فوتبال ایران / شناسه خبر: 94364 / تاریخ انتشار : 1397/11/28 16:35
|

یحیی گل‌محمدی سرمربی پدیده مشهد که تیمش را برای سومین بازی این فصل مقابل پرسپولیس آماده می‌کند، اگرچه در 2 بازی رفت و برگشت لیگ برتر به قرمزهای پایتخت باختند اما در تلاش هستند تا در بازی حذفی به پیروزی برسند و راهی نیمه‌نهایی شوند. گل‌محمدی به انتقاد از برنامه‌ریزی سازمان لیگ برای تعیین برنامه بازی‌ها، درباره بازی با پرسپولیس در مرحله یک چهارم پایانی جام حذفی می‌گوید: «جام حذفی تک مسابقه است و با لیگ خیلی فرق دارد. بازی خیلی سختی در آزادی داریم و نباید اشتباهات فردی بازی قبلی مقابل پرسپولیس را در این بازی تکرار کنیم. بازی قبلی‌مان با پرسپولیس تجربه خیلی خوبی برای بازیکنان ما شد. قطعاً بازی خیلی سختی مقابل پرسپولیس پیش رو داریم، آنها تیمی پرمهره با کادرفنی خیلی خوب هستند و بازی مقابل چنین تیمی برای بازیکنان ما انگیزه و هیجان خاص خود را دارد. به هر صورت من امیدوارم بازیکنان ما روز خوبی داشته باشند. این بازی جای هیچ اشتباهی را ندارد و هرگونه اشتباهی جای جبران نخواهد داشت. امیدوارم چه هوادارانی که در ورزشگاه حضور دارند و چه آنهایی که از تلویزیون بازی را نگاه می‌کنند، از این بازی لذت ببرند.»

سرمربی پدیده مشهد درباره اینکه گفته می‌شود باشگاهش قصد دارد در صورت بازی کردن مهدی ترابی در این بازی از پرسپولیس به فیفا شکایت کند، توضیح می‌دهد: «نه، بحث شکایت مطرح نیست. ما فقط خواستیم بدانیم آیا بازیکنی که در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به میدان رفته، دوباره می‌تواند برای تیم دیگری در این مرحله به میدان برود یا نه. طبق قانون فیفا این امر ممکن نیست اما ما به سازمان لیگ نامه زدیم و خواستیم در این مورد استعلام بگیریم که هنوز پاسخی به ما نداده‌اند.»

یحیی گل‌محمدی در رابطه با اینکه این روزها بحث در مورد داوری زیاد است و هر کدام از تیم‌های مدعی اعتقاد دارند داوری به نفع تیم دیگری است، می‌گوید: «بله، این روزها بحث داوری حسابی در فوتبال ما داغ شده که این مساله قطعاً تمرکز نداشتن داوران را در پی داشته و خواهد داشت و روی عملکردشان تأثیر منفی می‌گذارد. به شخصه به سلامتی تک‌تک داوران کشورمان تردیدی ندارم و اعتقاد دارم آنها نیاز به حمایت بیشتری دارند. از طرفی همه تیم‌ها هزینه‌های وحشتناکی کردند که نتیجه بگیرند و اگر این اتفاق رخ ندهد برای آنها مشکل‌ساز می‌شود، به این خاطر باشگاه‌ها برای اینکه هرگونه فشار را از روی تیم خود بردارند، در مورد داوری صحبت می‌کنند. همین مساله به نوعی فشارها را از روی تیم‌ها برداشته و روی داوران می‌گذارد که اتفاق خوبی نیست. ما هم از داوری خیلی ضرر کردیم اما اعتقاد نداریم اشتباهات آنها عمدی بوده.»

گل‌محمدی با اشاره به اینکه از سازمان لیگ گله دارد، توضیح می‌دهد: «ما دو هفته پیش از سازمان لیگ خواستیم بازی ما با سپیدرود را یک روز به تعویق بیاندازد و با خواسته‌مان موافقت شد و به همین خاطر ما روی بازی شنبه به جای جمعه برنامه‌ریزی کردیم اما به یکباره شنبه فتاحی اعلام کرد این امکان وجود ندارد که برنامه بازی ما با سپیدرود تغییر کند. یک سؤال بزرگ اینجا پیش می‌آید، چرا در برنامه‌ریزی فشرده که برای بازی‌های لیگ در نظر گرفته شده، برنامه بازی‌های پدیده از همه تیم‌ها فشرده‌تر است؟! چرا وقتی سازمان لیگ که از قبل برنامه‌ریزی می‌کند چنین برنامه فشرده‌ای را برای تیم ما در نظر می‌گیرد؟! بابت این قضیه از سازمان لیگ خیلی گلایه داریم.»

230+230-9

captcha
تازه ها
بیشتر