فوتبال ایران / شناسه خبر: 94121 / تاریخ انتشار : 1397/11/24 14:54
|
استدلال‌های آقای گزارشگر

علیفر: کی‌روش نفر اول نبود، مردم به توی دروازه رای می‌دهند

کی‌روش هشت سال پول بی‌زبان ملت ما را گرفت و از دوازده ماه، نه ماهش را در پرتغال بود. در زمان‌هایی که در تهران بود دستش در جیب مبارکش بود و فقط ارنج تیم را می‌چید.

همه از خیر بحث درباره کی‌روش بگذرند، علیرضا علیفر نمی‌گذرد. او تازه فرصتی پیدا کرده تا حرف‌های ۸ سال پیش خود را به تعبیر و خیال خود به کرسی بنشاند. علیفر که پس از گزارش بازی پیکان - استقلال و آن فریادهای توی دروازه دوباره به سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده، خوشحال از این وضعیت و حال و روز و وایرال شدنش، از کی‌روش انتقاد می‌کند:

«من اگر یادتان باشد یک هفته بعد از اینکه کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد در مصاحبه ای که با یکی از سایت ها داشتم گفتم که آقای کی روش یک شخصیت محترم و عزیز است اما او نمی تواند نفر اول باشد. کی روش در منچستر یونایتد هم نفر دوم بود و دستورات فنی و برنامه های تاکتیکی سرآلکس فرگوسن را اجرا می کرد. من هنوز هم می گویم کی روش می تواند یک نفر دوم موفق باشد. او امتحانش را قبلا به عنوان نفر اول در تیم های رئال مادرید و تیم ملی پرتغال پس داده است. وقتی یک نفر دو بار در امتحان ریاضی قبول نمی‌شود خب ریاضی اش ضعیف است.»

علیفر بر پایه‌ی همین استدلال‌های خود سپس حملاتش به کی‌روش را ادامه می‌دهد تا به توی دروازه برسد: «ایشان هشت سال پول بی زبان ملت ما را گرفت و از دوازده ماه، نه ماهش را در پرتغال بود. در زمان هایی که در تهران بود دستش در جیب مبارکش بود و فقط ارنج تیم را می چید. متاسفانه افرادی که از حضور کی روش سود می برند و منافعی داشتند از او در تمام این سال ها حمایت کورکورانه کردند.»

عجیب است که علیفر اینچنین قاطع حامیان کی‌روش را صاحب منافع می‌داند اما لابد مخالفان کی‌روش منافعی نداشتند. به هر حال این هم سلیقه‌ و نظری است که علیفر دچارش شده، مثل سلیقه‌اش در گزارشگری که از وایرال شدن توی دروازه‌هایش لذت می‌برد.

علیرضا علیفر درباره حمایت برخی رسانه‌ها  از کی‌روش در زمان حضورش در  تیم ملی گفت: «من نقش رسانه ها را برخلاف خیلی دیگر از دوستان در حمایت از کی روش موثر نمی دانم و به نظرم آن مرجع تصمیم گیرنده است که مهم است. الان اگر تمام رسانه های ایران بگویند که علیرضا علیفر مدرک A مربیگری دارد، بیست و پنج سال گزارشگر فوتبال است، هفت سال فوتبال نویس بوده و کار مربیگری انجام داده و تمام شرایط را دارد آیا مسئولان علیفر را می گذارند سرمربی تیم ملی ایران شود؟ حتی اگر تمام رسانه ها هم حمایت کنند این اتفاق نمی‌افتد.»

البته ناگفته نماند که علیفر چندی پیش مدعی بود چندین تیم در لیگ برتر با او مذاکره کرده‌اند و هرگز نام آن تیم‌ها مطرح نشد.

علیرضا علیفر، گزارشگر فوتبال درباره عبارت معروف"توی دروازه اش" که زیاد درباره آن صحبت می شود و اینکه چگونه به این نوع بیان رسیده است گفت:« من از بدو تاسیس شبکه سه و در حدود ربع قرن گزارشگر فوتبال هستم. تا زمانی که فضای مجازی وجود نداشت من خیلی آرام سعی داشتم از شانه خاکی می رفتم چرا که همیشه معتقد بودم که رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. در آن زمان هم کسی نمی گفت که علیفر اطلاعات تخصصی فوتبال دارد، مسلط به زبان فارسی و انگلیسی است و بیان دارد. اما از زمانی که فضای مجازی درست شد دوستان نظر ویژه ای روی من داشتند و این باعث شد تا روی گزارش هایم کار کرده و تغییراتی را ایجاد کنم. به این شکل و به شکل فی البداهه در یک مسابقه این اصطلاح توی دروازه ساخته شد و در چند بازی هم تکرارش کردم.»

علیفر طنزپردازی‌ها در شبکه‌های اجتماعی و برخورد مردم در کوچه و خیابان را نشانه‌ای از رضایت عمومی درباره گزارش‌هایش می‌داند:«اگر حرف من را قبول ندارید یک نظرخواهی بگذارید و ببینید نظر مردم راجع به توی دروازه چیست؟ مطمئن هستم که اکثریت به آن رای مثبت می‌دهند.»

3

 

captcha
تازه ها
بیشتر