فوتبال ایران / شناسه خبر: 93958 / تاریخ انتشار : 1397/11/21 14:40
|
اولین باخت پرسپولیس با همه ستاره‌هایش به دست قطبی رقم خورد

فولاد ۲ - پرسپولیس یک / زخم قطبی روی رکورد برانکو

پرسپولیس اولین باخت فصل را متحمل شد تا بعد از صدرنشینی در هفته اول نیم فصل دوم عقب بیافتد. فولاد هم در اهواز دست به کار بزرگی زد و پرسپولیس را با همه ستاره‌هایش شکست داد.

یکشنبه 97/11/21، هفته هفدهم از هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه غدیر اهواز، ساعت : 15، تماشاگر: 25 هزار نفر

فولاد 2

گلها:مهدی زبیدی(25) و لوسیانو پریرا(1+45 پنالتی)

پرسپولیس یک

گل: کمال کامیابی نیا(85)

داور:رضا کرمانشاهی، کمک‌ها: محمدرضا منصوری و حمید سبحانی

اخطار: میثم دورقی، فرزاد جعفرف، لوسیانو پریرا و رضا میرزایی(فولاد)،علیرضا بیرانوند ،احمد نوراللهی و بشار رسن(پرسپولیس)

اخراج: ابراهیم میرزاپور(مربی فولاد 75)

بازیکن برتر:

فولاد: ناصر سالاری، فرزاد جعفری، ایوب والی، میثم دورقی،‌ حسین بیت‌سعید، مهدی زبیدی( رافائل مسی 62)، عارف آغاسی( بابک مرادی 90)، لوسیانو پریرا، سیامک کوروشی، عارف غلامی و رضا میرزایی(آرش افشین 82)

سرمربی:افشین قطبی

 

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی ، محمد نادری، شایان مصلح، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، مهدی ترابی(امید عالیشاه 73)، سیامک نعمتی( ماریو بودیمیر 57)، سروش رفیعی(بشار رسن 67) و علی علیپور.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

بازی با 15 دقیقه تاخیر شروع شد .دلیلش هم قطعی برق ورزشگاه غدیر اعلام  شد.این مساله ناراحتی اعضای تیم پرسپولیس را به دنبال داشت و پرسپولیس ابتدا نمی خواست در میدان حاضر شود اما بعد از برگزاری جلسه بین قنبرپور مدیر تیم پرسپولیس با برانکو و سپس برگزار کنندگان مسابقه بازی با 15 دقیقه تاخیر شروع شد.

فولاد دقیقه 3 با فرار میرزایی و ضربه او به گل رسید اما این گل آفساید اعلام شد.

دقیقه 11 بعداز چند دقیقه بازی بی نظم دو تیم همکاری سروش و رفیعی  و مهدی ترابی با ضربه ترابی مهاجم امروز سفیدپوشان پرسپولیس همراه شد که سالاری درازکش توپ را مهار کرد.


دقیقه 23  و در پی دفع توپ عجیب سیدجلال فولاد با یک ارسال و پاس زبیدی صاحب موقعیت گلزنی شد اما تکل سیدجلال مانع از گلزنی پریرار شد.ضربه کرنر بعد از این موقعیت هم خطرناک بود و برای لحظاتی تیم برانکو تحت فشار قرار گرفت.

کرنر دوم با اشتباه بیرانوند در خروج مواجه شد  اما ضربه اول با دفع مدافعان پرسپولیس برگشت داده شد  و سپس این مهدی زبیدی بود که با ضربه تمام کننده دروازه پرسپولیس را باز کرد.

وزش باد شدید در ورزشگاه علیه پرسپولیس است و تیم برانکو هنوز نتوانسته در میانه زمین سازماندهی لازم را پیدا کند و با دریافت گل کارش سخت تر هم شده است.

دقیقه 33 فولاد تا ثبت گل دوم فاصله ای نداشت اما این بار بیرانوند ناجی دروازه تیمش شد.کنترل توپ و پاس رو به عقب او با شوت محکم میرزایی همراه شد اما بیرانوند با نوک انگشتانش توپ را از زیر طاق دروازه خود بیرون کشید.کرنر ناضی از این موقعیت هم خطرناک بود اما ضربه سر پریرا دقیق نبود.

دقیقه 42 فولاد  با یک ضدحمله می توانست خطرناک باشد اما ضربه عجولانه میرزایی نتیجه ای در بر نداشت.

دقیقه 44  سیامک نعمتی یک تنه به خط دفاع فولاد زد و با ارسال خوب خود موقعیتی برای تیمش ایجاد کرد که سروش قصد قیچی زدن داشت اما شوت سرضرب نوراللهی  و عبور توپ با اختلاف از بالای دروازه حریف کاری کرد تا این موقعیت از دست برود.

داور یک دقیقه وقت تلف شده محاسبه کرد و با یک پاس پشت دفاع میرزایی با نادری کروس گذاشت که بعد از زمین خوردن مهاجم فولاد کرمانشاهی به نشانه پنالتی در سوت خود دمید .پریرا پشت توپ ایستاد و در حالی که بیرانوند نتوانسته بود جهت توپ را تشخیص دهد فولاد با دو گل برتری شوک بزرگی به برانکو و تیمش وارد کرد.

بعد از سوت پایان نیمه اول بیرانوند اعتراض بسیار شدیدی به داور مسابقه داشت که اخطار گرفت.بیرانوند و نوراللهی به سعید فتاحی هم اعتراض شدیدی داشتند و با اتفاقات عجیب نیمه اول تمام شد و بازیکنان به رختکن رفتند.

نیمه دوم با حمله پرسپولیس شروع شد  وبا ضربه ایستگاهی رفیعی و دفع ناقص سالاری اولین موقعیت نصف و نیمه سفیدها خلق شد.

بعداز چند دقیقه برتری نسبی پرسپولیس این تیم با یک ضربه کرنر موقعیتی نصف و نیمه خلق کرد اما ضربه سر نوراللهی باز هم در چارچوب دروازه فولاد نبود.

دقیقه 57 پرسپولیس که تیم برتر میدان بود صاحب یک موقعیت ایده آل شد اما علیپور قدر این موقعیت را ندانست و ضربه دقیقی به توپ نزد.

یک دقیقه بعد با ورورد بودیمیر کار ترکیبی پرسپولیسی ها  این تیم را تا آستانه گل پیش برد اما ضربه نهایی نوراللهی یک کرنر در پی داشت.لحظاتی بعد هم نادری موقعیت شوتزنی داشت اما ضربه او با اختلاف زیاد از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه 60 کرنر ارسال ترابی در تیر اول با ضربه سر رفیعی همراه شد اما سالاری راحت توپ را گرفت.

بعد از یک ضدحمله خطرناک از فولاد پرسپولیس باز هم با همکاری ترابی و نوراللهی موقعیت ساخت اما شوت شماره 8 این تیم دقیق نبود.

دقیقه 65 همکاری ترابی و نوراللهی باعث شد نوراللهی با پاس به عقبی تماشایی کامیابی نیا ر ا صاحب موقعیت گلزنی کند اما ضربه کمال آرام بود و سالاری توپ را جمع کرد.

دقیقه 74 در پی فرار بودیمیر پشت مدافعان فولاد  و همکاریاو با علیپور در نهایت نوراللهی ضربه خوبی به دروازه فولاد زد اما این توپ هم گل نشد.در این صحنه فولادی ها بشدت به آفساید معترض بودند.

دقیقه 78 نفوذ رسن به قلب دفا فولاد می توانست با یک پاس عمقی همراه شود اما او با خودخواهی شوت بدی به سمت دروازه فولاد زد و توپ با اختلاف زیاد بیرون رفت.

دقیقه 80 ایستگاهی بیت سعید با ضربه سر مسی همراه شد اماب یرانوند درازکش توپ را مهار کرد.

دقیقه 85  و در شرایطی که پرسپولیس بازی را ناامیدانه دنبال می کرد ارسال مهدی شیری با ضربه سر کمال کامیابی نیا همراه شد که در داخل محوطه جریمه حریف تنها بود و دروازه فولاد باز شد تا حساسیت به اوج برسد.

دقیقه 89 ارسال بلند نوراللهی می توانست بازگشت بزرگ پرسپولیس را رقم بزند اما عالیشاه در کمال تعجب توپ را به تور کنار دروازه کوبید.

در وقت های تلف شده و با حملات احساسی پرسپولیس برای جبران مافات حتی بیرانوند هم جلو آمد اما کرمانشاهی در اوج حساسیت سوت پایان را به صدا درآورد و تیم برانکو با همه ستاره هایش اولین شکست فصل را متحمل شد.

captcha
تازه ها
بیشتر