتباه مدافعان سرخپوش، مهدی خانی از میان آنها عبور کرد و در حالی که بیرانوند بیرون آمده بود مغلوب این مهاجم تیم امید شد.مصلح هم هر چه کرد نتوانست توپ را بیرون بزند و پرسپولیس با این گل خورده شوکه شد.

واکنش پرسپولیس به این گل خورده بسیار خوب و مثبت بود و خیلی زود جلو کشید و  دقیقه 19 با ارسال ضربه کرنر ترابی و ضربه سر مصلح به گل رسید تا بازی به تعادل کشیده شود .

دقیقه 22 پدیده که نشان می داد در خط میانی پتانسیل بالایی دارد با ضربه قاسمی نژاد موقعیت خوب دیگری ساخت و توپ به طور اتفاقی جلوی پای مهاجم این تیم افتاد اما بیرانوند در نهایت توپ را جمع کرد  و درگیری کوچکی میان بازیکنان دو تیم به وجود آمد.

بعد از گل مساوی پرسپولیس ریتم بازی افتاد و هر دو تیم کاری از پیش نبردندند.البته پدیده سعی داشت با مالکیت بیشتر توپ دنبال ساختن موقعیت های بعدی بود که موفق نشد.پرسپولیس هم نتوانست موقعیتی بسارد و بازی پراشتباه بازیکنان این تیم در یک سوم  پایانی زمین باعث شد نیمه اول بدون موقعیت گل دیگری با همان تساوی به پایان برسد.

نیمه دوم بدون تغییر در ترکیب دو تیم آغاز شد اما در ده دقیقه ابتدایی به شکل عجیبی با همان سبک و سیاق نیمه نخست و پراشتباه زا سوی هر دو تیم دنبال شد.

دقیقه 60 و بعد از 15 دقیقه بازی ناامید کننده از خط میانی پرسپولیس مهدی ترابی صاحب یک موقعیت نصف و نیمه شد اما ضربه او توسط فراهانی مهار شد.بعد از این صحنه صبر برانکو به سر آمد و اولین تغییر را رد خط میاین تیمش اعمال کرد تا بلکه پرسپولیس بهتر روانتر بازی کند.

دقیقه 32 پرسپولیس با پاس بلند شجاع رای گل دوم خیز برداشت و ناهماهنگی فراهانی و عبدالله حسینی مدافع پدیده باعث شد ترابی در موقعیت گلزنی قرار بگیرد اما زاویه برای زدن ضربه تنگ شده بود در حالی که دروازه خالی تنگ شده بود توپ راهی به دروازه نیافت.

با تغییراتی که برانکو در تیمش اعمال کرد ریتم پرسپولیس کمی شتاب گرفت و دقیقه 73 با یک همکاری خوب بشار می توانست ضربه تمام کننده را به توپ بزند که شوت او هم ضعیف و ناامید کننده بود.

دقیقه 76 با ضربه ایستگاهی ترابی، کامیابی نیا موفق به زدن ضربه سر شد اما این توپ هم راهی به چارچوب پدیده نیافت.دقیقه 80 هم پرسپولیس با یک کار گروهی خوب از جناح چپ با ارسال مصلح خطرساز شد اما فراهانی و مدافعان پدیده در نوبت توپ را دور کردند.

دقیقه 82 بازی هماهنگ پرسپولیسی ها با ارسال خوب نوراللهی همراه شد اما ضربه سر علیپور توپ را درست به جایی فرستاد که فاهانی ایستاده بود.

بعد از این موقعیت بود که سیدجلال به خاطر مصدومیت روی زمین افتاد و با اشاره به مصدومیت کشاله اش درخواست تعویض کرد تا سومین تعویض سرخ ها اجباری باشد.

دقیقه چهارم وقت های تلف شده پدیده می توانست شوک بزگی به پیکر پرسپولیس وارد کند اما ضربه والی قاسمی نژاد با مهار بیرانوند همراه شد.همین توپ با فرار ترابی و پاس عرضی او موقعیتی برای شوتزنی علیپور ایجاد کرد اما ضربه او دقیق نبود و این بازی نزدیک و حساس به وقت های اضافه رفت.

پرسپولیس که وقت های اضافه را تهاجمی شروع کرده بود چهارمین تعویضش را هم انجام داد تا کار به ضربات پنالتی نکشد.

دقیقه 99 با ارسال علیپور ، بودیمیر در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما مدافع پدیده در کشمکش با این بازیکن اجازه ضربه زدن به مهاجم کروات قرمزها را نداد.

دقیقه 104 همکاری خوب پرسپولیسی ها موقعیتی برای شوتزنی بشار ایجاد کرد اما او نتوانست به توپ ضربه بزند و این موقعیت هم هدر رفت.

در لحظات پایانی وقت های تلف شده پرسپولیس با ارسال از کناره ها سعی در ایجاد موقعیت گل داشت اما موفق نشد و بازی به ضربات پنالتی رفت.

در ضربات پنالتی بازیکنان دو تیم به شکل عجیبی توپ ها رابیرون زدند اما پرسپولیس موفق تر بود و با گل کردن سه ضربه پنالتی در مقابل یک ضربه گل شده حریف  برنده این مسابقه شد تا برانکو و تیمش به نیمه نهایی صعود ککند و حریف سپاهان در این مرحله شوند.

captcha
تازه ها
بیشتر