ورزش ایران / شناسه خبر: 94054 / تاریخ انتشار : 1397/11/23 15:04
|
برنامه هفته بیست و پنجم لیگ والیبال + جدول

جدال مرگ و زندگی در تهران و تبریز

در هفته بیست و پنجم لیگ برتر والیبال اگرچه تنها برای سه تیم از نظر گرفتن سهمیه پلی‌آف حساسیت دارد اما سایر تیم‌ها هم برای قطعی کردن جایگاه دلخواه خود و در مرحله حذفی به مصاف هم می‌روند.

لیگ برتر والیبال هفته ماقبل پایانی دور برگشت خود را عصر چهارشنبه برگزار خواهد کرد. هفته‌ای حساس که اگرچه تنها برای سه تیم از نظر گرفتن سهمیه پلی‌آف حساسیت دارد اما سایر تیم‌ها هم برای قطعی کردن جایگاه دلخواه خود و داشتن حریفی ساده‌تر در مرحله حذفی به مصاف هم می‌روند.

در هفته گذشته و بیست و چهارم که با باخت پیکان و سایپا همراه بود، شرایط جدولی قدری دستخوش تغییر شد. پیکان به رده سوم سقوط کرد و سایپا هفتم شد. دو تیمی که شاید کمتر تیمی دوست داشته باشد در مرحله حذفی و همان گام اول با آن رودر رو شود. با این شرایط حتی احتمال رویارویی این دو تیم با یکدیگر هم وجود دارد. به همین دلیل حساسیت برای تعیین جایگاهی مناسب در پایان دور برگشت و تعیین راهی ساده‌تر برای صعود به جمع هشت تیم برتر، اصلی‌ترین هدف اکثر تیم‌ها در هفته بیست و پنجم خواهد بود.

در یکی از مهمترین دیدارهای این هفته، سایپا برابر شهروند اراک قرار می‌گیرد. تیم‌های هفتم و دهم جدول. در این مسابقه شاگردان پیمان اکبری از یک طرف به دنبال بهتر کردن جایگاه خود و پس گرفتن مکان پنجمی جدول هستند تا حریف ساده‌تری در پلی‌آف داشته باشند. با این حال اصل حساسیت در این مسابقه برای تیم شهروند اراک است. تیمی که در رده دهم قرار دارد و آخرین تیمی است که شانس صعودش به پلی‌آف زنده مانده. آن‌ها برای زنده نگه‌داشتن این شانس، به پیروزی در این دیدار حساس نیاز دارند و در صورت باخت، شانس صعود را در عمل از دست خواهند داد.

دیگر تیمی که برای صعود می‌جنگد نیز در این هفته کار سختی مقابل پیکان دارد. شهرداری تبریز در حالی میزبان پیکان مدعی است که هفته گذشته برد ارزشمندی برابر سایپا دشت کرد و حالا هم برای نزدیک تر شدن و البته حفظ شانس صعودش، نیازمند پیروزی است. پیکان هم البته برای پس گرفتن عنوان دومی‌اش به دنبال پیروزی است و بعید است به این سادگی‌ها به شاگردان بناکار امتیاز بدهد.

پیش از دیدارهای این هفته، شهرداری گنبد تیم هشتم جدول است. تیمی که یک برد بیشتر از شهروند اراک و شهرداری تبریز دارد و در صورتی که دیدارهایش را با پیروزی پشت سر بگذارد، به طور قطع به مرحله حذفی صعود می‌کند. آن‌ها در این هفته میهمان تیم مدعی پیام در مشهد هستند و کارشان برای حفظ جایگاه هشتمی دشوار است.

پیام هم با برد هفته گذشته، تعداد بردهایش با پیکان و خاتم برابر شده و در رده چهارم قرار دارد. به این ترتیب شاگردان قوچان نژاد در صورت غفلت حریفان و پیروزی می‌توانند یک و یا حتی دو پله در جدول بالا بروند.

اردکانی‌ها در این هفته میزبان کاله آمل هستند. کاله‌ای که اگرچه در میانه جدول قرار دارد و صعودش را قطعی کرده اما برای حفظ جایگاه به این پیروزی نیاز دارد.

دیگر دیدار این هفته هم بین عقاب نهاجا و فولاد سیرجان برگزار می‌شود. عقاب دیگر شانسی برای صعود ندارد و اما نماینده سیرجان به دنبال حفظ جایگاهش در رده ششم است.

بی اهمیت ترین دیدار این هفته در ارومیه و بین دو نماینده این شهر برگزار می‌شود. دیداری بین قعر نشین و تیم یازدهم جدول که عملا هیچ کدام شانسی برای صعود ندارند و برد و باختشان تاثیری هم در جایگاه‌شان در جدول نخواهد گذاشت. دورنا با یک برد در رده آخر است و اگر هر دو بازی‌اش را هم ببرد بازهم در همین رده باقی می ماند. شهرداری ارومیه‌ هم فاصله ای پنج برده با تیم بالایی خود دارد و دیگر شانس بالاتر رفتن در جدول را ندارد.

 

  • برنامه و اسامی داوران هفته بیست و پنجم

خاتم اردکان – کاله؛ داور اول داود نافعی، داور دوم مرتضی علایی

عقاب نهاجا – فولادسیرجان ایرانیان؛ داور اول وحید پورکاشیان، داور دوم اسماعیل رزقی

شهرداری ارومیه – دورنا ارومیه؛ داور اول محمد شاهمیری، داور دوم اصغر میرزایی

پیام خراسان – شهرداری گنبد؛ داور اول مرتضی اکرمی، داور دوم علیرضا قریب

سایپا – شهروند اراک؛ داور اول مسعود ذوقی، داور دوم قادر صادقی

شهرداری تبریز – پیکان؛ داور اول کیوان عابدزاده، داور دوم حامد آقا براری

 

جدول رده بندی لیگ برتر والیبال پیش از دیدارهای هفته بیست و پنجم:

 

 
4/230
captcha
تازه ها
بیشتر