جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93551 / تاریخ انتشار : 1397/11/10 19:03
|
شب سیاه هواداران اماراتی

پرواز دمپایی‌ها آبروی میزبان را برد

پرواز دمپایی‌ها آبروی میزبان را برد

امارات هرچند با برج‌ها، بزرگراه‌ها و سازه‌های مدرنش به دنیا فخر می‌فروشد، ولی اتفاقات جام ملت‌های آسیا بخصوص بازی نیمه‌نهایی مقابل قطر نشان داد که آنها از نظر فرهنگی به اندازه کافی متحول نشده‌اند.

قطر از شروع جام ملت‌ها تحت فشار شدید امارات میزبان بود که به هواداران و خبرنگاران این کشور اجازه ورود نداد. این خصومت در بازی نیمه‌نهایی به اوج رسید و اماراتی‌ها که کل سکوها را در اختیار داشتند سرود ملی قطر را هو کردند.

آنچه درون زمین رخ داد، خشم تماشاگران میزبان را بیشتر کرد. قطر در شروع بازی دو گل متوالی زد تا توهین و پرتاب آشیا مثل بطری آب به سمت بازیکنان حریف شروع شود. وقتی حسن هیدوس با یک چیپ استادانه گل سوم قطر را زد، بدرفتاری تماشاگران به اوج رسید و کفش و صندل‌‌شان را به سمت بازیکنان حریف کردند.

---

واکنش کاربران توییتر

رفتار غیراخلاقی هواداران میزبان در توییتر واکنش‌های زیادی داشت و حتی برخی اماراتی‌ها هم از آن انتقاد کردند.

آلیا نوشت: «من عاشق کشورم هستم و به اماراتی بودن افتخار می‌کنم، ولی رفتار هواداران پس از گل قطر بی‌احترامی بود.»

مستربیکر، یک کاربر بیطرف نوشت: «قطر شایسته این برد بود. حرکت تماشاگران امارات بسیار زشت بود. این حجم از نفرت و نژادپرستی باورنکردنی است.»

منتها ترابی هم نوشت: «رفتار تماشاگران امارات شرم‌آور بود. آنها بازنده‌های بدی هستند. شما مایه شرم کشورتان هستند. شما باید خجالت بکشید.»

نور جیحان گفت: «چقدر باید خشن و بدذات باشید که نعلین‌تان را بعد از گل بازیکنان قطر به سمت‌شان پرتاب کنید.»

---

واکنش بازیکنان قطر

پیش‌بینی می‌شد که در این فضا ممکن است کار برای بازیکنان جوان قطر سخت شود، ولی اینطور نشد.

طارق سلمان، مدافع 21 ساله قطر در واکنش به جو روی سکوها گفت: «ما با هم صحبت کرده بودیم و کاملا آرام بودیم. به هم گفتیم که این هم یک بازی عادی است و نباید خیلی به حواشی فکر کنیم. تنها روی بازی تمرکز کنیم و مثل بازی‌های قبلی باشیم. ما برنده شدیم و من از این بابت به تیمم افتخار می‌کنم.»

قطر جمعه در فینال مقابل ژاپن بازی می‌کند و قهرمانی این تیم قطعا اتفاق خوشایندی برای میزبان نخواهد بود.

12

 

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر