فوتبال ایران / شناسه خبر: 94160 / تاریخ انتشار : 1397/11/24 16:49
|
در راستای اصرار به برخورداری از سیستم VAR

باشگاه پرسپولیس: یک قهرمانی‌مان‌ فدای داوری‌ شد

باشگاه پرسپولیس اصرار دارد هر چه سریعتر از VAR بهره‌مند شود و مدعی شده که اگر اشتباهات داوری نبود، الان پرسپولیس برای کسب چهارمین قهرمانی پیاپی خود می‌جنگید.

باشگاه پرسپولیس: یک قهرمانی‌مان‌ فدای داوری‌ شد

بعد از اتفاقات بازی فولاد – پرسپولیس و اعتراض‌هایی که پرسپولیسی‌ها به داوری این بازی داشتند، این باشگاه برای برخورداری از سیستم کمک داور ویدئویی(VAR) پیشنهادهایی را برای دپارتمان داوری مطرح کرد. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس حتی اعلام کرد که حاضر است برای تسریع بخشیدن به راه‌اندازی این سیستم در بازی‌های پرسپولیس، کمک مالی کند. پیشنهادی که از سوی دپارتمان داوری، مورد استقبال قرار گرفت.

حالا بعد از همه این اتفاقات، در حاشیه نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان، باشگاه پرسپولیس بار دیگر به این موضوع تأکید کرده که می‌خواهد هرچه زودتر از سیستم VAR بهره‌مند شود. این باشگاه مدعی شده که اگر اشتباهات داوری نبود، الان پرسپولیس برای کسب چهارمین قهرمانی پیاپی خود می‌جنگید. مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس این خواسته را این‌طور بیان کرده است: « تاکید ما این است که هر چه زودتر از سیستم VAR در بازی‌های پرسپولیس استفاده شود چرا که تیم ما تا این لحظه بیشترین ضرر را داوری‌ها دیده است. این حق باشگاه است که چنین درخواستی داشته باشد. امسال می‌توانستیم چهارمین قهرمانی پی در پی‌مان را جشن بگیریم اما همچنان حسرت این را می‌خوریم که چرا 3 فصل پیش در 4 بازی اول آن همه اشتباهات داوری علیه پرسپولیس رخ داد و اگر یکی از آنها اتفاق نمی‌افتاد ما قهرمان می‌شدیم.»

برنامه‌ریزی سازمان لیگ برای بازی‌های پرسپولیس، مورد دیگری است که مورد انتقاد پرسپولیسی‌هاست. پندار خمارلو درباره آن می‌گوید: «متاسفانه طوری برنامه‌ریزی کردند که اصلا شرایط ما را در لیگ قهرمانان در نظر نگرفتند. ما باید با برنده پاختاکور و النصر بازی کنیم و 3 روز بعد به قائمشهر برویم در شرایطی که شرایط پروازی آنجا مشخص نیست. بعد از آن نیز باید 3 روز بعد راهی قطر شویم آن وقت اعلام می‌کنند چرا برای بازی‌های پرسپولیس مدارس تعطیل می‌شود، پرواز اختصاصی می‌گیرند، این باشگاه حکومتی است و ... اما کاری نداریم که چرا برای بازی ذوب‌آهن و سایپا که در آسیا بازی دارند لیگ را تعطیل می‌کنند؟ ما کاری به باشگاه‌های دیگر نداریم اما به ما هم کاری نداشته باشند.»

چرا باشگاه پرسپولیس برای برنامه بازی‌هایش به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال فشار نمی آورد؟ این سوالی است که مدیر رسانه‌ای باشگاه درباره‌اش می‌گوید: « باشگاه دولتی هستیم و قرار نیست هرگونه نامه‌نگاری‌هایی که می‌شود شفاف‌سازی کنیم. در این مواقع صلاح این است که یکسری مسائل عنوان نشود اما هواداران شک نکنند باشگاه هر اقدامی که لازم باشد را در مورد این مسئله انجام می‌دهد. به هیچ وجه مقابل اشتباهات و حق‌خوری‌هایی که از پرسپولیس می‌شود کوتاه نیامده و نخواهیم آمد و به هر شکلی که شده اعتراض خود را نشان می‌دهیم.»

 

 

400 – 2

 

captcha
تازه ها
بیشتر