فوتبال ایران / شناسه خبر: 94238 / تاریخ انتشار : 1397/11/26 17:58
|
سبقت قلعه‌نویی از برانکو

پیکان صفر - سپاهان یک / توفان زرد، دوباره در صدر

سپاهان در روزی که نیاز به کسب پیروزی و بازگشت به صدر جدول داشت، دومین شکست را به حسین فرکی تحمیل کرد تا بازی را به سود خود تمام کند. حالا سپاهان بالاتر از پرسپولیسف صدرنشین لیگ است.

بازگشت سپاهان به صدر

جمعه 26/11/1397، هفته‌ی هجدهم از هجدمین دوره‌ی لیگ برتر، ورزشگاه: شهدای شهرقدس، تماشاگر: هزار نفر ، ساعت: 16

پیکان صفر

سپاهان یک

گل: سیاوش یزدانی( 11 )

داور: حسین زرگر

کمک‌ها: حسن ظهیری، یعقوب سخندان

اخطار: سعید آقایی( سپاهان )

بازیکن برتر: سیاوش یزدانی( سپاهان )

پیکان:

مهدی امینی، مهران موسوی، حجت حق‌وردی، آرمان قاسمی، مارکو ووکسویچ، امیرحسین کریمی، مگنو باتیستا( 65 ماهان رحمانی )، شاهین ثاقبی( 81 مهدی مومنی )، سامان نریمان‌جهان( 74 عیسی آل‌کثیر )، فراز امامعلی، محمد قاضی

سرمربی: حسین فرکی

سپاهان:

پیام نیازمند، سیاوش یزدانی، عزت‌الله پورقاز، محمد ایران‌پوریان، سعید آقایی، مهدی کیانی، ولادیمیر کومان( 84 محمد کریمی )، مهرداد محمدی(88 حسن جعفری )، سجاد شهباززاده( 77 محمدرضا مهدی‌زاده )، علی قربانی، کی‌روش استنلی

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

سپاهان برای بازگشت به صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر و پیکان با هدف کسب نخستین پیروزی با کادر فنی جدید پا به زمین چمن ورزشگاه شهدای شهرقدس گذاشتند. سپاهان با حضور علی قربانی و کی‌روش استنلی در ترکیب ثابت و همچنین نیمکت‌نشینی محسن مسلمان و جانشینی مهرداد محمدی از همان ابتدا به دروازه ی پیکان فشار آورد و در دقیقه‌ی 11 به گل برتری رسید. ارسال مهرداد محمدی از روی نقطه‌ی کرنر ابتدا با ضربه‌ی کی‌روش استنلی همراه شد که امینی توپ را برگشت داد ولی در برگشت سیاوش یزدانی حاضر بود و از روی خط دروازه گل اول بازی را وارد دروازه‌ی تیم سابق خود کرد.

بعد از این گل، پیکان هجومی‌تر بازی کرد و چند موقعیت به‌دست آورد. به عنوان نمونه دقیقه ۲۴ارسال بازیکنان پیکان با دخالت مدافع سپاهان به کرنر رفت. روی کرنر ارسالی شاهین ثاقبی، نیازمند به زیبایی واکنش نشان داد تا بازی مساوی نشود. در ادامه دو تیم موقعیتی مناسب خلق نکردند تا بازی در نیمه‌اول با برتری سپاهان به پایان برسد.

نیمه‌ی دوم را باز هم پیکان هجومی آغاز کرد و در همان ابتدا می‌توانست به گل تساوی دست یابد. دقیقه‌ی ۴۷ ضربه شاهین ثاقبی را پیام نیازمند به زیبایی از زیر طاق دروازه بیرون کشید. پیکان با حضور عیسی آل‌کثیر، چشم به ارسال از کنراه‌ها و ضربه‌های سری داشت که این مهاجم و محمد قاضی می‌زدند. در دقیقه ۷۲ بازیکنان پیکان روی ارسالی که از سمت راست خط دفاع سپاهان انجام دادند، اعتقاد به خطای پنالتی داشتند که داور تصمیم به ادامه‌ی بازی گرفت. تصمیمی که برای لحظاتی بازی را متوقف کرد و باعث شد اعتراض‌هایی به عملکرد حسین زرگر شود.

ماهان رحمانی از وقتی وارد زمین شد، کفه‌ی ترازو را در میانه میدان به سمت پیکان سنگین کرد. او که بیشتر ووکسویچ را در سمت راس صاحب توپ می‌کرد، بار ها این برنامه را تکرار کرد تا پیکان از ارسال‌های دفاع راست خود استفاده کند. دقیقه ۷۵ ارسال ووکسویچ از سمت راست خط دفاع پیکان با ضربه سر فراز امامعلی همراه شد اما توپ این بازیکن همانجایی رفت که نیازمند ایستاده بود.

حمله‌های پیکان در ادامه‌ی بازی سودی نداشت و نتوانست نتیجه را تغییر بدهد تا سپاهان در یک بازی خارج از خانه، یک پیروزی ارزشمند کسب کند و دوباره به صدر جدول رده‌بندی برسد.

 

670-3

کلیدواژه
لیگ برتر
captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر