فوتبال ایران / شناسه خبر: 94133 / تاریخ انتشار : 1397/11/24 15:12
|
تنها خواسته‌ی ما، داوری‌های محترمانه است

برانکو: باید خودم را از بالای برج میلاد پایین بیندازم

بازی با فولاد را که نخستین بازی از چهارگانه‌ی بازی با خوزستانی‌ها بود، پرسپولیس باخت و حالا باید مقابل استقلال خوزستان بایستد. تیمی با امتیازهای تک‌رقمی که در قعر جدول گرفتار شده و البته بیشترین شکست مقابل یک تیم در لیگ برتر را در بازی‌هایش با پرسپولیس تجربه کرده است. با این حال برانکو ایوانکوویچ از سختی‌های بازی با این تیم گفته و دلایلش هم پذیرفتنی است: «استقلال خوزستان جوان شده و بازیکنان جوانش انگیزه و شادابی زیادی دارند تا خودشان را مقابل پرسپولیس نشان دهند. ما اما همیشه به این فکر می‌کنیم که چنین تیم‌هایی خطرناک‌تر هستند.» تنها نگرانی آقای سرمربی شاید فقط تکرار اشتباهات داوری بازی‌های قبلی باشد که اتفاقا برانکو آن را به زبان آورده و ابراز امیدواری کرده که دوباره یقه او و تیمش را نگیرند.

بعد از تجربه‌ی نخستین شکست، برای بازی با استقلال خوزستان آماده‌اید؟

گزینه‌ی اول‌ ما در این بازی پیروزی است اما نباید فراموش کرد که پدیده به سختی تیم استقلال خوزستان را برد. حریف ما چیزی برای از دست دادن ندارد و قطعاً تلاش زیادی خواهد کرد تا امتیاز بگیرد. استقلال خوزستان جوان شده و آنها انگیزه و شادابی زیادی دارند تا خودشان را مقابل پرسپولیس نشان دهند. ما همیشه به این فکر می‌کنیم که چنین تیم‌هایی خطرناک هستند اما قطعاً و فقط برای پیروزی به میدان می‌رویم. شکست مقابل فولاد نمی‌تواند ما را متزلزل کند و حتی انرژی مضاعفی به تیم بخشیده است.

 

با این هجمه‌ایی که به پرسپولیس وارد شده، همچنان تیم‌تان را مدعی اول قهرمانی می‌دانید؟

قطعاً هدف اول ما قهرمانی است و قصد نداریم زیر فشارها از مسئولیت‌مان شانه خالی کنیم. هر چند می‌دانیم هر تیمی مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد، انگیزه‌های متفاوتی دارد.

 

از داوری بازی با فولاد خیلی عصبانی بودید. نگران نیستید که اشتباه‌هات علیه پرسپولیس تکرار شود؟

من بارها گفته‌ام و الان هم دوباره تکرار می‌کنم که ما فقط و فقط خواهان داوری عادلانه و محترمانه هستیم. من را به خاطر همین خواهشی که داشتم محروم کردند اما خودشان بنشینند و آنالیز کنند که در اهواز چه اشتباهاتی علیه پرسپولیس رخ داد. همین که در بازی یک دقیقه کمتر وقت اضافه گرفته شد، خودش گویای همه چیز است. ببینید چرا پنالتی پیکان در این هفته گرفته نشد و گل اول سپاهان به چه شکلی به ثمر رسید.

می‌خواهید بگویید اشتباهات داوری‌ برنامه‌ریزی‌شده است؟

من دنبال هیاهو نیستیم و باز هم ترجیح می‌دهم سکوت کنم. ما اگر در بازی با فولاد موقعیت‌هایمان را گل می‌کردیم، الان داستان خیلی فرق می‌کرد. خودتان شاهدید که فضا برای پرسپولیس به چه شکل است و دیدید که داوری را که در یکی از بازی‌های مهم ما عالی سوت زد، کم مانده بود سنگ‌باران کنند. این را هم اضافه کنم که در پایان نیم‌فصل اول آنالیزهایی روی داوری‌ها صورت گرفت و مشخص شد پرسپولیس بیشترین ضرر را از داوری‌ها دیده است. شما بگویید کدام تیم را مجبور کردند در فیفادی بدون ملی‌پوشانش مقابل پیکان بازی کند؟ بله، آن تیم پرسپولیس بود! ما دو بازی خود را بدون ملی‌پوشان انجام دادیم چون چاره‌ای نداشتیم. چون زمانبندی به شکلی بود که باید در این مسابقات به میدان می‌رفتیم، اگر چه در وضعیت بغرنجی قرار داشتیم.

 

پس به فشردگی بازی‌های پرسپولیس هم اعتراض دارید؟

این برنامه اصلاً عادلانه نیست. همین فشردگی‌ها باعث شد بازیکنانی چون انصاری و ماهینی به آن شکل مصدوم شوند، چون واقعاً زمانی برای ریکاوری وجود ندارد و نخواهد داشت. ما قبل از فینال لیگ قهرمانان بازی سنگینی مقابل سایپا داشتیم و در آن مسابقه هم داور با گل خطایی که آن را درست اعلام کرد، به ما ضربه زد. با این حال فردای آن بازی بدون اینکه اعتراضی کنیم، راهی ژاپن شدیم. جالب است که علی‌رغم تمام این بی‌مهری‌ها می‌گویند همه چیز برای قهرمانی پرسپولیس آماده شده. ما برخلاف آنچه می‌گویند قرار است قهرمان‌مان کنند، تیمی هستیم که بیشترین ضرر را از داوری‌ها دیده و این را با دلیل و مدرک ثابت می‌کنیم. ضمن اینکه هیچ‌وقت هم گله‌ای نکردیم.

 

اما سعید فتاحی گفته که برنامه‌ بازی‌های پرسپولیس از قبل با شما هماهنگ شده!

بله، برنامه با ما هماهنگ می‌شود اما به چه شکل؟! برنامه را به ما ارائه می‌دهند و می‌گویند این برنامه است، آیا از آن رضایت دارید؟ من هم می‌پرسم آیا امکان تغییر برنامه وجود دارد که می‌گویند نه، همین است. آن‌وقت است که من باید بروم و خودم را از برج میلاد پایین بیندازم.

 

اتفاقا پیشکسوتان پرسپولیس هم در فضای مجازی جوی راه اتداخته‌اند و می‌گویند باشگاه باید به فدراسیون و سازمان لیگ فشار بیاورد.

نمی‌دانم چه جوابی به این سؤال بدهم. هر کسی نظر خودش را دارد. این وظیفه شما رسانه‌هاست که از فدراسیون و سازمان لیگ در مورد داوری‌های لیگ سؤال کنید.

در اهواز مهدی ترابی ضعیف‌ترین بازیکن پرسپولیس بود. چرا از او در کناره‌ها استفاده نمی‌کنید که فضای بیشتری برای حرکت داشته باشد؟

ما ترابی را به این خاطر جذب کردیم که می‌تواند خودش را در فضای بزرگ و کوچک آزاد کند. ما عملاً در بازی با فولاد از چهار بازیکن جدیدمان رفیعی، نادری، ترابی و شیری استفاده کردیم و طبیعی است که زمان می‌برد تا آنها خودشان را با تاکتیک تیم تطبیق دهند. ما در اهواز از هر لحاظ تیم برتر میدان بودیم. 68 درصد بازی در اختیارمان بود، 16 شوت به دروازه داشتیم و 80 درصد دقت در پاس. پنج شش شانس گلزنی را هم از دست دادیم که بحثش جداست.

 

یعنی از عملکرد بازیکنان جدیدتان راضی هستید؟

این اولین بازی ترابی و نادری بود و ما قطعاً در مورد استفاده از آنها صبور هستیم چون ایمان داریم که خودشان را به شرایط مطلوب می‌رسانند. همه تیم‌ها مقابل‌ پرسپولیس بسته بازی می‌کنند و بر خلاف صحبت‌هایی که می‌شود، من از عملکرد تیمم در اهواز راضی هستم. ما به فولاد باختیم اما هرگز تا این حد مقابل آنها خوب بازی نکرده بودیم. هر چند همیشه بازی در اهواز برای پرسپولیس سخت بوده است.

 

11 – 770

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر