ورزش ایران / شناسه خبر: 94278 / تاریخ انتشار : 1397/11/27 15:25
|
بازتاب برگزاری تورنمنت بین المللی بوکس در سایت فدراسیون جهانی

مکران مورد توجه آیبا

فدراسیون بوکس قصد دارد برای اولین بار تورنمنت بین المللی بوکس جام مکران را برگزار کند . مسابقاتی که مورد توجه فدراسیون جهانی هم قرار گرفته است.

برگزاری تورنمنت بین المللی بوکس جام مکران در سایت فدراسیون جهانی بوکس بازتاب داشت. نخستین دوره تورنمنت بین‌المللی بوکس جام مکران از سوم تا نهم اسفند ماه به میزبانی استان سیستان‌ و بلوچستان و در منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود که برگزاری این مسابقات مورد توجه فدراسیون جهانی قرار گرفته است. این دوره از مسابقات به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور 7 تیم خارجی فیلیپین، قزاقستان، ترکمنستان، هند، سوریه، پاکستان و مجارستان به مدت 7 روز برگزار می‌شود.

در بخش‌هایی از این گزارش سایت (آیبا) آمده :« فدراسیون بوکس ایران قرار است از پنج شنبه 2 اسفندماه تا 11 اسفندماه، میزبان تورنمنت بین المللی جام مکران در سیستان و بلوچستان و در چابهار باشد. جزیره‌ای زیبا که قرار است در این رقابت ها  که فقط در بخش مردان برگزار می‌شود 7 تیم خارجی حضور داشته باشند. یکی از اهداف برگزاری این رقابت‌ها برای آماده سازی بوکسورهایی است که می‌خواهند در مسابقات قهرمانی آسیا حضور پیدا کنند. در این رقابت‌ها بیش از 206 بوکسور از چند کشور خارجی حضور دارند.»

در بخش دیگری از این گزارش آمده است:« طبق برنامه ریزی فدراسیون بوکس ایران، قرار است به مدال آوران در این مسابقات پاداش خوبی داده شود. ضمن اینکه تیم‌های حاضر در این مسابقات حداکثر با 10 بوکسور می‌توانند شرکت کند. تمام هزینه رفت و برگشت برعهده تیم‌های شرکت کننده است، اما فدراسیون بوکس ایران هزینه محل اسکان و حمل و نقل در داخل ایران را برعهده گرفته است. تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها می‌توانند چهار همراه به غیر از 10 بوکسور خود داشته باشند.» جام مکران تنها تورنمنت بوکس ایران است که امسال برای اولین بار در رده سنی بزرگسالان برگزار می‌شود. 6 تیم از هفت تیم حاضر در این مسابقات آسیایی هستند و مجارستان تنها تیم اروپایی حاضر در این مسابقات است.

به نظر نمی آید که سطح این مسابقات خیلی بالا باشد اما اگر فدراسیون بوکس بتواند برگزاری این رقابت‌ها را ادامه دار کند، شاید در سال‌های آینده سطح مسابقات به حد تعادل برسد اما امسال نباید توقع زیادی از این مسابقات داشت. در بین تیم‌های شرکت کننده در جام مکران قزاقستان می‌تواند با کیفیت‌ترین تیم باد به شرطی که حداقل از نفرات دوم و سوم خود استفاده کند.

5/250

captcha
تازه ها
بیشتر