فوتبال ایران / شناسه خبر: 93927 / تاریخ انتشار : 1397/11/19 22:40
|

تبریزی: شفر حتما ایده‌ای دارد که دستور خرید مهاجمان را داده

از آقای شفر ممنونم چون ایشان با اعتمادی که به من داشتند و کمکی که کردند توانستم این روزهای سخت را پشت سر بگذارم، البته هنوز چیزی تمام نشده است و خیلی کار دارم.

مرتضی تبریزی خرید گران‌قیمت استقلال برای خط حمله بود اما نمایش او در نیم‌فصل اول استقلال را وادار کرد تا خریدهای دیگری را برای خط حمله‌اش تحربه کند تا شاید گره‌های خط حمله را باز کند. مرتضی تبریزی البته در بازی اول نیم‌فصل دوم مقابل پیکان گل زد و حالا مدعی است که می‌خواهد موفقیت در استقلال را آغاز کند. 

* بعد از یک نیم فصل عجیب موفق شدی با شروع نیم فصل دوم گل بزنی. خودت در این باره توضیح می دهی؟
شرایطم عجیب که نبود و فکر می کنم برای هر بازیکنی پیش می آید که در یک نیم فصل در ترکیب تیم جا نیفتد ولی خدا را شکر نیم فصل دوم را با گلزنی آغاز کردم.

* فکر می کنی چرا در نیم فصل اول نتوانستی شرایط خوبی را در استقلال پیدا کنی؟
این موضوع مختص به من نبود و شما دیدید چون ما تغییرات زیادی در ترکیب تیم مان داشتیم در بازی های ابتدایی کل تیم شرایط خوبی نداشت و من هم از این قاعده مسثتنی نبودم. خودتان دیدید در هفته های پایانی نیم فصل چقدر شرایط خوبی پیدا کردیم ولی در آن زمان به من بازی های زیادی نرسید که بتوانم گلزنی کنم و موفق باشم.

* در آن زمان توقع نداشتی بیشتر بازی کنی؟
بله به هرحال هر بازیکنی نیاز به حمایت دارد و اینکه بیشتر بازی کند ولی من هرگز اعتراض نکردم چون فکر می کردم آقای شفر مربی با تجربه ای است و قطعا بهترین تصمیم را برای استقلال می گیرد و من اصلا دوست نداشتم برای هواداران این تیم شرایطی درست کنم که ناراحت شوند و به همین دلیل در سکوت تمرین کردم.

---

* در نقل و انتقالات زمستانی هم شایعه شد که قصد داری جدا شوی. این شایعات درست بود؟
اصلا چنین چیزی درست نیست و من بازیکن بی تجربه ای نیستم در شرایط سخت دوام نیاورم. این شایعاتی است که در رسانه ها مطرح می شد و من هرگز  چنین تصمیمی نداشتم.

* اما در مورد نیم فصل دوم صحبت کن. در تمرینات چه کاری کردی که بتوانی شرایط را عوض کنی؟
راستش را بخواهید من در نیم فصل اول تقریبا آخرین بازیکنی بودم که به تیم اضافه شدم و همین مساله باعث شد در روند آماده سازی تیم حضور نداشته باشم و این کمی برایم مشکل درست کرد. اما در نیم فصل دوم ما اردوی بسیار خوبی در ترکیه داشتیم که من  در این اردو حضور داشتم و تمام تلاشم را کردم کاستی های نیم فصل اول را در این اردو جبران کنم.

* در این مدت بازیکنان هم از تو خیلی حمایت کردند.
هم بازیکنان و هم کادرفنی خیلی به من لطف داشتند. شرایط من طوری بود که همه بازیکنان از من حمایت می کردند و دوست داشتند از این شرایط خارجم کنند. در این بین کادرفنی هم خیلی صحبت می کردند و سعی می کردند به من روحیه بدهند و خدا را شکر که همین اتفاق افتاد.

* شفر هم بعد از بازی از گلزنی تو ابراز خوشحالی کرد. او چه کار کرد که تو دوباره به مسیر گلزنی برگردی؟
از آقای شفر ممنونم چون ایشان با اعتمادی که به من داشتند و کمکی که کردند توانستم این روزهای سخت را پشت سر بگذارم ،  البته هنوز چیزی تمام نشده است و خیلی کار دارم تا به شرایطی که مدنظر خودم است نزدیک شوم و مطمئن باشید این تازه اول درخشش من در استقلال است.

* فکر می کنی در نیم فصل دوم تعداد گل هایت بیشتر می شود؟
من می خواهم اینطور به سوال شما جواب بدهم، من در نیم فصل اول بدشانس هم بودم، در بسیاری از بازی ها توپ هایم به شکلی عجیب گل نمی شد و به تیرک می خورد، امیدوارم در نیم فصل دوم توپ هایم گل شود تا بتوانم در موفقیت تیمم نقش داشته باشم، اگر بدشانسی ها تمام شود قطعا تعداد گل هایم هم بیشتر می شود.

* استقلال با خرید 3 بازیکن تهاجمی در کنار بازیکنان قدیمی شرایط عجیبی را تجربه می کند. فکر می کنی استقلال به همین تعداد بازیکن نیاز دارد؟
این را باید از آقای شفر سوال کنید و حتما ایشان نیاز دیده اند و ایده ای در سر دارند که دستور جذب این بازیکنان را صادر کرده‌اند. این را هم بگویم که واقعا هم منشا، هم پاتوسی و هم ایسما بازیکنان بسیار خوبی هستند که امیدوار هستم بتوانند به استقلال کمک کنند. ما بازیکنان برای موفقیت استقلال تلاش می کنیم و به این موضوع فکر می کنیم و حالا اینکه چه کسی بازی کند یا نکند زیاد مهم نیست.

* به عنوان یک بازیکن با تجربه فکر می کنی منشا می تواند فشار ناشی از انتقال از پرسپولیس به استقلال را تحمل کند؟
منشا بازیکن با تجربه ای است و این تصمیم را خودش گرفته، پس حتما به این مسائل فکر کرده است. در کل من فکر می کنم منشا بازیکن با کیفیتی است و می تواند به استقلال کمک کند.

* به عنوان سوال پایانی؛ چرا بعد از گل خوشحالی نکردی؟
 من نمی دانم چرا همه گفتند مرتضی تبریزی خوشحال نبوده درحالی که من بسیار از گلزنی خوشحال بودم چون باعث شد از فشار خارج شوم. من به احترام ایام فاطمیه خوشحالی نکردم و این نکته ای است که دیروز هم در مصاحبه ام با رسانه ها اعلام کردم. مطمئن باشید در بازی های بعدی خوشحالی هم می کنم.

منبع: ورزش ۳

captcha
تازه ها
بیشتر