ورزش ایران / شناسه خبر: 94118 / تاریخ انتشار : 1397/11/24 13:10
|

پاسخ شاهین طبع درباره غیبت ارسلان و بدون تماشاگر بودن بازی با اردن

سرمربی تیم ملی بسکتبال پس از بازی اول دوستانه تیمش برابر اردن درباره این مسابقه و برخی حواشی دیگر پیرامون تیم ملی توضیح داد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال می‌گوید تلاش ما این است که در این مقطع و در صورت صعود به جام جهانی تیم خوبی داشته باشیم و حتما باید توجه ویژه‌ای به تیم‌های پایه صورت بگیرد و جوانان به مرور زمان به تیم تزریق شوند.

مهران شاهین‌طبع ابتدا در مورد برگزاری اولین بازی دوستانه با اردن گفت:« ما دو ترکیب را برای این دو بازی در نظر گرفتیم. روز گذشته با 13 بازیکن بازی کردیم و پنجشنبه هم با 12 بازیکن به دیدار اردن خواهیم رفت. بازیکنان را به دو دسته تقسیم کردیم. بازیکنانی که دیروز حضور نداشتند پنجشنبه بازی می‌کنند اما در مجموع 7-8 بازیکن در دو تیم مشترک است.»

او در پاسخ به این سؤال که بازیکنانی مانند حامد حدادی،‌ صمد نیکخواه و ارسلان کاظمی در اردو نیستند و از بازیکنانی که جدید آمده‌اند چه توقعی دارید نیز گفت:‌« هر مقطعی شرایط خاصی دارد و ما باید برای تیم‌های ملی پشتوانه سازی کنیم. مشخصا در بعضی مقاطع استعدادی که نیاز باشد کم است و تیم ملی با یک نوسان‌هایی روبرو می‌شود مانند همه تیم‌های دنیا. تلاش ما این است که در این مقطع و در صورت صعود به جام جهانی تیم خوبی داشته باشیم و حتما باید توجه ویژه‌ای به تیم‌های پایه صورت بگیرد و جوانان به مرور زمان به تیم ملی تزریق شوند.»

سرمربی تیم ملی بسکتبال به وضعیت اردن نیز اشاره کرد:«‌ اردن به غیر از دو بازیکنش همه نفراتش حضور داشتند. آنها یک بازیکن تبعه آمریکا دارند که در کره جنوبی بازی می‌کند و قرار بوده به بازی دوم برسند اما تاکنون به ایران نیامده است. یک بازیکن اردنی ترکیه‌ای هم دارند که در فنرباغچه بازی می‌کند اما به خاطر حضور یورولیگ نمی‌تواند این تیم را همراهی کند.»

شاهین‌طبع ادامه داد:«‌ در مجموع تیم اردن تیم با تجربه و بسکتبال بلد است و روز گذشته ما را تحت فشار قرار دادند اما بچه‌ها از شرایط بهتر استفاده کرده و برنده شدند. نتیجه در بازی‌های دوستانه خیلی برای ما مهم نیست بلکه می‌خواهیم قبل از پنجره ششم انتخابی جام جهانی بازی تدارکاتی خوبی داشته باشیم.»

  • حفظ منافع ملی!

او در مورد اینکه چرا تماشاگران نمی‌توانند این بازی را از نزدیک ببینند و اینکه آیا این اتفاق خواسته شما بوده یا اردنی‌ها نیز توضیح داد. توضیحی که البته خیلی واضح نبود و مشخص نشد برگزار شدن بازی پشت درب‌های بسته تصمیم او بوده یا تیم اردن. شاهین طبع گفت:«‌ به هر حال قبل از هر بازی  هماهنگی‌هایی بین کادر فنی و سرپرستی دو تیم صورت گرفته وتصمیماتی اتخاذ می‌شود. در مورد بازی روز پنجشنبه هم هنوز در جریان نیستم که تماشاگر باشد یا نه و امیدوارم حداقل رسانه‌ها و مربیان بتوانند به سالن بیایند. در مجموع اگر تصمیمی گرفته می‌شود به خاطر منافع تیم ملی است نه چیز دیگر.»

 

4/ 230

captcha
تازه ها
بیشتر