ورزش جهان / شناسه خبر: 94039 / تاریخ انتشار : 1397/11/23 13:10
|

منچستر-پاری‌سن‌ژرمن؛ ورق به نفع یونایتد برگشته

وقتی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا قرعهکشی شد، انتظار صعود از منچستریونایتد و پیروزی برابر پاریسن‌ژرمن غیرواقعی به نظر میرسید. تیم ژوزه مورینیو یک روز قبل توسط لیورپول در هم کوبیده شده بود و در شش بازی آخرش در لیگ تنها یک برد داشت. آن طرف پاریسیها در لیگ فرانسه بدون باخت یکه‌تازی میکردند و هیچ تیمی حریفشان نبود. اما اوضاع به نفع منچستریونایتد تغییر کرد و با آمدن اوله‌گونار سولشر همه اتفاقات مثبت رخ داد. یونایتد هنوز با مربی موقت نروژی طعم شکست را نچشیده و در 11 بازی در رقابت‌های مختلف فقط یک بار امتیازات را با حریف تقسیم کردهمی‌شود گفت سولشر به خوبی سکان هدایت کشتی توفانزده یونایتد را به دست گرفته، اما بزرگترین آزمون فراروی او و تیمش در بازی امشب برابر پاری‌سن‌ژرمن خواهد بود و نتیجه این بازی برای ماندنش در این سمت حیاتی است. منچستر امشب میزبان است و باید پیش از بازی برگشت در پاریس بتواند نتیجه خوبی بگیرد.

اگرچه شاید فرم پاریس در لیگ حقایقی را پنهان کند، اما این تیم از درون شرایط سختی را سپری میکند. درگیری آدرین رابیو بر سر قرارداد باعث شده از ترکیب بیرون بماند و توماس توخل را نیز به دردسر انداخته. دنی آلوز گاهی مجبور شده در خط میانی بازی کند که این تزلزل سمت راست دفاع را در پی داشته که به تیلو کرر جوان و کم‌تجربه سپرده شده است. مصدومیت نیمار هم می‌تواند شانس پاری‌سن‌ژرمن برای صعود به جمع هشت تیم برتر بعد از دو ناکامی ویران‌کننده در دو فصل اخیر را کاهش دهد. اما خبر خوب این است که مارکو وراتی برگشته هرچند ادینسون کاوانی در آخرین بازی تیم مصدوم شده است.

---

در سمت مقابل، نقطه قوت منچستریونایتد خط میانی‌اش بوده. پل پوگبا چوب جادوی خودش را پیدا کرده و نشان داده بازیکنی است که می‌تواند یک تنه سرنوشت مسابقه‌ را تعیین کند. آنتونی مارسیال یکی از باثبات‌ترین بازیکنان یونایتد در این فصل بوده که در کناره‌های خط آتش موثر بازی کرده. خط میانی قدرتمند یونایتد در برابر هافبک‌های لرزان پاری‌سن‌ژرمن و رویارویی مارسیال با کرر میتواند ورق را به نفع یونایتد برگرداند. نقاط قوت یونایتد با نقاط ضعف پاریس جفت شده و این بازی می‌تواند بر خلاف آنچه تصور میشد، نتیجه دهد. شاید مربی نروژی غرور از دست رفته شیاطین سرخ را برگرداند. البته منچستر روزهای سختی را در پیش دارد؛ بعد از بازی امشب باید در یک هشتم نهایی جام حذفی انگلیس به مصاف چلسی برود و بعد در خانه در لیگ برتر میزبان لیورپول خواهد بود.

ترکیب احتمالی

منچستریونایتد: دخئا؛ دالوت، لیندلوف، جونز، شاو؛ ماتیچ، اررا، پوگبا؛ لینگارد، رشفورد، مارسیال

پاری‌سن‌ژرمن: بوفون؛ کرر، کیمپمبه، سیلوا، برنات؛ پاردس، مارکینیوش، وراتی؛ دی‌ماریا، امباپه، دراکسلر

بیشتر بخوانید:

 

captcha
تازه ها
بیشتر