فوتبال ایران / شناسه خبر: 94446 / تاریخ انتشار : 1397/11/29 16:08
|
نظرات متفاوت درباره زوج خط حمله زنیت

سردار کنار جیوبای ملی‌پوش یا دریوسی آرژانتینی؟

سردار در بازی‌های داخلی فرصت بیشتری پیدا خواهد کرد اما او باید قبل از بازگشت الکساندر کوکورین دیر مهاجم سرشناس زنیت که در زندان بسر می برد جای پای خود را در ترکیب اصلی سفت کند.

فقط چند روز از عقد قرارداد سردار آزمون با زنیت سن پترزبورگ می‌گذشت که این تیم در لیگ اروپا و یک بازی حساس در استانبول مقابل فنرباغچه بازی کرد و تیمش با نتیجه 2 بر یک شکست خورد.در آن بازی سردار حدود 20 دقیقه در میدان بود اما حالا و در بازی برگشت که زنیت به برد نیاز دارد پیش‌بینی می‌شود سرگی سماک سرمربی زنیت بیشتر از سردار استفاده کند و شاید حتی مهاجم ملی پوش مان را در ترکیب اصلی ببینیم.

با این حال همچنان نظرات کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال روسیه درباره انتقال گرانقیمت سردار به زنیت و حضور او در ترکیب این تیم شنیده می شود.

حاجی حاجی اف سرمربی سابق باشگاه آمکار و چهره برجسته فوتبال روسیه در واکنش به انتقال ستاره ایرانی به زنیت روسیه در ازای مبلغ 12 میلیون یورو مدعی شد سردار آزمون می تواند تفاوت های زیادی به نسبت نیم فصل نخست در اردوی قهرمان نیم فصل روسیه ایجاد کند.اما نکته ای که باعث شد تا سایت های مطرح روسیه از آن به عنوان سوژه ای مهم یاد کنند به توصیه جالب این چهره مشهور به سرگئی سماک همتای خود روی نیمکت زنیت برمی گشت. چمپیونات روسیه به نقل از حاجی حاجی اف نوشت:« مسلما می دانید که مربیان توانایی بازیکنان و میزان آمادگی آنها را برای بازی در نظر می گیرند. در خصوص سردار آزمون هم با صراحت می گویم همه چیز به خود او بستگی دارد که شروع با تیم جدید چگونه رقم بخورد گرچه اعتقاد دارم با جا افتادن چنین استعدادی در سن پطرزبورگ تفاوت ها در قهرمان نیم فصل عیان می شود.»

در ادامه چمپیونات به توصیه حاجی اف به سرگئی سماک اشاره کرد و نوشت:« زنیت می تواند از سردار آزمون و دیمیتری جیوبا همزمان در ترکیب بهره برد چون آنها زوجی رویایی هستند. دزوبیا این توانایی را دارد در جنگ های هوایی و زمینی توپ را به سردار برساند تا این بازیکن با سرعت و تکنیک بالای خود در نقش تمام کننده ظاهر شود. مسلما گزینه های زیادی پیش روی مربیان است اما توصیه من استفاده هم زمان از سردار و دزوبیا در مصاف با فنرباغچه است.»

از سوی دیگر روزنامه اسپورت اکسپرس روسیه در گزارشی نوشت: آرتم جیوبا (مهاجم اصلی زنیت) از ماه نوامبر در فرم خوبی قرار ندارد و به کندی حرکت می‌کند. به ندرت و کم‌تاثیر وارد دوئل‌ها می‌شود و نمی‌تواند تیم زنیت را در برنامه‌های تهاجمی با خود همراه کند. دریوسی (مهاجم آرژانتینی زنیت) بازیکن توانمندی است اما به طور دردآوری ثبات ندارد. شاید به این خاطر که نمی‌داند در هر بازی در کدام پست به بازی گرفته می‌شود. زمان نگاه کردن به مهره دیگر قربان بردیف (سرمربی روبین‌کازان) در زنیت سن‌پترزبورگ یعنی سردار آزمون فرا رسیده است. او به صورت تئوری با دور شدن از جام ملت‌های آسیا با تاکتیک زنیت سن‌پترزبورگ باید هماهنگ شود.

در ادامه این مطلب آمده است: سردار آزمون یک مهاجم کلاسیک، سریع و توانمند است. ماموریت آزمون، جستجوی مناطق آزاد حریف و استفاده از آنها است. زرادخانه فنی به سردار آزمون اجازه می‌دهد به طور فردی با پیدا کردن مناطق آزاد برای تیمش گلزنی کند. زنیت سن‌پترزبورگ با این مهاجم ایرانی در خط حمله دارای سرعت بیشتر، ثبات و تحرک خواهد شد. سردار آزمون بسیار موثرتر از زوج آرتم جیوبا و زابولوتنی در خط حمله زنیت به نظر می‌رسد.

گفتنی است سردار آزمون تنها بعد از چند روز حضور در اردوی آماده سازی اسپانیا با زنیت راهی استانبول شد و تنها 20 دقیقه در ترکیب بازی کرد و نتوانست مانع شکست روس ها شود اما حالا با تمرینات بیشتر و هماهنگی بهتر بسیاری از کارشناسان و طرفداران زنیت در انتظار تصمیمات جدید سرگئی سماک در قبال خرید 12 میلیون یورویی برای بازی پنجشنبه شب با فنرباغچه در سن پطرزبورگ هستند.

مسابقات لیگ رسیه مدتی است که تعطلی شده و از یکی دو هفته دیگر دنبال خواهد شد که مطمئنا سردار در بازی های داخلی فرصت بیشتری پیدا خواهد کرد اما او باید قبل از بازگشت الکساندر کوکورین دیر مهاجم سرشناس زنیت که در زندان بسر می برد جای پای خود را در ترکیب اصلی سفت کند وگرنه برای حضور در ترکیب اصلی کار بسیار سختی خواهد داشت.

3-670

captcha
تازه ها
بیشتر