ورزش ایران / شناسه خبر: 94157 / تاریخ انتشار : 1397/11/24 16:59
|
شوک بزرگ تن وزنه برداری را دوباره لرزاند

سهراب مرادی زیر تیغ می رود!

دیسک کمر سهراب مرادی رکوردار وزنه‌برداری دنیا و قهرمان طلایی جهان و المپیک به شدت آسیب دیده و او در آستانه بازی‌های المپیک چاره‌ای جز جراحی آسیب‌دیدگی کمرش ندارد!

دیسک کمر کار دست سهراب داد

دیسک کمر سهراب مرادی رکوردار وزنه‌برداری دنیا و قهرمان طلایی جهان و المپیک به شدت آسیب دیده و او در فاصله یک سال و نیم مانده تا بازی‌های المپیک چاره‌ای جز جراحی ندارد. همین هفته قبل سهراب مرادی در گفت و گو با ایران ورزشی گفت که به خاطر درد کمر نمی‌تواند در شروع دوباره اردوی تیم ملی، زیر تمرینات پر فشار دوام بیاورد. به همین دلیل با مراجعه به فدراسیون پزشکی ورزشی و گرفتن چند عکس از ناحیه‌ای که دیسک کمرش آنجا قرار دارد، متوجه شد که دیسک کمرش تحت فشار شدیدی که در طول این چند سال به آن وارد شده به شدت آسیب دیده و او هیچ چاره‌ای جز کنار گذاشتن تمرینات با وزنه و انجام عمل جراحی برای مداوای کمر آسیب‌ دیده‌اش ندارد.

با این اوصاف سهراب گفت که بازهم باید منتظر نظر نهایی شورای پزشکی باشد تا ببیند تکلیفش چیست؟ البته این موضوع تقریبا با اعلام رسمی آسیب دیدگی جدی دیسک کمر سهراب مرادی توسط دکتر غلامرضا نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی و قطعی بودن عمل جراحی برای ترمیم این درد قطعیت پیدا کرد. حالا باید دید آیا سهراب مرادی بعد از انجام عمل جراحی کمرش می‌تواند بازهم در فرصت اندکی که دارد، بعد از عبور از شش مرحله گزینشی بازی‌های المپیک به دومین مدال المپیکی خود و سومین حضور رسمی‌اش در بازی‌های المپیک راه پیدا کند یا اینکه آسیب‌دیدگی کمر اتفاق های ناخوشایندی را برای او رقم می زند؟ 

غلامرضا نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره وضعیت آسیب‌دیدگی سهراب مرادی از ناحیه کمر می‌گوید:«با نشستی که با کمیسیون پزشکی در محل فدراسیون پزشکی ورزشی داشتیم، نظر اساتید و پزشکان متخصص بر این بود که این قهرمان المپیک مبتلا به عارضه دیسک کمر است و باید هر چه سریعتر تحت عمل جراحی قرار گیرد.»

او درباره آخرین وضعیت سهراب مرادی ادامه می دهد:« با نشستی که امروز با حضور اساتید و پزشکان متخصص در خصوص وضعیت آسیب دیدگی سهراب مرادی وزنه‌بردار وزن ۹۶ کیلوگرم داشتیم و با معاینات بالینی که چند نفر از پزشکان از او به عمل آوردند به این نتیجه رسیدند که او مبتلا به عارضه دیسک کمر است و باید هر چه سریع‌تر تحت عمل جراحی قرار بگیرد. البته قرار بر این شد که روز شنبه ۲۷ بهمن دوباره مصدومیت سهراب مرادی توسط چند متخصص دیگر مورد بررسی قرار بگیرد و سپس تصمیم نهایی برای انجام عمل جراحی گرفته شود.»

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در پاسخ به این پرسش که عمل جراحی او چه زمانی انجام خواهد شد، می گوید:« این بستگی به نظر پزشکان متخصص و همچنین تصمیم سهراب مرادی دارد که چه زمانی تحت عمل جراحی قرار بگیرد. البته با توجه به فاصله زمانی که تا انتخابی کسب سهمیه المپیک و قهرمانی آسیا وجود دارد، تلاش ما بر این است که پس از عمل جراحی این سرمایه ملی را تا انتخابی کسب سهمیه المپیک آماده کنیم. مرادی یکی از امیدهای کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است و ما سعی خواهیم کرد به نحو احسن کارهای او را پیش ببریم تا مشکلی برای شرکت در انتخابی کسب سهمیه و حضور در المپیک ۲۰۲۰ را نداشته باشد.

نوروزی در پایان می‌گوید:« بعد از عمل جراحی تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا این سرمایه ملی را با انجام کارهای توانبخشی هر چه سریع‌تر به میادین ورزشی بازگردانیم.»

12

captcha
تازه ها
بیشتر