ورزش جهان / شناسه خبر: 93779 / تاریخ انتشار : 1397/11/15 18:53
|

خط و نشان لیون برای بارسا

بعد از قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا به نظر می‌رسید لیون حریف نسبتا آسانی برای  بارسلونا باشد، ولی عملکرد اخیر این تیم فرانسوی پیش‌بینی‌ها را بر هم زده.

لیون یکشنبه شب موفق شد اولین شکست این فصل پاری سن ژرمن در لیگ فرانسه را به تیم ثروتمند پایتخت تحمیل کند. هرچند پاریس خیلی زود با گل دی‌ماریا پیش افتاد، ولی لیون با گل موسی دمبله توانست با تساوی به رختکن برود. همین مهاجم در شروع نیمه دوم تیاگو سیلوا را وادار به خطای پنالتی کرد که نبیل فکیر آن را بر خلاف جهت حرکت آرئولا به تور دروازه دوخت.

لیون در شش بازی اخیرش شکست نخورده، خودش را به رده سوم لیگ فرانسه رسانده و در جام حذفی توانسته به یک هشتم نهایی برسد. دیگر از نوسان شروع فصل خبری نیست و برونو ژنزیو توانسته ترکیب مناسبش را پیدا کند. این تیم سه بازی نسبتا آسان در لیگ فرانسه و جام حذفی دارد و بعد از آن 30 بهمن با بارسا روبرو می‌شود، در حالی که تیم کاتالان این روزها برنامه سخت و فشرده‌‌ای را پشت سر می‌گذارد.

---

بازی با پاری‌سن‌ژرمن فرصت خوبی برای لیون بود تا بازی مقابل یک تیم تراز اول اروپایی را تجربه کند و تیمش را پیش از بازی سخت با بارسا محک بزند. لیون در این بازی با دفاع فشرده موقعیت زیادی به پاریس نداد و با ضدحملات ویرانگرش حریف را وادار به تسلیم کرد. این همان سبکی بود که ژنزیو مقابل منچسترسیتی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان به کار گرفت و توانست به یک برد و یک تساوی برسد.

ژان میشل اولاس، رئیس جاه‌طلب لیون درباره تحمیل اولین برد به پاریس گفت: «تیم خیلی خوب بازی کرد. ما شروع بدی داشتیم، ولی خیلی زود واکنش نشان دادیم. باید به خاطر عملکرد تیم و برونو که یک بار دیگر ترکیب مناسبی انتخاب کرد، کلاه از سر برداریم. بازی با چهار مهاجم جاه‌طلبانه بود و این پاریس را به دردسر انداختیم.»

او درباره بازی با بارسا اضافه کرد: «این برد خیلی مهم بود، چون کمک می‌کند که نزدیک لیل، تیم دوم جدول بمانیم و به خوبی برای بازی بارسا آماده بشویم، تیمی که همسطح پاری‌سن‌ژرمن است. پاریس با جنگندگی و پرس بازیکنان ما راحت نبود. فاصله کم تا بازی بارسا پس ذهن بازیکنان بود.»

12

   

 

captcha
تازه ها
بیشتر