ورزش ایران / شناسه خبر: 93931 / تاریخ انتشار : 1397/11/20 01:08
|

درباره فیلم سونامی: وقتی رادان تکواندوکار می‌شود

رادان در نشست خبری فیلم سونامی گفت که همیشه آرزو داشته یک فیلم ورزشی بازی کند و ایفای نقش یک ورزشکار حرفه‌ای برایش کار سختی بوده.

درباره فیلم سونامی: وقتی رادان تکواندوکار می‌شود

در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر علاوه بر فیلم تختی، فیلم سونامی هم داستانی ورزشی دارد که در آن بهرام رادان در نقش یک تکواندوکار ظاهر شده. این درام ورزشی به زندگی شخصی و ورزشی دو تکواندوکار با بازی بهرام رادان و مهرداد صدیقیان و مصائب و اتفاقاتی که برای آنها رخ می‌دهد می‌پردازد.

این دو بازیگر در این فیلم نقش تکواندوکاران حرفه ای را بازی خواهند کرد و پیش از شروع تولید فیلم مدتی زیر نظر کوروش رجلی، یکی از مربیان مطرح تکواندوی ایران تمرین کردند. سونامی لقبی است که در دوران اوج فرزان عاشورزاده، ملی پوش تکواندوی ایران از سوی فدراسیون جهانی به او اطلاق شده بود.

میلاد صدر عاملی، کارگردان این فیلم گفت: «وقتی فیلم‌نامه را به آقای رادان دادم، آن را بسیار دوست داشت و به تعامل خوبی با هم رسیدیم. با توجه به این که ماهیت این فیلم کاملا ورزشی بود، باید از بازیگرانی استفاده می‌کردم که هیکل ورزشی و مناسبی داشته باشند. متاسفانه این موضوع کمتر در بین بازیگران ما دیده می‌شود. بر همین اساس، خیلی انتخاب‌های گسترده‌ای نداشتم و به همین دلیل از زوج مهرداد صدیقیان و بهرام رادان استفاده کردم.»

صدرعاملی در مورد آماده‌سازی دو بازیگر اصلی برای بازی در نقش ورزشکار گفت: «در این پروژه یک مشاور ورزشی بسیار خوب داشتیم. کورورش رجلی، از 3 ماه قبل، تمرینات خود را همراه با بهرام رادان و مهرداد صدیقیان انجام دادند تا بتوانند نقش یک قهرمان المپیک را بازی کنند. ایشان هم‌چنین به آقای شجاع‌نوری و غفاری نیز بسیار کمک کردند تا بتوانند در نقش یک مربی کنار زمین عمل کنند. باید بگویم که کوروش این دوستان را در مسابقات ورزشی زیادی می‌بردند تا یاد بدهند که چگونه از کنار زمین، بازیکن را کوچ‌ کنند.»

---

کورورش رجلی هم گفت: «در این راه سختی‌های زیادی داشتیم. خوشبختانه آقای رادان و صدیقیان و شجاع‌نوری به صورت حرفه‌ای نگاه کردند و متوجه بودند که باید زندگی یک ورزشکار که سختی‌های زیادی را تحمل کرده است را شبیه‌سازی کنند. همان‌طور که می‌دانید، ورزش تکواندو یک ورزش حرفه‌ای است که به سال‌ها تمرین احتیاج دارد اما ما در عرض 3 ماه هر آنچه که لازم بود یاد بگیرند را آموزش دادیم. جالب است که در انتهای این دوره، وقتی سایر مربیان و بازیکنان تکواندو، ضربات و رقص پای آنان را می‌دیدند، بسیار شگفت‌زده می‌شدند.»

رادان در نشست خبری گفت که همیشه آرزوی بازی در یک فیلم ورزشی را داشته و سونامی کمک کرده که این موضوع را تجربه کند. او درباره سختی‌های این نقش گفت: «توجه داشته باشیدکه ورزش تکواندو، ورزشی است که افراد در 24-25 سالگی بازنشسته می شوند و اکثر کسانی که در المپیک حضور پیدا می‌کنند، 19، 20 سال هستند. ما تمرینات سختی را داشتیم اما دوست داشتم که زمان بیش‌تری را به تمرین اختصاص می‌دادم تا نقشم را بهتر بازی کنم. من رویای بازی کردن در یک فیلم ورزشی را سال‌های سال داشتم و دوست داشتم که فیلم ورزشی بازی کنم. بازی در این فیلم، آرزویم را محقق کرد.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر