ورزش ایران / شناسه خبر: 94113 / تاریخ انتشار : 1397/11/24 12:51
|
تصویب رقابت با حجاب اسلامی از سوی فدراسیون جهانی

راه‌اندازی بوکس زنان در ایران

فدراسیون جهانی بوکس قانونی را تصویب کرد که به بوکسورهای زن مسلمان اجازه رقابت با پوشش اسلامی را می‌دهد.

فدراسیون جهانی بوکس با تصویب قانونی به بوکسورهای زن مسلمان اجازه داد تا با حجاب در رویدادهای این فدراسیون حضور داشته باشند.

بعد از جلسه کمیته اجرایی این فدراسیون در استانبول، فدراسیون جهانی اعلام کرد زنان مسلمان می‌توانند از این به بعد در صورت نیاز با حجاب در میادین حاضر باشند. در رشته‌هایی چون شمشیربازی، والیبال و بسکتبال نیز فدراسیون‌های جهانی مشابه چنین تصمیمی را گرفتند و به ورزشکاران مسلمان اجازه می‌دهند با حجاب در میادین ورزشی حاضر باشند.

این در حالی است که اخیراً یکی از گروه‌های فرانسوی خواستار حذف تمامی نشانه‌های اسلامی در بین ورزشکاران برای المپیک ۲۰۲۴ شده که قرار است در پاریس برگزار شود.

فدراسیون بوکس ایران هم مدتی است که در تلاش است تا بوکس بانوان فعالیتش را شروع کند. با تصویب این قانون به نظر اولین مانع برای فعالیت رسمی بانوان در ورزش بوکس برداشته شده است.

فدراسیون بوکس مدت زیادی است که شعار راه‌اندازی این رشته در بخش بانوان را می‌دهد اما این‌که تا چه اندازی در عمل این فعالیت دیده شود، شوال مهمی است.

در بوکس مردان که نزدیک به 70 سال است در ایران فعالیت می‌کند، هنوز زیر ساخت‌ها با مشکلات اساسی روبرو است و حتی در راه برگزاری اردوها و حضور در تورنمنت‌ها هم مشکلات جدی وجود دارد اما فدراسیون مدام با آب و تاب راه‌اندازی بوکس بانوان را تبلیغ می‌کند!

شاید کشتی بانوان بتواند تجربه خوبی برای بوکس بانوان باشد و بهتر است که مسولان فدراسیون بوکس با بررسی وضعیت کشتی بانوان درباره بوکس بانوان هم حرف بزنند.

ص 5

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر