فوتبال ایران / شناسه خبر: 93706 / تاریخ انتشار : 1397/11/14 18:17
|
استقبال قطری‌ها از کاروان تیم ملی

گشت قهرمانی در دوحه با اتوبوس رو باز

مراسم استقبال از تیم ملی فوتبال قطر در فرودگاه دوحه در مراسمی خاص با استقبال رسمی امیر قطر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی همین طور ولیعهد او برگزار شد.

استقبال قطری‌ها از کاروان تیم ملی

تیم ملی فوتبال قطر یکی از تنهاترین تیم‌های حاضر در جام ملت‌های آسیا بود. به دلیل قطع روابط دیپلماتیک قطر با امارات، نه هوداران قطری اجازه حضور در این رقابت‌ها را پیدا کرده بود و نه خبرنگاران زیادی از قطر در امارات حضور پیدا کرده بودند. با این حال این تیم توانست در امارات جام را بالای سر خود ببرد.

یک روز بعد از فتح اولین جام قهرمانی آسیا کاروان عنابی‌ها با پرواز قطر ایر ویز از مسقط وارد دوحه شد. ستاره‌های عنابی که به خاطر مشکلات دیپلماتیک اجازه پرواز مستقیم از ابوظبی به دوحه را نداشتند به اجبار راهی مسقط شدند و از این شهر با یکی از بهترین و مدرن‌ترین هواپیماهای «قطرایرویز» به دوحه بازگشتند.

زمانی‌که در فرودگاه قطر، الهیدوس کاپ قهرمانی را به دست گرفت، ناگهان یک هوادار عمانی به او حمله ور شد تا با کتک کاری کاپ قهرمانی را از دست او برباید.

بر این اساس طبق تصاویر ویدئویی منتشر شده حسن الهیدوس بعد از ورود به فرودگاه مسقط کنار شماری از فوتبال‌دوستان عمانی حضور دارد که ناگهان فردی با وارد کردن ضرباتی به کاپیتان قطر تلاش کرد جام قهرمانی را از دست الهیدوس خارج کند. تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی فرد مهاجم را دستگیر می‌کنند و صدمه‌ای به جام قهرمانی همچنین کاپیتان قطر وارد نشده است.

ماموران امنیتی اما سریع وارد عمل شدند و الهیدوس را از زیر دستان هوادار عصبانی خارج کردند. با این حال "خالد جاسم" قطری پس از این اتفاق به رسانه‌ها گفت: «هوادار قطری قصد عکس گرفتن با الهیدوس را داشته است و نمی‌خواست او را مورد آزار و اذیت قرار دهد.»

بعد از این حواشی و دردسرها اما مراسم استقبال از تیم ملی فوتبال قطر در فرودگاه دوحه در مراسمی خاص با استقبال رسمی امیر قطر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی همین طور ولیعهد او برگزار شد.

 مراسمی که نزدیک به 1500 نفر از سران عالی‌رتبه سیاسی و کشوری قطر حضور داشتند و در پایان هم تصویری به یادگار با ستاره‌های عنابی همین طور جام قهرمانی دو میلیون دلاری آسیا انداختند.

 

---

بعد از این استقبال نوبت به حرکت با اتوبوس روباز در سطح شهر دوحه بود چون جمعیتی بالغ بر یکصد هزار نفر در سطح خیابان‌ها در انتظار دیدار با ستاره‌هایی بودند که با اقتدار در امارات آنها را به رویای بزرگ خود قبل از میزبانی از جام جهانی رسانده بودند. شادی بازیکنان قطر در این اتوبوس گردی هم زاید الوصف بود به خصوص آواز خوانی عبدالکریم حسن که بلندگویی در دست داشت.

 

---

در پایان این کارناوال شادی بزرگ در سطح شهر دوحه نوبت به حضور در شبکه الکاس و برنامه پرطرفدار المجلس رسید. بازیکنان قطر به همراه سرمربی اسپانیایی و جام قهرمانی نزدیک به یک ساعت روی همان صندلی هایی که کارشناسان عرب زبان یک ماه تمام بازی های آنها را نقد می کردند از خاطرات خود سخن گفتند و در پایان کیک قهرمانی را دسته جمعی بریدند و جشن‌شان را با مردم این کشور تقسیم کردند.

 

 

 

670 – 11

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر