جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93886 / تاریخ انتشار : 1397/11/17 18:20
|

استعفای ناگهانی از تیم ملی عمان / فربیک به العین می‌رود؟

پیم فربیک، مربی هلندی عمان که با این تیم قهرمان جام خلیج فارس شده بود و در جام ملت‌های آسیا هم نتایج خوبی گرفت، با تصمیمی غیرمنتظره از سمتش استعفا کرد.

مربی هلندی که در سال 2017 هدایت عمان را به عهده رگفت و قراردادش را تا ژوئن 2020 تمدید کرده بود، نامه استعفایش را چهارشنبه به شیخ سالم الوهیبی، رئیس فدراسیون فوتبال عمان تقدیم کرد. وهیبی ضمن پذیرش این استعفا، به هیات رئیسه دستور داد بلافاصله جلسه‌ای اضطراری تشکیل شود.

---

وهیبی در این باره به خبرنگاران گفت: «پیم فربیک به دلایل شخصی استعفا داد، چرا که می‌خواست زمان بیشتری کنار خانواده‌اش در هلند بگذراند. هیات رئیسه استعفای او را پذیرفت و برایش آرزوی خوشخبتی دارد. او دوران خوبی با تیم ملی عمان داشت و در ژانویه 2018 توانست پسران تیم ملی را در کویت به دومین قهرمانی جام خلیج فارس برساند. در جام ملت‌های آسیا هم او تیم را برای اولین بار در تاریخ به مرحله حذفی رساند.»

عمان در یک هشتم نهایی جام ملت‌ها نمایش خوبی مقابل ایران داشت، ولی در نهایت با دو گل شکست خورد. عملکرد فربیک که سابقه مربیگری در تیم ملی استرالیا و کره جنوبی را هم دارد با تمجید اکثر کارشناسان فوتبال عمان روبرو شد و خودش هم مایل به ادامه همکاری بود، ولی استعفای ناگهانی‌اش خیلی‌ها را غافلگیر کرد. زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که فربیک می‌خواهد در العین امارات جانشین زوران مامیچ شود که هدایت الهلال را به عهده گرفته.

12

 

captcha
تازه ها
بیشتر