ورزش ایران / شناسه خبر: 93659 / تاریخ انتشار : 1397/11/13 18:39
|

درآمد یک میلیارد دلاری در جام ملت‌های آسیا

جام ملت‌های آسیا برای اماراتی‌ها بسیار پول‌ساز بوده و آن‌ها یک میلیارد دلار از برگزاری این رقابت‌ها پول به جیب زده‌اند.

پولسازترین جام ملت‌های آسیا

داتو ویندسور جان،دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره برگزاری رقابت های جام ملت های آسیا توضیحاتی ارائه کرده است:« در طول این 28 روز باید بگویم که امارات عملکرد بسیار خوبی داشت و شاهد رضایت شرکت‌کنندگان از شرایط میزبانی بودیم. رقابت‌ها در سطح بسیار خوبی برگزار شد. شاهد افزایش کمی تعداد تیم‌ها و همچنین پیشرفت کیفی مسابقات بودیم. همچنین به دلیل برگزاری مسابقات به شکل جدید تا آخرین روز همه تیم‌ها برای صعود امید داشتند و این اتفاق جذابیت رقابت‌ها را افزایش داد. یکی از دلایل بالا رفتن تعداد میانگین گل‌ها نیز همین اتفاق بود.»

ویندسوردرادامه حرف هایش به جذابیت های جام اشاره کرد:« رقابت متفاوت و انگیزه‌های تازه‌ای بین تیم‌ها شکل گرفت که این جام را در یادها ماندگار کرد. بسیاری از تیم‌ها برای اولین بار حضور در این تورنمنت را تجربه می‌کردند و با این وجود نمایشی چشم‌نواز داشتند. همچنین از نظر درآمدزایی طبیعتاً با توجه به افزایش تعداد مسابقات و تیم‌ها شاهد تحول چشمگیری در این دوره بودیم و میزان درآمد کشور میزبان هم بیشتر از دوره‌های قبل برآورد می‌شود. مجموع گردش مالی جام ملت‌های آسیا در این دوره با توجه به کلیه مشاغلی که به شکل مستقیم یا غیرمستقیم با آن در ارتباط بوده‌اند و حتی مدتی بعد از جام ملت‌ها به شکل مرتبط ادامه خواهند داشت به عددی بالاتر از یک میلیارد دلار می‌رسد که نشان‌دهنده توسعه یافتگی و پیشرفت چشمگیر فوتبال آسیاست.»

آقای دبیرکل برگزاری این تورنمنت را بسیارموفقیت آمیزمی‌داند:« از نظر ما این تورنمنت موفقی برای فوتبال آسیا، کنفدراسیون و همین‌طور کشور میزبان بود. افزایش تعداد تیم‌ها یک تجربه کاملاً موفق به شمار می‌رود و آمارهای رسیده به دست ما کاملاً رضایت‌بخش به نظر می‌رسد. در دوره‌های بعد می‌توانیم از این تجارب به خوبی استفاده کنیم تا شاهد رفع تمامی نقاط ضعف خصوصا در بخش بلیت‌فروشی باشیم.»

ویندسور جان در پایان حرف هایش به این جملات اشاره کرد:« مسیر توسعه فوتبال آسیا در این تورنمنت هموار شد و ما کار بزرگی در پیش داریم. در حدود 27 کشور آسیایی پیشرفت فوتبال به میزان قابل قبول و مطابق با استانداردهای مورد نظر ما نبوده اما در این تورنمنت شاهد افزایش مشارکت کشورها و حضور موفق تیم‌هایی مثل ویتنام، هند، قرقیزستان و ترکمنستان بودیم که شایستگی‌های خودشان را نشان دادند. گام بعدی تلاش در مسیر توسعه و پیشرفت یکسان تمامی کشورها و کاهش فاصله‌هاست که موجب ارتقای کیفیت فوتبال آسیا خواهد شد.»

1

 

captcha
تازه ها
بیشتر