ورزش جهان / شناسه خبر: 93911 / تاریخ انتشار : 1397/11/19 11:30
|

واکنش جهان فوتبال به مرگ سالا / مارادونا: کورسو امیدی داشتیم که بر باد رفت

بامداد امروز (جمعه) مرگ سالا تأیید شد. جسدی که در کانال مانش پیدا شده بود، متعلق به بازیکن آرژانتینی بود. جهان فوتبال نسبت به این اتفاق تلخ واکنش نشان داد.

بزرگان و باشگاه‌های جهان درگذشت بازیکن آرژانتینی را تسلیت گفتند. بامداد امروز (جمعه) مرگ سالا تأیید شد. جسدی که در کانال مانش پیدا شده بود، متعلق به بازیکن آرژانتینی بود که این موضوع واکنش جهان فوتبال نسبت به این اتفاق تلخ را در پی داشت. 

باشگاه کاردیف که به تازگی با سالا قرارداد امضا کرده بود در توییترش نوشت: " با خانواده امیلیانو همدردی می‌کنیم. او و دیوید (خلبان هواپیما) همیشه در یاد ما خواهند بود."

در آرژانتین نیز بزرگان و باشگاه‌های این کشور با سالا خداحافظی کردند. فدراسیون فوتبال آرژانتین با خانواده این بازیکن ابراز همدردی کرد و کلودیو تاپیا، رئیس این فدراسیون در توییترش نوشت:" AFA از این اتفاق تلخ ناراحت است."

دیگو آرماندو مارادونا در اینستاگرام نوشت: "خبر خیلی تلخی بود. اغلب ما کورسوی امیدی داشتیم که بر باد رفت.  به خانواده و دوستان سالا تسلیت می‌گویم."

علاوه بر ستاره سال‌های دور فوتبال آرژانتین، نیمار، خوان پابلو سورین، سرخیو آگوئرو، کیلیان ام باپه و گابریل باتیستوتا نیز با خانواده سالا ابراز همدردی کردند.

مائورو ماکری، رئیس جمهور آرژانتین در توییترش نوشت:" خبر دردناکی بود. با خانواده، دوستان و هم تیمی‌هایش در این لحظات سخت تسلیت می‌گویم. ما با شما هستیم."

باشگاه‌های ریورپلاته، بوکاجونیورز، بارسلونا، ایندیپندینته، سویا، آمیان و والنسیا نیز به این اتفاق تلخ پرداختند و تسلیت گفتند. باشگاه چاپه‌کوئنسه که در سال ۲۰۱۶ به خاطر سقوط هواپیما اغلب بازیکنانش را از دست داد برای سالا آرامش را آرزو کرد و با او خداحافظی کرد.

بازیکن آرژانتینی دوشنبه هفته گذشته نانت را به مقصد کاردیف ترک کرد اما هواپیمایش در کانال مانش از رادار محو شد.

علاوه بر این‌ها، حساب کاربری لیگ برتر فوتبال انگلیس در توییتر، به این ماجرا واکنش نشان داد.

بامداد امروز رسانه‌های فرانسوی و پلیس دورست، اعلام کردند جسدی که در کانال مانش پیدا شده متعلق به امیلیانو سالا است. یکشنبه هفته جاری بقایای هواپیمایی که بازیکن آرژانتینی در آن حضور داشت پیدا شد و یک روز بعد رسانه‌های انگلیسی اعلام کردند جسدی در بین این بقایا دیده می‌شود.

دیروز این جسد ناشناس از میان آب‌ها بیرون آورده شد و بامداد امروز (جمعه) مشخص شد که به مهاجم کاردیف تعلق دارد. بازیکن آرژانتینی دوشنبه هفته گذشته نانت را به مقصد کاردیف ترک کرد اما هواپیمایش در کانال مانش از رادار محو شد. سالا قرار بود از فردای آن روز نخستین تمریناتش را با تیم انگلیسی انجام دهد. او به تازگی نانت را ترک کرده و با کاردیف قرارداد امضا کرده بود.

captcha
تازه ها
بیشتر