تیم ملی ایران / شناسه خبر: 93631 / تاریخ انتشار : 1397/11/13 14:40
|
هزینه مربی خارجی در اختیار تیم‌های پایه

تجویز یحیی گل‌محمدی برای تیم ملی: مربی ایرانی

چه اشکالی دارد امکاناتی که به مربی خارجی می دهیم را در اختیار مربی ایرانی هم قرار بدهیم؟ مربیان ایرانی اگر مورد حمایت قرار بگیرند و امکانات لازم در اختیارشان باشد می‌توانند مثل کی‌روش نتیجه بگیرند.

نظر متفاوت یحیی:به مربی ایرانی اعتماد کنند

جدایی کارلوس کی‌روش، یکی از سوژه‌های سوال از مربیان ایرانی است. یحیی گل‌محمدی که با پدیده نتایج درخشانی کسب کرده در این باره می‌گوید: «کی‌روش 8 سال در ایران کار کرد و مثل هر مربی روزهای خوب و بد داشت. او تاثیرات مثبت خودش را گذاشت که می‌توان به اتحاد تیمی تیم ملی، ایجاد نظم و انضباط، سازمان دهی تیمی و .. اشاره کرد. ما دو دوره هم به جام جهانی رفتیم ولی در جام ملت‌های آسیا موفقیتی کسب نکردیم. در اینکه کی‌روش مربی بزرگی است شکی وجود ندارد و این مربی تاثیر مثبت خودش را در تیم ملی گذاشت.»

یحیی گل‌محمدی در رابطه با اینکه سرمربی بعدی تیم ملی باید خارجی باشد یا ایرانی صحبت‌های جالبی انجام می‌دهد: «من موافق استفاده از سرمربی خارجی با کیفیت هستم ولی تا چه زمانی می خواهیم به نیروهای خارجی دل ببندیم؟ برای آوردن مربی خارجی بزرگ و سرشناس باید هزینه سنگینی را متحمل شویم ولی این پول می‌تواند صرف تیم‌های پایه و بهبود ساختار فوتبال ایران و تیم ملی شود. از طرفی شرایط اقتصادی در ایران خوب نیست و با این وضعیت درست نیست که برای یک مربی خارجی هزینه کنیم.»

---

 

اتکا به مربیان داخلی، صحبت بعدی گل‌محمدی است: «می توانیم به نیروهای داخلی تکیه کنیم و به مربی ایرانی دور بدهیم. چه اشکالی دارد امکاناتی که به مربی خارجی می دهیم را در اختیار مربی ایرانی هم قرار بدهیم؟ مطمئنا مربیان ایرانی اگر مورد حمایت قرار بگیرند و امکانات لازم در اختیارشان باشد می‌توانند مثل کارلوس کی‌روش نتیجه بگیرند. برای حل مشکلات فوتبال‌مان، می‌توانیم هزینه کنیم و به جای اینکه پول زیادی صرف آوردن مربی خارجی کنیم، باید زیرساخت‌ها را درست کنیم.»

اما صحبت‌های پایانی یحیی گل‌محمدی که باز هم به حضور مربی ایرانی در تیم ملی ارتباط دارد: «زمان اعتماد به مربیان ایرانی رسیده است. ما سال‌ها است که در آسیا قهرمان نشده‌ایم و در جام ملت‌های 1996 با مایلی‌کهن به مقام سوم رسیدیم. این فدراسیون است که تصمیم می‌گیرد ولی من معتقدم که در این شرایط اقتصادی، آوردن مربی خارجی اشتباه بزرگی است. نباید در این زمینه هزینه سنگینی انجام بدهیم، چون می‌توانیم به مربی ایرانی اعتماد کنیم.»

 

2

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر