فوتبال ایران / شناسه خبر: 93965 / تاریخ انتشار : 1397/11/21 18:00
|

مهاجری: امیدوارم تماشاگران ماشین‌سازی به ورزشگاه بیایند

رضا مهاجری سرمربی ماشین‌سازی تبریز مدعی شد تیمش برد ارزشمندی مقابل صنعت نفت آبادان کسب کرده است.

رضا مهاجری سرمربی ماشین سازی تبریز در دومین بازی نیم فصل دوم هم موفق شد یک تیم خوزستانی دیگر را شکست دهد و به امتیازات ارزشمندی دست پیدا کند. مهاجری درباره پیروزی یک بر صفر مقابل صنعت نفت آبادان می گوید: «برد بسیار اررشمندی کسب کردیم که آن را به مردم تبریز تقدیم می‌کنم. دوست داشتیم هواداران بیشتری به ورزشگاه بیایند. البته دست آنهایی که آمده بودند را می‌بوسم. دست‌شان درد نکند. آنها از همان ابتدا پرانرژی تیم ما را تشویق کردند اما با این وجود تیم ما نیاز دارد که یار دوازدهم در کنارش باشد. من امیدوارم در بازی‌های بعدی استقبال بیشتری صورت بگیرد. بازی سنگینی مقابل صنعت نفت آبادان داشتیم. ما روی نقاط ضعف و قوت حریف کار کرده بودیم و بازیکنانم هرچه را که خواستیم، انجام دادند، البته به جز ضربات آخر. ما از دقیقه دو به بعد موقعیت گل داشتیم. همچنین صنعت نفت برای یک امتیاز به میدان آمده بود. این تیم نشان داد سرعت خوبی در انتقال بازی دارد. این هفته هر دو تیم فرصت‌هایی برای گلزنی داشتند. البته با توجه به اینکه نتوانستیم از فرصت‌ها استفاده کنیم، این مساله باعث شد استرس در عملکرد بازیکنان تأثیر خود را بگذارد و تیم تحت فشار قرار بگیرد.»

سرمربی ماشین سازی تبریز در رابطه با شرایط زمین بنیان دیزل هم توضیح می دهد: «با توجه به سُر بودن زمین، توپ لیز می‌خورد و کنترل بازی سخت بود. به ‌هر حال خدا را شکر که پیروز شدیم و این برد می‌تواند اعتماد به ‌نفس تیم را بالا ببرد. امیدوارم بتوانیم اعتماد تماشاگران را هم جلب کنیم و شاهد حضور بیشتر آنها باشیم.»

رضا مهاجری در مورد بازی مقابل صنعت نفت ادامه می دهد: «هیچ تیمی نمی‌تواند در طول 90 دقیقه به یک شکل بازی کند، چراکه حریف هم فشار می‌آورد. این هفته هم خارج از این قاعده نبود. بازیکنان ما عملکرد خوبی داشتند و به جز ضربات ایستگاهی که حریف از بازیکنان خلاق خود استفاده می‌کرد، توانستیم تیم صنعت نفت را کنترل کنیم و این اتفاق در طول 90 دقیقه رخ داد. ما سخت‌ترین نوع فوتبال را انتخاب کرده‌ایم. در واقع می‌توانیم در زمین خودمان بمانیم و از توپ‌های بلند استفاده کنیم اما ترجیح می‌دهیم پاسکاری داشته باشیم. مقابل صنعت نفت هم نسبت به بازی با استقلال خوزستان 40 درصد پیشرفت داشتیم و فرصت‌های گل بیشتری هم به دست آوردیم که این موضوع را به فال نیک می‌گیریم. ما تلاش می‌کنیم این شرایط را حفظ کرده و البته همچنان پیشرفت داشته باشیم.»

مهاجری درباره اینکه چرا خالقی‌فر به عنوان مهاجم در ترکیب حضور دارد اما همواره به عقب برمی‌گردد و به خط هافبک کمک می‌کند؟ می گوید: «بخشی از این شرایط مربوط به ویژگی‌های این بازیکن و بخشی دیگر هم خواسته کادر فنی است. در نیمه دوم احسان تأییدی در خط حمله قرار داشت و به خوبی دفاع حریف را تحت فشار گذاشت. به‌ هر حال این نوع بازی خالقی‌فر هم تاکتیک است و هم شکل بازی خودش.»

سرمربی ماشین سازی تبریز در مورد شرایط تأییدی هم توضیح می دهد: «ضربه‌ای که به او وارد شد، باعث شد که او را قبل از پایان بازی تعویض کنیم. در واقع اگر این کار را نمی‌کردیم، باید چند دقیقه پایانی را 10 نفره به کار ادامه می‌دادیم. او همچنان به لحاظ بدنی تحت فشار است، اما تا دو هفته آینده شرایط آرمانی را پیدا خواهد کرد.»

رضا مهاجری با اشاره به این موضوع که تیمش موقعیت‌های گلزنی زیادی را در بازی با صنعت نفت از دست داد، می گوید: «ما نیاز داریم که قدم به قدم جلو برویم و گام‌های خود را درست برداریم. خدا را شکر که شرایط فعلاً خوب است. تیم ما وقتی به حمله نیاز دارد، این کار را به خوبی انجام می‌دهد و می‌توانیم با تاکتیک‌های مختلف به میدان برویم.»

سرمربی ماشین‌سازی درباره شرایط یوسف سیدی توضیح می دهد: «او بازیکن خوبی است و روی عملکردش خیلی حساب کردیم اما هیجان زیادی دارد و به نوعی کودک درونش زنده است. سیدی در دو بازی دوستانه قبلی به میدان رفت و این هفته هم شرایطش بهتر شده بود و می‌توانیم در بازی با سپیدرود از او استفاده کنیم. در خصوص سالاروند هم باید بگویم که او هم به زمان نیاز دارد؛ درست مثل سایر بازیکنان تازه وارد. در نهایت اینکه من می‌خواهم که بازیکنانم پیشرفت کنند.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر