ورزش ایران / شناسه خبر: 93992 / تاریخ انتشار : 1397/11/22 14:34
|
قلی‌پور به دنیای جدیدی نیاز داشت

اوجاقی: نباید فوتبالیست‌ها را شماتت کرد

حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشو به خداحافظی قلی‌پور و پیوستنش به MMA واکنش نشان می‌دهد و می‌گوید او دیگر انگیزه‌ای برای افتخارآفرینی در ووشو نداشته است.

حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشو به خداحافظی قلی‌پور و پیوستنش به MMA واکنش نشان می‌دهد و می‌گوید او دیگر انگیزه‌ای برای افتخارآفرینی در ووشو نداشته است. اوجاقی می‌گوید:« قلی‌پور با توجه به کسب تمامی افتخارات دنیای ووشو دیگر انگیزه‌ای نداشت و احتیاج به دنیای جدیدتری داشت. به حمید گفتم که در حال حاضر در ووشو مانند میوه‌ای رسیده است و احتیاج به فضای جدید دارد. با توجه به سالیان سال همکاری و هم تیمی بودن با حمید، برای او در MMA آرزوی موفقیت می‌کنم.»

او ادامه می‌دهد:« قلی‌پور یکی از پرافتخارترین ووشوکاران ایران است و همیشه در تیم ملی شرایط خوبی داشت و در تمامی مسابقات مدال‌آوری می‌کرد. حمید به این تصمیم رسیده بود که از ووشو خداحافظی کند و وارد دنیای جدیدی شود. این دنیای جدید باعث خواهد شد انگیزه‌های او برای موفقیت بیشتر باشد. در روز خداحافظی حمید مراسمی  برگزار شد تا از سالیان سال زحمات او تجلیل شود.»

اوجاقی در باره اعتراض‌های اخیر قهرمان سایر رشته‌های ورزشی در خصوص توجه و پاداش‌های ویژه  برای ملی‌پوشان فوتبال نیز می‌گوید:«در ورزش کشورمان واقعیت انکار ناپذیری در خصوص توجه و هزینه‌های بیشتر برای رشته فوتبال وجود دارد، اما باید این موضوع را ریشه‌یابی کرد. فوتبالیست‌های ما گناهی نکرده‌ و تمام تلاش خود را برای موفقیت انجام داده‌اند. اگر تبعیضی وجود دارد نباید نوک پیکان انتقادات متوجه ورزشکار باشد. یکی از علت‌های توجیه این تبعیض به خاطر علاقه مردم دنیا به رشته فوتبال است، اما از طرف دیگر تمام افتخارات ورزش کشور در المپیک، بازی‌های آسیایی و جهانی را رشته‌های منهای فوتبال کسب می‌کنند.»

4/280

captcha
تازه ها
بیشتر