ورزش ایران / شناسه خبر: 94314 / تاریخ انتشار : 1397/11/27 17:09
|
ورود کمیته انضباطی به ماجرای درگیری در لیگ برتر

از کتک‌کاری تا برخورد با عوامل درگیری هندبال

دولو می‌گوید: "منتظر گزارش ناظریم، البته یکی از ناظران گزارش را فرستاده ولی منتظر گزارش ناظر دیگر هم هستیم تا جمع بندی کنیم. فردا هم جلسه کمیته انضباطی را خواهیم داشت تا با عوامل درگیری برخورد کنیم."

هفته شانزدهم لیگ برتر هندبال سر و صدای زیادی داشت. همه چیز از بازی دو تیم فرازبام خاییز دهدشت و زاگرس اسلام آباد غرب شروع شد که در نهایت با درگیری تماشاچیان و بازیکنان و پرتاب گاز اشک آور به پایان رسید.

این بازی در حالی به جنجال کشیده شد که حاضران در محل برگزاری مسابقه، هر کدام از زاویه‌ای متفاوت به موضوع نگاه می‌کنند. مجید پارسایی، مدیرعامل تیم هندبال فرازبام خاییز دهدشت در این رابطه به ایسنا می‌گوید:« مهدی طالبی، جنگنده‌ترین و سرعتی ترین بازیکن تیم زاگرس اسلام آباد غرب بود که پس از ۶۰ دقیقه فشار بازی که رویش بود و در بطن درگیری حضور داشت و نیروهای انتظامی گاز اشک‌آور زدند دچار خفگی شد و توسط پرسنل اورژانس کمک نفس نصب و سلامتی خود را به دست آورد و از سالن خارج شد.»

او ادامه می‌دهد:« تیم اسلام آباد غرب در کورس قهرمانی است؛ تیمی که پس از ۱۶ هفته در هیچ بازی بازنده نبود. هفته گذشته در اصفهان میهمان ذوب آهن بودیم که دو بازیکن تأثیرگذار خود را به دلیل مصدومیت شکستگی انگشت پا و پارگی رباط صلیبی از دست دادیم و با توجه به اینکه نتایج مناسبی تیم ما در نیم فصل دوم نداشت شاید تیم زاگرس از منظر خودشان خود را برنده بازی تلقی می‌کردند. تا دقیقه هفت بازی به صورت پایاپا بالا رفتیم، پس از دقیقه هفت اختلاف ما با تیم زاگرس بالا گرفت بطوری که گاهاً تا هفت امتیاز هم بالا گرفت، تاکتیک تیمی ما تغییر اساسی داشت و تیم زاگرس را به درستی آنالیز کردیم و هم قسم شده بودیم که از زمین بازی برنده بیرون بیاییم که خدا را شکر در پایان بازی برنده بازی بودیم. سوت پایان بازی از سوی داور زده شد و همه به رختکن رفتند.»

پارسایی با اشاره به اینکه حین و پس از پایان بازی و در سالن بازی اتفاقاتی افتاد، ادامه می‌دهد:« در حین بازی بازیکن زاگرس اسلام آباد پس از هر گل رو به تماشاگران تیم ما شادی و اقدام به تحریک تماشاگران می‌کرد. ضمن اینکه دروازه‌بان و یکی دیگر از بازیکنان تیم زاگرس شعار قومیتی سر دادند. بعد از بازی به روال همیشه تماشاگران به پایین از سکوها می‌آمدند و اقدام به تشویق ایسلندی می‌کردند و وقتی دو نفر از تماشاگران تیم فرازبام به پایین سکوها آمدند دو راننده و کمک راننده و یک تماشاگر همراه تیم زاگرس پایین سکوها آمدند و فضای سالن را متشنج کردند.»

او همچنین می‌گوید:« بازیکنان زاگرس پس از درگیری و بی حرمتی در سالن زمانی که وارد رختکن شدند شیشه‌های سرویس بهداشتی، درب رختکن و درب اتاق مدیر سالن را شکستند.»

مدیر تیم هندبال فراز بام خاییز دهدشت در خصوص مصدومان ناشی از درگیری ایجاد شده، اینطور توضیح می‌دهد:« سه تماشاگر به بیمارستان منتقل شده بودند و یک نفر نیز در بخشICU  بستری شد، این تماشاگر توسط یکی از بازیکنان زاگرس با طبلی که از تماشاگران ما گرفته بود بر سرش کوبید و مصدوم شد. در پی این درگیری‌ها ۸ تا ۱۰ نفر از تماشاگران ما به علت شکستگی انگشت و سر، پارگی ابرو و شکستگی بینی از سوی برخی بازیکنان زاگرس اسلام آباد غرب که اسامی آنها بر اساس مستندات و فیلم موجود است، مصدوم شدند.»

این صحبت‌ها در حالی از سوی مسوول تیم هندبال فراز بام خاییز دهدشت مطرح می‌شود که قرار است کمیته انضباطی فردا  شکل بگیرد تا این درگیری بررسی و با مسببان آن برخورد شود.

رمضانعلی دولو سرپرست فدراسیون هندبال در این رابطه می‌گوید:« منتظر گزارش ناظریم، البته یکی از ناظران گزارش را فرستاده ولی منتظر گزارش ناظر دیگر هم هستیم تا جمع بندی کنیم. فردا هم جلسه کمیته انضباطی را خواهیم داشت تا با افرادی که در این موضوع ناهنجاری ایجاد کردند، برخورد کنیم.»

او  در پاسخ به این سوال که آیا موضوعاتی مانند چاقو کشی و پرتاب اشیا واقعیت دارد یا خیر، می‌گوید:« باید نامه ناظر بیاید. چیزی که اطلاع دارم این است که بازی به خوبی به پایان رسیده است و بعد از پایان بازی درگیری بین تماشاچیان اتفاق افتاده است. فردا با حضور ناظران و نمایندگان باشگاه‌ها و مسئولان جلسه کمیته انضباطی را خواهم داشت تا سریعاً با این موضوع مقابله کنیم.» 

4/2

captcha
تازه ها
بیشتر