فوتبال ایران / شناسه خبر: 94428 / تاریخ انتشار : 1397/11/29 16:11
|
سایپا و ذوب‌آهن مقابل قطرهای به دنبال صعود

دایی و منصوریان در آزمون سخت آسیایی / ذوب نگران طارمی

سایپا و ذوب‌آهن بعد از گذشتن از تیم‌های مرحله اول پلی‌آف حالا باید در مرحله دوم این رقابت‌ها مقابل تیم‌های قدرتمندی به میدان بروند تا برای حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بجنگند. سایپا بعد از پیروزی مقابل پنجاب هند که با 4 گل به پایان رسید، حالا برای بازی با الریان قطر آماده می‌شود تا این تیم را هم کنار بزند و راهی مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شود. ذوب‌آهن هم که بازی سختی در مرحله اول پلی‌آف مقابل الکویت کویت داشت، باید مقابل الغرافه قطر قرار بگیرد. مقابل تیمی که مهدی طارمی را در اختیار دارد و به چیزی جز پیروزی فکر نمی‌کند.

 

سایپا که 9 هفته است در لیگ برتر رنگ برد ندیده و مشکلات مالی زیادی دارد، مقابل تیم گمنام پنجاب هند توانست به یک پیروزی پر گل برسد تا به لحاظ روحی آماده بازی سخت و سرنوشت‌ساز برابر الریان شود. این بازی البته تفاوت زیادی با بازی قبلی دارد. در آن بازی، پنجاب در حد و اندازه یک تیم مدعی نبود و البته در فصل جدید لیگ هند، شرایط خوبی نداشت اما بازی با الریان بسیار سخت و مهم است. آن هم در ورزشگاه خانگی الریان که می‌تواند شرایط را برای نارنجی‌پوشان تهرانی سخت‌تر کند. به هر حال اگرچه الریان از بازیکنان سرشناسی مثل سباستین سوریا، لوکاکا برزیلی و... بهره می‌برد اما تیم‌های علی دایی همیشه نشان دادند مقابل هر حریفی برای ارائه یک بازی هجومی به میدان می‌روند و از همان ابتدا به دنبال گل هستند. سایپا اگر در بازی با الریان هم مثل همیشه تهاجمی کار کند و از حریفی ترسی نداشته باشد، بدون شک می‌تواند در این بازی مهم به پیروزی برسد و به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

بازی سایپا مقابل الریان که لقب شیرها را یدک می‌کشد، ساعت 18:30 سه‌شنبه در ورزشگاه احمد بن علی الریان برگزار خواهد شد.

---

همزمان با این بازی حساس، تیم ذوب‌آهن اصفهان که در سال‌های اخیر پای ثابت لیگ قهرمانان آسیا بود و البته همیشه در نقش یک مدعی ظاهر می‌شد، باید مقابل الغرافه قطر به میدان برود. ذوب‌آهن این روزها شرایط چندان خوبی ندارد. این تیم بعد از نتایج سینوسی و نه چندان خوبی که با امید نمازی کسب کرد، دچار تغییر در کادرفنی شد تا علیرضا منصوریان هدایت تیم را به عهده بگیرد. ذوب‌آهن برخلاف سایپا مشکل مالی نداشت و طبق برنامه‌ای که منصوریان داشت، خریدهای نیم فصل را انجام داد. با این اتفاق، همه منتظر یک ذوب‌آهن جدید و قوی از سوی منصوریان بودند اما تا الان سبزپوشان اصفهانی نتایج چندان خوبی نگرفتند. این تیم در حضور منصوریان، تا الان بردی در لیگ برتر کسب نکرده اما در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا موفق شد الکویت کویت را به سختی شکست دهد. تیمی که تلاش زیادی برای رسیدن به مرحله گروهی انجام می‌داد اما در نهایت موفق نبود تا ذوب‌آهن حریف الغرافه در مرحله دوم پلی‌آف این رقابت‌ها شود.

ذوب‌آهن که تجربه نسبتا خوبی در لیگ قهرمانان آسیا دارد، سه‌شنبه در حالی باید مقابل الغرافه قطر قرار بگیرد که یک بازیکن ایرانی در ترکیب تیم مقابل می‌بیند. او هم کسی نیست جز مهدی طارمی.

ذوبی‌ها ظاهرا از اینکه قرار است تیم‌شان مقابل مهدی طارمی قرار بگیرد، استرس خاصی دارند. دلیل آن هم چیزی نیست جز تلاش زیاد طارمی برای گل زدن و البته اینکه او در اوج آمادگی به سر می‌برد. در واقع طارمی در جام ملت‌های آسیا یکی از بهترین بازیکنان تیم ایران بود که نشان داد این روزها بیش از هر زمانی آماده گل زدن و خودنمایی است. از آنجایی که طارمی در مقابل تیم‌های ایرانی هم کاملا حرفه‌ای رفتار و فقط برای موفقیت تیم خودش تلاش می‌کند استرس بیشتری به ذوبی‌ها وارد شده. البته تیم ذوب‌آهن از طارمی هم انتظاری جز این ندارد اما شناخت این بازیکن از تیم‌های ایرانی استرس‌زا است چراکه او فصل گذشته در مقابل تراکتورسازی هم با توجه به همین شناخت موفق شد، یک گل بزند، یک پاس گل بدهد و البته یک پنالتی برای الغرافه بگیرد تا تیمش به پیروزی برسد و قرمزپوشان تبریزی حذف شوند.

با این شرایط،‌ به نظر می‌رسد ذوب‌آهن کار سخت‌تری به نسبت سایپا در این مرحله از پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد. چراکه الغرافه علاوه بر طارمی، بازیکنان شاخص دیگری از جمله ویسلی اسنایدر هلندی، لوکاس مندز برزیلی و... را هم در ترکیب دارند و در ورزشگاه خانگی به چیزی جز کسب پیروزی در وقت‌های قانونی و رسیدن به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ندارند. البته تجربه بالای منصوریان در این پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا تا حدودی خیال ذوبی‌ها را راحت کرده. منصوریان با نفت تهران 2 بار و با استقلال یک بار در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت و توانست 2 پیروزی و یک شکست را ثبت کند. با این تجربه و البته پیروزی مقابل الکویت کویت، حالا باید منتظر ماند و دید در نهایت کدام تیم می‌تواند پیروز شود و به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برسد. به مسابقاتی که اگرچه تیم‌ها شرایط متفاوتی نسبت به یکدیگر مخصوصا به لحاظ مالی دارند اما معمولا بازی‌های جالبی در آنجا رقم می‌خورد و تیم‌های ایرانی نشان دادند با همه مشکلات می‌توانند از سد حریفان آسیایی خود بگذرند.

9-1

captcha
تازه ها
بیشتر