فوتبال ایران / شناسه خبر: 94203 / تاریخ انتشار : 1397/11/26 13:47
|
کی‌روش رفت، دیگر درباره‌اش حرف نزنیم

هادی عقیلی: جای من در تیم جوانان نیست؟

واقعا فکر می‌کنید جای من در تیم جوانان نیست؟ نیازی نیست برای حضور در کادر فنی تیم جوانان از خودم دفاع کنم. من فکر می‌کنم جایم بالاتر از اینها باشد. دیگر نمی‌خواهم درباره‌ی این سوال حرف بزنم.

دفاع عقیلی از حضورش در کادر مربیگری تیم جوانان

هادی عقیلی بعد از سال‌ها بازی برای تیم ملی، حالا به عنوان مربی تیم جوانان انتخاب شده و کار در کنار سیروس پورموسوی را آغاز کرده. عقیلی که گفته می‌شود با تلاش ابراهیم شکوری- سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال- به کادر فنی تیم جوانان اضافه شده، به این پرسش پاسخ می‌دهد و البته آغاز کار در عرصه‌ی مربیگری و جدایی کارلوس کی‌روش.

_ خبر امیدوارکننده‌ای درباره‌‌‌ی حضور شما در عرصه‌ی مربیگری شنیدیم. پروسه‌ی انتخاب‌تان به عنوان یکی از اعضای کادر فنی تیم جوانان از چه زمانی کلید خورد و از کی کارتان را آغاز کرده‌اید؟

حدود یکی دو ماه قبل صحبت‌های‌مان را انجام دادیم. هم با فدراسیون فوتبال و هم آقای پورموسوی و در نهایت به توافق رسیدیم که کارم را آغاز کنم. 2 هفته قبل برای نخستین بار در تمرین تیم جوانان حاضر شدم و الان هم در خدمت این تیم هستم.

_ انگار برای استعدادیابی به بندعباس هم سفر کرده‌اید؟

استعدایابی نه، به بندرعباس رفتیم تا بازی‌ها را ببینیم و بازیکنان خوب را انتخاب کنیم.

_ وضعیت در رده‌ی جوانان امیدوارکننده است؟

تیم جوانان برای مدتی طولانی تشکیل نشده بود و در اصل ایران در این رده تیمی نداشت. فدراسیون فوتبال چند ماه قبل تصمیم گرفت فعالیت این تیم آغاز شود و ادروهایی را نیز تدارک دید و کادر فنی جدیدی انتخاب کرد. برخی اوقات شما تیمی در اختیار دارید که باید چند بازیکن به آن اضافه کنید اما تیم جوانان فعلی باید از ابتدا تشکیل شود و نیاز به بازیکنان بسیاری دارد. به همین دلیل باید نفرات جدیدی انتخاب کنیم تا رفته رفته تیم را تشکیل بدهیم.

_ نخستین بازی تیم جوانان در چه تاریخی برگزار می‌شود؟

مهرماه سال 98 و تا آن زمان باید تیم را به بهترین شکل ممکن آماده کنیم.

_ آیا برای حضور در کادر فنی تیم جوانان، از سیروس پورموسوی شناخت داشتید؟

ما در فوتبال همدیگر را می‌شناسیم. از آقای پورموسوی هم شناخت شخصیتی و فوتبالی داشتم و امیدوارم که بتوانم تجربه‌ی جدیدی کسب کنم.

_ اینکه می‌گویند ابراهیم شکوری در انتخاب شما به عنوان مربی تیم جوانان نقش داشته، درست است؟

این سوال شما را باید پاسخ بدهم؟ اصلا چه بگویم در پاسخ به این سوال؟ این را از آنهایی بپرسید که چنین حرفی را به زبان آورده‌اند. واقعا فکر می‌کنید جای من در تیم جوانان نیست؟ نیازی نیست برای حضور در کادر فنی تیم جوانان از خودم دفاع کنم. من فکر می‌کنم جایم بالاتر از اینها باشد. دیگر نمی‌خواهم درباره‌ی این سوال حرف بزنم.

_  بحث حضور شما در کادر فنی سپاهان را یکی دو بار هم شنیدیم اما چه شد که به توافق نرسیدید؟

با خود من حرفی نزدند و من هم چیزی در این رابطه نشنیدم.

---

 

_ یعنی اصلا بحثش هم نبوده؟

نه‌خیر.

_ بازی‌های لیگ را دنبال می‌کنید؟

بیشتر بازی‌ها را می‌بینم.

_ کدام تیم‌ها مدعی کسب عنوان قهرمانی‌اند؟

هفته‌های بسیاری از لیگ باقی مانده اما تشخیص من بعد از تماشای بازی‌ها این است که سپاهان و پرسپولیس مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی هستند. به این دو تیم باید استقلال را هم اضافه کنیم که تیم شادابی در اختیار دارد و نیم‌فصل دوم را هم فوق‌العاده شروع کرد. بازیکنانی که استقلال جذب کرده، در ترکیب این تیم مثمرثمر بودند و اگر بتوانند همین روند را ادامه بدهند قطعا از مدعیان جدی قهرمانی محسوب می‌شوند.

---

 

_ حدود 5 سال قبل از تیم ملی خداحافظی کردید و در این مدت حرفی درباره‌ی کارلوس کی‌روش به زبان نیاوردید. دوست ندارید بابت جدایی کی‌روش حرفی بزنید؟

نمی‌دانم چرا رسانه‌ها بعد از جدایی کی‌روش اینقدر درباره‌ی او سوال می‌پرسند. همه خیز برداشته‌اند تا نظرات را پیرامون او جویا شوند. تقریبا 99 درصد از رسانه‌ها و مردم از سبک بازی تیم ملی خوششان نمی‌آمد اما همیشه حمایت می‌کردند. آنها باید آن زمان که کی‌روش در ایران حضور داشت، این سوال‌ها را مطرح می‌کردند نه حالا که او رفته و کارش را در کلمبیا آغاز کرده.

_ می‌خواهیم بدانیم ارزیابی شما از عملکرد 8 ساله‌ی کی‌روش چه بوده؟ بخصوص که چندین سال هم به عنوان بازیکن در کنار او حضور داشتید.

کی‌روش هم کارهای مثبت انجام داد و هم نکته‌های منفی در کارنامه‌اش ثبت شد. او ایران را 2 بار به جام جهانی رساند که دستاورد بزرگی بود. هم از لحاظ مالی و هم اعتباری اما این را هم باید در نظر بگیریم که در 2 حجام ملت‌ها موفق نبودیم. این در کنار سبک بازی تیم ملی که همیشه دفاعی بود، بخش منفی کارنامه‌ی 5 ساله‌ی کی‌روش است. فکر می‌کنم سبک دفاعی بازی تیم ملی از سال دوم حضور کی‌روش آغاز شد و تا پایان هم ادامه داشت.

---

 

_ شما به سبک بازی تیم ملی انتقاد داشتید و دارید؟

این حرف من نیست بلکه اغلب فوتبالی‌ها و حتی مردم علاقه‌مند اتقادهایی را مطرح کرده‌اند. فکر می‌کنم رسانه‌ها نیز از این وضعیت رضایت نداشتند اما سوت کرده بودند و همچنان حمایت می‌کردند. حالا همه چیز تمام شده، کی‌روش رفته و به نظرم درباره‌ی عملکرد او بیشتر صحبت نکنیم بهتر است.

 

12

captcha
تازه ها
بیشتر