ورزش ایران / شناسه خبر: 93987 / تاریخ انتشار : 1397/11/22 13:35
|

اولین دوره از مسابقات گرنداسلم پاریس در سال ۲۰۱۹ با حضور ۵۷۳ جودوکار از ۹۷ کشور در حالی از صبح روز شنبه ( ۲۰ بهمن‌ماه)  به میزبانی فرانسه آغاز شد که برای سعید ملایی اتفاق‌های قابل تاملی افتاد.

شاخص ترین چهره‌ تیم ایران سعید ملایی است که در دومین روز از مسابقات، به مصاف حریفانش رفت. سعید که نفر اول رنکینگ دنیا در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم است،  در وزنی که ۶۳ جودوکار در آن به رقابت پرداختند، مقابل حریفانش قرار گرفت. او در نخستین دور با قرعه استراحت روبرو شد و سپس به مصاف نماینده ژاپن رفت. ملایی در یک دقیقه و 22 ثانیه کیانوکوهارا از ژاپن ایپون کرد. او در ادامه ویسزاک از آلمان را در 29 ثانیه ایپون کرد و به مرحله بعدی راه یافت.

سعید ملایی برای صعود به نیمه نهایی به مصاف رسلان موسایف با رنکینگ ۲۰۹ دنیا از قزاقستان رفت و مقابل این جودوکار ایپون شد. البته گفته می‌شود ملایی برای اینکه در مرحله بعدی با نماینده رژیم اشغالگر قدس مبارزه نکند، دست به باخت مصلحتی زده است، اما این را هم نباید نادیده بگیریم که حریف قزاق تا فینال رفته و همین باعث شده تا سعید بتواند در شانس مجدد شرکت کند؛ پس حریف قزاق آنقدرها هم ضعیف نبوده است و شاید استفاده واژه " مصلحتی" برای این شکست خیلی هم درست نباشد.

به هر حال ملایی برای کسب مدال برنز در گروه شانس مجدد ابتدا به مصاف ماتیا از بلژیک رفت و او را شکست داد و پس از آن با غلبه بر جودوکار روسی به مدال برنز رسید.

در جریان این رقابت‌ها، محمد محمدی بریمانلو با رنکینگ ۱۳ دنیا در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم به مصاف رقبایش رفت. او در دور نخست مقابل نماینده غنا ایستاد و در نهایت به برتری دست یافت. بریمانلو در دور دوم به مصاف نماینده سوئد با رنکینگ پنجم دنیا و نفر سوم اروپا رفت و این جودوکار را نیز ضربه فنی کرد. نماینده کشورمان در ادامه این رقابت‌ها به مصاف نماینده ایتالیا و نفر ۳۷ رنکینگ جهانی و دارنده نشان طلای المپیک ۲۰۱۶ رفت و در ثانیه‌های پایانی مقابل این جودوکار غافلگیر شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

4/250

 

captcha
تازه ها
بیشتر