ورزش جهان / شناسه خبر: 94056 / تاریخ انتشار : 1397/11/23 15:14
|

توخل: امباپه نمی‌تواند جای نیمار و کاوانی را پر کند

پاری‌سن‌ژرمن امشب در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بازی حساسی در خانه منچستریونایتد دارد. وقتی توماس توخل در شروع فصل به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد، مهمترین ماموریتش موفقیت با قهرمان فرانسه در اروپا بود، ولی در آستانه این بازی حساس نیمار و کاوانی، دو مهاجم مطرحش را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.

در این شرایط همه نگاه‌ها به امباپه، پدیده فرانسوی تیم است، ولی توخل در نشست خبری پیش از بازی گفت که نمی‌توان از او انتظار داشت جای دو مهاجم دیگر را هم پر کند: «ما نمی خواهیم همه فشار را روی امباپه قرار دهیم. امباپه کیفیت بالایی دارد، ولی نمی‌توانیم تمام وظایف نیمار و کاوانی را روی دوش او قرار دهیم. او باید با اعتماد به نفس و با حساب کردن روی پاس همبازیانش بازی کند. می دانیم که قادر به کمک به امباپه هستیم و او نیز باید آزادانه بازی کند.»

---

توخل درباره اهمیت غیبت نیمار اضافه کرد: «اگر منچستریونایتد بازیکنانی مانند پل پوگبا و مارکوس راشفورد را در اختیار نداشته باشد مشکلی نخواهد داشت؟ شما نمی‌توانید بازیکنانی مانند نیمار را جایگزین او کنید. ما از غیبت نیمار خیلی ناراحت هستیم و دیگر بازیکن کلیدی غایب ما نیز ادینسون کاوانی است.»

شانس صعود هر دو تیم برابر است

زمانی که این مرحله قرعه‌کشی شد، منچستریونایتد در بحران بود و به نظر می‌رسید پاری‌سن‌ژرمن کار سختی برای حذف این تیم ندارد، ولی اوضاع در دو ماه اخیر خیلی تغییر کرده و منچستر با سولشر به تیمی سرحال تبدیل شده. به همین خاطر توخل معتقد است که تیمش مدعی نیست و شانس صعود دو تیم برابر است: «بازی کردن برابر منچستر یونایتد یکی از سخت ترین چالش‌هایی است که می‌توانید داشته باشید. در هنگام پایان مرحله گروهی ما شرایط بسیار خوبی داشتیم، ولی حالا شانس صعود هر یک از دو تیم 50 درصد است. همان زمان گفتم که نباید در مورد یونایتد پیش‌داوری کرد و شرایط این تیم فقط در ماه فوریه اهمیت دارد. تکلیف بازی در پایان بازی برگشت معلوم می‌شود اما ما در بازی برگشت در پاریس راحت‌تر خواهیم بود.»

توخل در پایان درباره برنامه تیمش در اولدترافورد گفت: «ما پاریس هستیم و قرار نیست تغییری در سبک بازی ما ایجاد شود و ما نمی خواهیم DNA تیم را تغییر دهیم. منچستر یونایتد بسیار شجاعانه بازی می‌کند و ما باید در هر شرایطی در سطح بالایی بازی کنیم.

بیشتر بخوانید: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر