فوتبال ایران / شناسه خبر: 94218 / تاریخ انتشار : 1397/11/26 17:08
|

هفته گذشته که نفت مسجدسلیمان میزبان پارس جنوبی جم بود، تعدادی از هواداران تیم خوزستانی علیه علیرضا مرزبان شعار سر دادند و خواستار جدایی او شدند. همان‌جا بود که خبر رسید دلیل این شعارها، تحقق پیدا نکردن وعده‌های مرزبان بود. اما این وعده‌ها چه بودند که هواداران را ناراحت کردند؟ مرزبان تا الان نتایج نسبتا خوبی گرفت و توانست نفت مسجدسلیمان را تا حدودی از منقطه خطر دور کند. پس چرا هواداران علیه او شعار دادند و از او چه انتظاری دارند؟ جواب این سوال شاید کمی عجیب باشد اما ظاهرا در فوتبال ایران دارد عادی می‌شود. گفته می‌شود علیرضا مرزبان قول داده بود برای تیم اسپانسر بیاورد اما این اتفاق نیفتاد و هم باشگاه ناراحت است و هم هواداران. این ناراحتی هم بیشتر به خاطر این است که قرارداد بازیکنان جدید به دلیل بدهی، ثبت نشد.

 

خیلی وقت است که خبر می‌رسد تعدادی از مربیان ایرانی وقتی می‌خواهند در لیگ برتر تیم داشته باشند، به مدیریت باشگاه قول آوردن اسپانسر می‌دهند. این مساله چندی پیش در مورد یکی از مربیان باتجربه هم به گوش رسید و اگرچه خودش تلاش می‌کرد بگوید چنین چیزی نیست اما باشگاه موردنظر هیچ واکنشی نسبت به بحث آوردن اسپانسر توسط سرمربی جدید نشان نداد. به هر حال، شاید همین مساله باعث شده این روزها شاهد حضور مستمر مربیانی در لیگ برتر باشیم که سال‌های سال نه تنها عنوان به دست نیاوردند بلکه هیچ کار خاصی برای تیم‌هایی که در آن حضور داشتند نکردند.

اگر تمام سرمربیان 16 تیم لیگ برتری را بررسی کنیم، کاملا مشخص خواهد شد که کدام مربیان با این شرایط کار خود را پیش می‌برند. به هر حال در کنار این مربیان، شاید تعدادی هم باشند که به خاطر رفتار حرفه‌ای‌شان در لیگ برتر تیم ماندگار شدند اما اکثر آنها با روش‌های جدید که بحث آوردن اسپانسر است، توانستند در تیم‌هایی که مشکل مالی دارند سرمربی شوند. تیم‌هایی که بیش از هر چیزی بحث مالی برایشان مهم است. این مساله حالا در مورد علیرضا مرزبان هم به گوش می‌رسد. البته مرزبان در این سال‌ها کمتر در لیگ برتر حضور داشت اما حالا با شعارهایی که هواداران علیه‌اش سر دادند این شایعه به وجود آمده که او هم جزو مربیانی بوده که قرار بود اسپانسر بیاورد اما نشد.

مرزبان هفته هفتم لیگ برتر بود که جای عبدا... ویسی را گرفت. او جای سرمربی بومی آمده بود که به دلیل مشکلات مالی قهر کرد و کنار کشید. بعد از آمدن مرزبان، صحبتی از مشکلات مالی نشد. به صورتی که گفته می‌شد ویسی مشکلات مالی را بهانه کرده بود که به فولاد خوزستان (برای جانشینی سیروس پورموسوی) برود اما ظاهرا اینطور نبود و واقعا نفت مسجدسلیمان مشکلات مالی زیادی داشت. به هر حال، هفته‌ها گذشت و البته مرزبان توانست تیم را به رده بهتری بیاورد اما حالا که نیم فصل دوم شروع شد و این تیم نتوانست نتایج خوبی بگیرد، یک سری شایعه جدید در مورد حضور مرزبان در نفت مسجدسلیمان به وجود آمد.

گفته می‌شود علیرضا مرزبان قبل از اینکه با مسئولان باشگاه نفت مسجدسلیمان به توافق برسد، به مسئولان این باشگاه قول داد برای حل مشکلات مالی کمک کند و برای تیم اسپانسر بیاورد. با این شرایط توافقات بین 2 طرف، خیلی زود انجام شد و مرزبان سرمربیگری نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر را به عهده گرفت اما حالا مشکلات مالی باعث شد یک سری دلخوری به وجود بیاید.

ظاهرا انتظار می‌رفت علیرضا مرزبان به وعده‌ای که داده بود عمل کند اما تا الان با بهانه‌های مختلف، انجام نشد. همین مساله هم مشکلات زیادی برای نفت مسجدسلیمان به وجود آورد. به این صورت که زردپوشان مسجدسلیمانی به دلیل بدهی، نمی‌توانند قرارداد بازیکنان جدید خود را ثبت کنند و از آنها بهره ببرند. این در حالی است که قرار بود بازیکنان جدید از هفته اول نیم فصل دوم کنار نفت مسجدسلیمان باشند اما با وجود اینکه هفته سوم در حال برگزاری است هنوز مجوز این بازیکنان صادر نشد. نکته جالب این است که علیرضا مرزبان هیچ شکایتی از باشگاه بابت این مساله تا الان نداشته و ندارد.

او در مصاحبه‌هایش اکثر از مشکلات شهر مسجدسلیمان صحبت می‌کند و اینکه توجهی به این شهر نفت‌خیز نمی‌شود. همین مساله هم باعث شد حالا شایعه آوردن اسپانسر از سوی علیرضا مرزبان، باورکردنی‌تر شود. با این اتفاقات، احتمالا باید شایعه به مشکل خوردن باشگاه نفت مسجدسلیمان و مرزبان را هم باور کرد. چراکه در روزهای اخیر از مسجدسلیمان خبر می‌رسد باشگاه از سرمربی خود به خاطر محقق نشدن وعده‌هایش ناراحت است و به همین دلیل تلاشی برای حل مشکل بازیکنان جدید و حضور آنها در لیست تیم انجام نداده. با این شرایط باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی می‌افتد. اول اینکه شایعه آوردن اسپانسر از سوی علیرضا مرزبان برای نفت مسجدسلیمان تا چه حد صحت دارد و اینکه اگر صحت دارد چرا تا الان اتفاقی نیفتاده. ضمن اینکه تکلیف بازیکنان جدید که به نفت مسجدسلیمان آمدند، چه می‌شود. آیا آنها می‌توانند در نیم فصل دوم برای نفت مسجدسلیمان بازی کنند یا نه.

9-1

 

ZOOM

پاسخ منفی فدراسیون به نفت مسجدسلیمان

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان یکشنبه در هفته هجدهم لیگ برتر به مصاف فولاد خوزستان خواهد رفت، این در حالی است که علیرضا مرزبان همچنان نمی‌تواند از بازیکنان جدید تیمش استفاده کند. مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به مسئولان باشگاه و سرمربی این تیم اعلام کرده‌اند که نفت مسجدسلیمان باید بدهی‌هایش را بپردازد، در غیر این‌صورت مجوز بازی بازیکنان جدید این تیم صادر نخواهد شد. مسئولان نفت مسجدسلیمان امیدوار هستند شنبه بعد از مذاکرات دوباره با فدراسیون فوتبال، مجوز استفاده از بازیکنان جدید را دریافت کنند، این در حالی است که تلاش آنها در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نتیجه نداده است.

 

مرزبان: مسجدسلیمانی‌ها سودی از نفت و گاز اینجا نمی‌برند

علیرضا مرزبان سرمربی نفت مسجدسلیمان خیلی وقت است که در مصاحبه‌هایش به مشکلات این شهر جنوبی می‌پردازد و معتقد است هیچ سودی از نفت و گاز مسجدسلیمان به مردم این شهر نمی‌رسد. مرزبان درباره جلوگیری فدراسیون فوتبال از بازی کردن بازیکنان جدید این تیم به دلیل بدهی می‌گوید: «بعد از بازی با پارس‌جنوبی به سرعت از مسجدسلیمان عازم تهران شدم و ساعت 2 صبح به تهران رسیدم چراکه به دلیل بدهی که داشتیم سازمان لیگ مجوز موقتی برای بازی کردن بازیکنان جدید ما داده بود و اگر این بدهی را ندهیم جلوی بازی کردن بازیکنان جدید ما را می‌گیرد. به همین دلیل در سفر به تهران با آقایان فتاحی و شکوری و همچنین کمیته تعیین وضعیت جلسه‌ای برگزار کردیم اما آنها می‌گویند به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آیند و باید بدهی‌مان را تسویه کنیم و در غیر اینصورت بازیکنان جدید ما نمی‌توانند یکشنبه مقابل فولاد خوزستان بازی کنند. ما 80 میلیون تومان به کیومرث چراغی بدهی داریم و تا این بدهی را ندهیم، بازیکنان جدید ما نمی‌توانند دیگر برای ما به میدان بروند.» سرمربی نفت مسجدسلیمان درباره اقداماتی که در تهران انجام داده تا این مشکل برطرف شود، ادامه می‌دهد: «من در تهران و در جلساتی که داشتم در این باره صحبت کردم اما متأسفانه مشکلات مالی دامن ما را گرفته و با وجود تلاش‌های مدیران باشگاه و شخص آقای نصیریان‌دوست هنوز این مشکلات حل نشده. در شرایط فعلی من و مدیرعامل باشگاه از جیب خودمان برای تیم هزینه می‌کنیم اما این مساله باید پایان داشته باشد و جای تأسف است که در باشگاه ما 80 میلیون تومان پول نیست که به چراغی بدهیم و به همین دلیل به سمت نابودی می‌رویم. تا اینجا هر چه حرف زده شده در حد حرف و وعده بوده و کمکی به ما نشده. از طرف دیگر به بازیکنان جدید یک ریال هم پول ندادیم و بازیکنان قدیمی هم حدود 30 درصد پول گرفته‌اند و این در حالی است که شب عید نزدیک است و پولی نداریم تا به بازیکنان بدهیم. جایی که ما هر روز تمرین می‌کنیم و در آن می‌دویم پر از لوله‌های نفت و گاز است اما این نفت و گاز فقط از مسجدسلیمان رد می‌شود اما هیچ سودی برای مردم اینجا ندارد. متأسفانه بی‌پولی بیداد می‌کند و کسی نیست تا وضعیت مالی ما را حل کند.»

340-9

captcha
تازه ها
بیشتر