فوتبال ایران / شناسه خبر: 93811 / تاریخ انتشار : 1397/11/16 16:08
|
زشت است سراغ گزینه‌هایی مثل زیدان برویم

آزمون: فدراسیون هر چه می‌گوید دروغ است

ما زمین چمن تمرین نداشتیم و تازه درست شده است. در زمین پژوهشگاه نفت تمرین می‌کردیم و هر لحظه ممکن بود، مصدوم شویم. این واقعاً زشت است اگر ما دوباره سراغ گزینه‌های خارجی برویم.

سردار آزمون در جام ملتهای آسیا دو چهره متفاوت از خود نشان داد.او تا قبل از بازی ژاپن ستاه تم ملی بود و ضمن گلزنی و درخشش در زمین مسابقه نشان داد قابلیت های بالایی به لحاظ فنی دارد.او بعد از درخشش مقابل چین در یک چهارم نهایی که اوج عملکردش در این تورنمنت بود به منتقدانش هم پاسخ داد و به نوعی دوباره حاشیه ها را رها نگرد.آزمون با وجود پتانسیل فنی فوق العاده در بازی نیمه نهایی مقابل ژاپن هم فوق العاده عصبی بازی کرد و حرکاتی انجام داد که زیبنده بازیکن ملی پوش ایرانی نبود.سردار بعد از جام  ملتها با انتقال به زنیت همچنان در صدر اخبار قرار گرفت اما صبح روز سه شنبه با مصاحبه ای رادیویی و آتشین دوباره سر و صدا به پا کرد.

درباره انتقالت به زنیت بگو.

 زنیت در صدر جدول روسیه قرار دارد و یکی از پرافتخارترین تیم‌های این کشور است. بازیکنان و مربی بزرگی هم دارد و خیلی خوشحالم به این تیم پیوستم. در چند روز اخیر خیلی صحبت در مورد رفتن من به انگلیس شده بود، اما در آخر تصمیم بر این شد که به زنیت بروم.

آیا پیشنهادهای تیم‌های انگلیسی به تو واقعیت داشت؟

بله، ولورهمپتون قرضی من را می‌خواست اما همین موضوع باعث شد پیوستن من به این تیم کنسل شود.

درباره شکست تیم ملی مقابل ژاپن چه صحبتی داری؟

ژاپن تیم قدرتمندی است و در همه جام‌ها مدعی قهرمانی به شمار می‌آید. شما دیدید این تیم در جام جهانی هم فوق‌العاده بود و با بدشانسی حذف شد. در هر صورت فوتبال است و یک اشتباه می‌تواند نتیجه را عوض کند. متأسفانه این اشتباه هم برای ما رقم خورد و در آخر شکست خوردیم. به نظرم می‌توانستیم منطقی‌تر بازی کنیم.

آیا غیبت مهدی طارمی هم در شکست مقابل ژاپن تأثیرگذار بود؟

بله، دقیقاً 90 دقیقه دو بازیکن ژاپن با من یارگیری نفر به نفر داشتند و اگر طارمی بود می‌توانست از فضاها استفاده کند. طارمی مهاجم باهوشی است و می‌توانست به ما کمک کند، اما متأسفانه دو کارته بود. وحید امیری هم بازیکن فوق‌العاده و جنگنده‌ای است، اما طارمی گلزن است و بسیار باهوش.

الان مشغول چه کاری هستی؟

در حال سفر به تهران هستم تا بعد از آن ان‌شاءالله به روسیه بروم و به تیم زنیت ملحق شوم.

درباره رفتن کی‌روش از ایران چه نظری داری؟

رفتن این مربی خیلی بد بود، هیچ کس هم او را بدرقه نکرد. به نظرم مهم احترامی بود که باید به او می‌گذاشتیم که نگذاشتیم این ناراحت‌کننده است. کی‌روش هشت سال در فوتبال ایران کارهای بزرگی انجام داد. شما تیم ملی را ببینید. چند بازیکن لژیونر دارد؟ به طور مثال علیرضا جهانبخش از تیم ملی به لیگ انگلیس رسید. تیم‌های انگلیسی اگر در تیم ملی کشورت بازی نکنی اصلاً به سراغ تو نمی‌آیند. ضمن اینکه کی‌روش درآمدزایی زیادی هم برای ایران داشت و پس از حضورمان در جام جهانی و جام ملت‌ها پول زیادی به فدراسیون فوتبال رسید.

گفته می‌شود زین‌الدین زیدان و ژوزه مورینیو گزینه‌های جانشینی کی‌روش در تیم ملی ایران هستند.آیا تو هم چنین چیزی شنیده ای؟

من اصلاً چیزی در این خصوص نشنیده‌ام اما این مربیان اگر نیایند بهتر است. با چه امکاناتی و اصلاً با چه رویی زیدان و مورینیو را می‌خواهیم دعوت کنیم؟ درست است ایران کشور بزرگی است، اما وقتی امکانات‌مان در حد نام ایران نیست، چطور می‌خواهیم این مربیان را به ایران دعوت کنیم؟ ما زمین چمن تمرین نداشتیم و تازه درست شده است. در زمین پژوهشگاه نفت تمرین می‌کردیم و هر لحظه ممکن بود، مصدوم شویم. این واقعاً زشت است اگر ما دوباره سراغ گزینه‌های خارجی برویم و آنها بیایند و اتفاقات قبل تکرار شود. اگر قرار است اتفاقات گذشته رخ دهد، اگر نیایند بهتر است. اگر زیدان به ایران بیاید و بپرسد چه امکاناتی دارید، چه جوابی می‌خواهند به او بدهند؟

آیا با صحبت‌های کارلوس کی‌روش مبنی بر اینکه هیچ امکاناتی در اختیار تیم ملی نبوده موافقی؟

بله، مشکلات تیم ملی بسیار زیاد بود فقط به ما وعده وعید دادند. پیش از رفتن‌مان به جام ملت‌های آسیا هیچ‌کس به بدرقه‌مان نیامد و آرزوی موفقیت هم برای‌مان نکردند. به جز چند پیشکسوت هیچ‌کدام از بزرگان فوتبال احترامی برای تیم ما قائل نشدند. واقعاً این برخوردها برای ما زشت است و به ما بر می‌خورد. ما تیم خوبی داشتیم اما به حاشیه رفتیم. پس از هر برد همه از ما انتظار قهرمانی داشتند.

اما فدراسیون فوتبال اعلام کرده امکانات خوبی در اختیار تیم ملی قرار گرفته .

فدراسیون فوتبال هر چه گفته دروغ است. امکانات را فدراسیون قطر در اختیار ما قرار داد، نه فدراسیون ایران. من نمی‌دانم چرا برای ما ارزش قائل نمی‌شوند! به ما احترامی نمی‌گذاشتند و فقط وعده و وعید می‌دادند. اعلام کردند پاداش بازی با چین و عمان را به ما پرداخت کرده‌اند، اما هیچ پولی به ما ندادند. ما پاداش نمی‌خواهیم، فقط دروغ نگویند. من نمی‌فهمم چرا یک مرد آنجا نیست که راستش را بگوید.

برخی از ورزشکاران سایر رشته‌های المپیکی نیز نسبت به پاداش‌های بازیکنان تیم ملی اعتراض کرده‌اند.

 منظور شما بهداد سلیمی است؟! من خودم به شخصه وقتی بهداد در مسابقات شکست می‌خورد با گریه‌های او گریه می‌کردم. به نظرم او می‌توانست کمی تحقیق کند. ما هر دو ورزشکار و همکار هستیم، آقای سلیمی! به خدا اگر ما میلیاردی پول می‌گرفتیم قهرمانی آسیا که سهل است از مرحله گروهی جام جهانی هم صعود می‌کردیم. بهتر است ابتدا تحقیق و بعد صحبت کنند. همان‌طور که گفتم من با گریه‌های او گریه کردم. وقتی به ما می‌گویید بی‌غیرت، این کلمه زشت است. نباید سلیمی این حرف‌ها را می‌زد. وقتی او می‌باخت، ما این حرف‌ها را نمی‌زدیم.

درباره صحبت‌های اخیر بیرانوند چه نظری داری؟

 بیرانوند اگر در بازی با ژاپن هم به حرف من گوش می‌داد نتیجه تغییر می‌کرد! من در این بازی هم به او گفتم که پنالتی را به کدام سمت بپرد. خودش هم می‌دانست. البته عیبی ندارد، بیرانوند بازیکن ارزشمندی است.

آرزوی فوتبالی ات چیست؟

 من به شخصه دوست دارم در لیگ آلمان بازی کنم و امیدوارم به این آرزو برسم.از مردمی که در این مدت از ما حمایت کردند و انرژی مثبت دادند، ممنونم. باز هم می‌گویم امیدوارم فدارسیون فوتبال با ما همکاری کند و واقعاً همه دوست داشته باشند تیم ایران قهرمان آسیا شود. درست است همه برای تیم زحمت کشیدند، اما خیلی چیزها هم فکر می‌کنم درست نباشد

3.

captcha
تازه ها
بیشتر