ورزش ایران / شناسه خبر: 94057 / تاریخ انتشار : 1397/11/23 15:02
|
دعوت نفر نهم به جای نفر چهارم

انتخابی عجیب در تیم ملی شطرنج

احسان قائم مقامی شطرنج‌بار باسابقه ایران و مشاور فدراسیون به رغم اینکه در رقابت‌های قهرمانی کشور در رده نهم قرار گرفته بود، به این اردو دعوت شد.

در پایان رقابت های شطرنج قهرمانی کشور نفر چهارم به تیم ملی دعوت نشد تا به جای او نفر نهم رقابت‌ها در اردو حضور یابد. پنجاه و دومین دوره مسابقات قهرمانی مردان کشور با حضور 12 شطرنج باز  طی 10 روز  در شهر جم استان بوشهر برگزار شد.  در پایان این رقابت‌ها  علیرضا فیروزجا با اقتدار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد. فیروزجا در این مسابقات از 11 امتیاز ممکن، موفق به کسب 9 امتیاز شد که این دومین قهرمانی علیرضا فیروزجا در مسابقات مردان کشور است. پس از فیروزجا، پویا ایدنی با 7.5 امتیاز در رده دوم ایستاد و مرصاد خداشناس با 6.5 امتیاز در رده سوم قرار گرفت. آرین غلامی، پوریا درینی و آرش طاهباز  نیز نفرات چهارم تا ششم جدول جدول رده بندی بودند.

بعد از پایان این رقابت‌ها جهت حضور در رقابت های جهانی نفرات برتر به تیم ملی دعوت شدند که در میان دعوت شده‌ها نامی از آرین غلامی دیده نمی‌شود. غلامی در این رقابت‌ها در رده چهارم قرار گرفت و طبق یک عرف قدیمی نفرات اول تا پنجم رقابت‌های قهرمانی کشور به تیم ملی دعوت می شوند اما این بار شرایط فرق کرده و فدراسیون شطرنج از غلامی برای حضور در این اردو دعوت نکرده است.

این در حالی‌ست که احسان قائم مقامی شطرنج‌بار باسابقه ایران و مشاور فدراسیون با وجود اینکه در رقابت های قهرمانی کشور در رده نهم قرار گرفته بود، به این اردو دعوت شده است.

غلامی چندی پیش در مسابقات برق آسای جام ریلتون سوئد به عنوان نایب قهرمانی رسید. غلامی که تا دور هفتم در تمام دورها به پیروزی رسیده بود، در دور هفتم این رقابت‌ها از رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی سرباز زد و یک امتیاز از دست داد. او در دور نهم هم مقابل نماینده فرانسوی با ریتینگ ۲۵۶۲ شکست خورد تا به ۷ امتیاز برسد و نایب قهرمان شود.

4/360

 

captcha
تازه ها
بیشتر