فوتبال ایران / شناسه خبر: 93869 / تاریخ انتشار : 1397/11/17 15:28
|

پیکان بعد از تغییر و تحولاتی که در کادرفنی‌اش داشت، این هفته باید با هدایت حسین فرکی مقابل استقلال قرار بگیرد. فرکی که فکر می‌کند بازیکنان مقابل استقلال انگیزه بالایی دارند، درباره اولین بازی‌اش در نیم فصل دوم با پیکان می‌گوید: «قبل از هر چیزی باید برای حاجیلو و جابر انصاری آرزوی سلامتی کنم. مهاجم ما با بدشانسی دچار مصدومیت شد و از داشتن او محروم شدیم. یک فصل و نیم در کنار فوتبال بودم، اگر چه حضور فیزیکی نداشتم. از کسانی که این مدت به من لطف داشتند و پیشنهاد می‌دادند تشکر می‌کنم. الان در مقطعی وارد شده‌ایم که بخشی از کارها انجام و تیم بسته شده بود. تقدیر این بود که پس از رفتن جلالی با پیکان توافق کنم.»

سرمربی پیکان درباره خریدهای تیمش در نیم فصل هم توضیح می‌دهد: «3 بازیکن جدید به خدمت گرفتیم که جابر انصاری گزینه چهارم ما بود اما آن شرایط پیش آمد. ضمن اینکه نفرات قبلی تیم هم حفظ شدند و تلاش می‌کنیم در نیم فصل دوم نتایج بهتری برای تیم رقم بخورد. در 4،5 هفته اول بازی‌های دشواری پیش روی پیکان است. استقلال، سپاهان، پرسپولیس، ماشین‌سازی حریفان سختی هستند. یک ماه و چند روز است که تیم را در دست گرفتیم و سعی کردیم از همه نظر خود را آماده بازی با استقلال کنیم. قطعا در دور برگشت کار ساده‌ای نداریم چراکه تیم‌ها قوی‌تر شده و بازی‌ها فشرده برگزار می‌شوند. با شرایط موجود ما در فصل بعد باید تفکرات‌مان را پیاده کنیم اما سعی‌مان این است در همین نیم فصل دوم هم با تیمی که توسط کادر دیگری بسته شده نتایج خوبی بگیریم. از روزی که آمدیم جدا از تمرینات تاکتیکی و بدنی که برای بازیکنان در نظر گرفتیم روی مسائل روحی و روانی کار کردیم. حتما می‌دانید پیکان در 6،7 بازی اخیر خود در لیگ نتایج بدی کسب نکرد و به نوعی دچار مشکل روحی شده بود و ما سعی کردیم فضایی را ایجاد کنیم که بازیکنان این موضوعات را فراموش و به آینده بهتر فکر کنند.»

حسین فرکی در رابطه با اینکه فکر می‌کند پیکان در نیم فصل دوم نتایج خوبی بگیرد یا اینکه پتانسیل تیم در حدی نیست که شرایطش بهتر از این شود، می‌گوید: «نمی‌شود آینده را پیش‌بینی کرد اما امیدوارم نسبت به نیم فصل اول نتایج بهتری کسب کنیم. در فصل جاری شرایط تیم‌ها متفاوت نسبت به گذشته است. من اول فصل پیش‌بینی کردم که لیگ امسال متفاوت از گذشته می‌شود و تیم‌ها به دو قسمت تبدیل خواهند شد که این اتفاق هم رخ داد. یک قسمت بالای جدول هستند که برای قهرمانی و سهمیه می‌جنگند و نیم دیگر برای بقا تلاش خواهند کرد. امیدوارم ما جزو تیم‌های نیمه بالا باشیم، کاری که پیکان در دو فصل گذشته انجام داد و بازیکنانش نشان دادند پتانسیل قرار گرفتن در جمع تیم‌های بالا را دارند. در هر صورت شرایط سخت است و ما باید تلاش خود را بکنیم. هدف ما این است که نسبت به جایگاهی که الان داریم چند پله صعود کنیم و ان‌شاءا... برای فصل بعد تفکرات کادر جدید در تیم حاکم خواهد شد. در حال حاضر هم تیم دست و پا بسته‌ای نیستیم و انگیزه زیادی داریم تا نتایج قابل قبولی کسب کنیم.»

فرکی درباره اینکه آیا نام جابر انصاری از لیست پیکان خارج خواهد شد، ادامه می‌دهد: «من شرایط قوانین و مقررات را نمی‌دانم چون روز آخر نقل و انتقالات این اتفاق افتاده. ما با جابر توافق کردیم و اگر خبری باشد به اطلاع می‌رسانیم. این بازیکن در جریان تمرین مصدوم شده.» سرمربی پیکان در رابطه با اینکه مشکل پیکان را در چه می‌دیده که نتوانسته نتایج خوبی بگیرد، توضیح می‌دهد: «پیکان شرایط روحی خوبی نداشت. وقتی تیمی 5،6 هفته می‌بازد یک بخش آن به مسائل روحی برمی‌گردد. اگر پیکان برخی از بازی‌ها را در دقایق پایانی واگذار نمی‌کرد شاید الان در جایگاه واقعی‌اش قرار داشت. جدول مسابقات به گونه‌ای است که با دو برد می‌توان جهش خوب و جایگاه مناسبی به دست آورد. از بد حادثه در چند هفته ابتدایی به تیم‌هایی خوردیم که برای قهرمانی و کسب سهمیه می‌جنگند. با این حال در فوتبال چیزی قابل پیش‌بینی نیست.»

23+230-9

captcha
تازه ها
بیشتر