فوتبال ایران / شناسه خبر: 94365 / تاریخ انتشار : 1397/11/28 16:38
|

دعوای تازه‌ی پرسپولیس و سازمان لیگ: بدهکارند یا طلبکار؟

سازمان لیگ در پاسخ به سهم‌خواهی باشگاه پرسپولیس مدعی شده نه تنها به این باشگاه بدهکار نیست، بلکه ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هم طلب دارد.

پرسپولیس از سازمان لیگ طلبکار است یا بدهکار؟

 

همین دیروز بود که باشگاه پرسپولیس خواهان دریافت حق خود از درآمدهای لیگ شد. مدیران این باشگاه در نامه‌ای که به سازمان لیگ فرستادند، خواهان مشخص شدن سهم پرسپولیس از محل درآمد برگزاری رقابت‌های لیگ به ویژه از ناحیه تبلیغات محیطی و دریافت حق و حقوق باشگاه از این درآمدها شدند. پاسخی که گرفتند اما چیزی نبود که انتظارش را می‌کشیدند چرا که سازمان لیگ مدعی شده نه تنها به پرسپولیس بدهکار نیست، بلکه ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هم از این باشگاه طلب دارد.

سازمان لیگ در پاسخ به سهم‌خواهی باشگاه پرسپولیس بیانیه‌ای منتشرکرده و در آن نوشته: «در روزهای اخیر باشگاه پرسپولیس در رسانه‌ها مدعی شده که با ارسال نامه‌ای به سازمان لیگ خواستار دریافت پول خود از محل درآمدهای تبلیغات محیطی شده است. در حالی که این باشگاه نه تنها ریالی از سازمان لیگ طلب ندارد، بلکه بر اساس اسناد مالی موجود، بیش از ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هم به این سازمان بدهکار است. رقم دقیق بدهی باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ فوتبال ایران ۵۷۳۱۲۳۹۰۶۲۳ ریال است.»

سازمان لیگ در ادامه‌ی این بیانیه که از طریق سایت رسمی‌اش منتشر کرده، یک اتهام دیگر را هم متوجه پرسپولیسی‌ها دانسته: «در مورد میزان بدهی باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ بارها با مدیران مالی این باشگاه مکاتبات مختلفی انجام شده اما متاسفانه باشگاه پرسپولیس هیچ اقدامی در زمینه تسویه حساب یا حتی بررسی اسناد مربوطه انجام نداده و حتی پاسخ نامه‌های مربوطه را نمی‌دهد. ضمن اینکه از وقتی بلیت‌فروشی به باشگاه پرسپولیس واگذار شده، آنها حق ۲۰ درصدی فدراسیون، سازمان لیگ و هیات فوتبال تهران را هم پرداخت نکرده‌اند.»

بخش پایانی بیانیه‌ی سازمان لیگ هم به یک دفاعیه شبیه است: «در جهان فوتبال بیش از ۷۰ درصد درآمد باشگاه‌ها از حق پخش تلویزیونی است که متاسفانه در فوتبال ایران در چند سال اخیر پولی بابت حق پخش تلویزیونی به سازمان لیگ پرداخت نشده. از طرفی سازمان لیگ درآمد حاصله از تبلیغات محیطی را بر اساس آئین‌نامه‌های مسابقات، بین باشگاه‌ها تقسیم می‌کند و نمی‌تواند حق سایر باشگاه‌ها را به باشگاه‌های بدهکار بدهد. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ همچنان وظیفه حمایتی از تمامی باشگاه ها را بر عهده دارند.»

برای عصبانی کردن پرسپولیسی‌ها همین بهانه‌ی سازمان لیگ کافی بود. بیانیه‌ای که ایرج عرب سرپرست باشگاه پرسپولیس به تندی به آن پاسخ داده و خواهان شفاف‌سازی شده: «ما در دو ماه گذشته ۵ نامه به سازمان لیگ زده‌ایم و خواستار این شدیم که تکلیف درآمدهای این سازمان از طرف باشگاه پرسپولیس مشخص شود. حتی دو هفته پیش قرار شد یک نماینده از باشگاه و یک نماینده از سازمان لیگ جلسه‌ای برگزار کنند اما به خاطر تغییر مدیریت در بخش مالی سازمان لیگ این جلسه برگزار نشد. ما نمی‌دانیم از محل تبلیغات محیطی سازمان لیگ چقدر درآمد داشته‌ایم یا اصلا چقدر و به چه صورت بدهکار هستیم. برای همین خواهان شفاف‌سازی در این قضیه هستیم و می‌خواهیم جلسه‌ای را برگزار کنیم. کاری ندارم که ما به سازمان لیگ بدهکار هستیم یا آنها به ما. ما فقط خواهان شفاف‌سازی هستیم. الان شما می‌دانید سازمان لیگ تبلیغات محیطی را با چه قیمتی به چه کسی اجاره داده؟ وقتی این چیزها را ندانیم، نمی‌دانیم سهم ما چقدر است و وقتی ندانیم سهم‌مان چقدر است نمی‌دانیم درآمد یا بدهی خالص باشگاه به چه میزان است.»

 

11 – 270 – 220

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر