ورزش ایران / شناسه خبر: 94129 / تاریخ انتشار : 1397/11/24 14:57
|

بوکسور تیم ملی با هماهنگی از اردوی تیم ملی جدا شد؟ / معمای یک پناهنده

یک هفته از ناپدید شدن بوکسور تیم ملی می گذرد اما هر روز یک خبر جدید منتشر می شود. ابتدا عنوان شد مربیان تیم ملی در وین ماندن تا او را پیدا کنند اما حالا خودش گفته مربیان در جریان تصمیمش بودند.

تیم ملی بوکس با 9 ورزشکار راهی تورنمنت بین المللی در مجارستان شد که البته در بین راه و در توقفی که تیم در وین داشت یکی از بوکسورها از سایرین جدا شد و دیگر هم به ایران برنگشت. تصمیمی که یک هفته‌ای از آن می‌گذرد و با توجه به این‌که هنوز خبر جدیدی درباره آن به وجود نیامده، هر روز یک شایعه جدید درباره آن منتشر می‌شود. ترکیب تیم ملی بوکس در مسابقات مجارستان با امید احمدی‌صفا در وزن ۵۲کیلوگرم، رضا سلیمانی‌فر در وزن ۵۶کیلوگرم، اشکان رضایی در وزن ۶۰کیلوگرم، مسلم مقصودی در وزن ۶۴ کیلوگرم، سجاد کاظم‌زاده در وزن ۶۹ کیلوگرم، شاهین موسوی در وزن ۷۵ کیلوگرم، مبین کهرازه در وزن ۸۱کیلوگرم، طوفان شریفی در وزن ۹۱ کیلوگرم و ایمان رمضان‌پور در وزن مثبت ۹۱ کیلوگرم تشکیل شده بود که قرار بود این تیم با توقفی چند ساعته در وین راهی مجارستان شود.

در این توقف چند ساعته مبین کهرازه از سایر اعضای تیم ملی جدا می‌شود و مسیر خود را جدا می‌کند. به این ترتیب تیم با 8 بوکسور به مجارستان می‌رود. بعد از انتشار خبر جدا شدن کهرازه از اردوی تیم ملی اخبار ضد و نقیض زیادی از اردوی تیم ملی در این باره منتشر شده اما بعد از انتشار اولین مصاحبه از مبین کهرازه سوالات زیاد عجیبی درباره این تیم و اتفاقی که در وین برای آن رخ داده به وجود آمده است.

اولین موضوعی که بعد از انتشار خبر جدایی کهرازه از تیم منتشر شد، به ماندن مربیان تیم ملی در وین مربوط می‌شد خبری که ظاهرا خیلی هم درست نبوده و یا حداقل متناقض به نظر می‌آید. بعد از جدا شدن کهرازه از اردوی تیم ملی، از سوی مسولان فدراسیون اعلام شد که اکبر احدی و علی مظاهری یک شب در وین ماندند تا با جستجو بتوانند شرایط را برای بازگشت کهرازه فراهم کنند اما حالا بعد از گذشت یک هفته کهرازه مصاحبه کرده و مدعی شده که او در مقابل دیدگان مربی تیم ملی گفته که از تیم جدا می‌شود و دیگر قصد بازگشت به ایران را ندارد! عجیب است که در روزهای گذشته این خبر منتشر شده بود که احدی و مظاهری به دنبال بازگشت کهرازه بودند. وقتی ورزشکار تیم ملی ( با استناد به مصاحبه اخیر این بوکسور) ایستاده در مقابل مربیان تیم ملی و اعلام کرده که قصد همراهی تیم ملی در مجارستان را ندارد و به ایران هم برنمی گردد، آیا باز هم دلیلی برای ماندن و گشتن به دنبال کهرازه وجود داشته است؟ حتما دلیل موجهی برای این‌کار وجود نداشته و اصلا هم مشخص نیست که چنین کاری انجام شده باشد اما اگر مربیان تیم ملی در وین نمانده‌اند که بخواهند کهرازه را برگردانند، چرا این خبر از سوی فدراسیون منتشر شده است؟

نکته مهم بعدی هم به سرپرست تیم ملی در این مسابقات بر می‌گردد. در برخی از اخبار اعلام شده که سرپرست تیم ملی در مجارستان همایون اردلان بوده در حالی‌که تیم ملی بوکس 16 بهمن راهی مجارستان شده اما همایون اردلان 18 بهمن طبق اعلام سایت فدراسیون بوکس به عنوان سرپرست تیم ملی انتخاب شده است! یعنی دو روز بعد از این‌که تیم ملی به مجارستان رفت، همایون اردلان حکم سرپرستی تیم ملی برایش صادر شده است. البته ممکن است اردلان قبل از این تاریخ حکم گرفته باشد و سایت فدراسیون خبر آن را دیر منتشر کرده باشد اما موضوع زمانی جالب توجه می‌شود که از اردوی تیم ملی خبر می‌رسد که سرپرست تیم ملی از مسولان ورزش استان سیستان و بلوچستان بوده. یعنی رئیس اهل سیستان و بلوچستان، دبیر فدراسیون اهل سیستان و بلوچستان و سرپرست تیم ملی هم اهل سیستان و بلوچستان. نکته مهمتر هم این‌که مبین کهرازه که قصد پناهندگی دارد هم اهل سیستان و بلوچستان است! طبیعتا جایی که حسین ثوری به عنوان رئیس فعالیت می‌کند، فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران است یعنی در سایر شهرها  استان‌های ایران فرد شایسته دیگری برای مدیریت و فعالیت در بوکس وجود ندارد؟

ص 5

captcha
تازه ها
بیشتر