فوتبال ایران / شناسه خبر: 93702 / تاریخ انتشار : 1397/11/14 17:44
|
در مسیر کسب عنوان مرد سال آسیا

معز علی در گروه مرگ

درخشش معز علی و کیفیت فنی بالای او، از حالا او را در میان یکی از کاندیداهای اصلی عنوان مرد سال آسیا قرار داده است.

ماه‌های پایانی میلادی بود که عنوان مرد سال آسیا در کمال تعجب به عبدالکریم حسن رسید تا این انتخاب یکی از عجیب‌ترین انتخاب‌ها به حساب بیاید. در نهایت هم گفته شد که مجموع امتیاز بازیکنان در تمامی بازی‌ها و نه تنها یک تورنمنت یا یک بازی به انتخاب نهایی می‌انجامد. با این حال اما درخشش معز علی و کیفیت فنی بالای او، از حالا او را در میان یکی از کاندیداهای اصلی عنوان مرد سال آسیا قرار داده است. با قید این شرط که معزعلی با پیراهن الدحیل به درخشش خود در لیگ قهرمانان آسیا، آن هم در گروه مرگ ادامه دهد

هم گروهی الدحیل با استقلال ایران در گروه مرگ بیشتر از قبل این بازیکن گلزن و تکنیکی را در اذهان فوتبال‌دوستان ایرانی قرار می‌دهد چون معز علی و هم تیمی‌هایش در اولین بازی لیگ قهرمانان روز 14 اسفندماه در دوحه میزبان آبی‌های پایتخت خواهند بود.

فاکس اسپورت آسیا البته حضور قطر در جام ملت‌های آمریکای جنوبی که اواخر خردادماه 98 برگزار می شود را برگ برنده‌ای برای آقای گل آسیا دانست تا با ادامه درخشش در این تورنمنت بتواند شانس خود برای رسیدن به عنوان مرد سال را بالا ببرد. رقابت‌هایی که قرار است قطر به همراه ژاپن به عنوان مهمان به مصاف غول‌های فوتبال آمریکای جنوبی بروند.

او در رقم خوردن اولین قهرمانی قطر در جام ملت‌های آسیا، نقشی انکار نشدنی داشت. ضمن اینکه به ثمررساندن 9 گل و شکستن رکورد طولانی مدت علی دایی از ایران باعث شد تا قاره کهن برای اولین بار با آقای گلی از یک قاره دیگر مواجه شود.

معز علی سودانی الاصل از چهارسالگی با کوچ خانواده‌اش به دوحه تبعه قطر شد و بعد از سال‌ ها پیشرفت در آکادمی اسپایر سرانجام توانست قله‌های موفقیت در فوتبال آسیا را فتح کند تا به عنوان بهترین بازیکن جام ملت‌ها، آقای گل آسیا و ستاره آینده‌دار نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد.

 

270 – 11

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر