جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93538 / تاریخ انتشار : 1397/11/10 17:13
|
مربی ایتالیایی: از هواداران عذرخواهی می‌کنم

پایان تلخ زاکرونی با امارات

پایان تلخ زاکرونی با امارات

خوش‌شانسی‌های امارات میزبان در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا تمام شد و این تیم با شکست 4 بر صفر مقابل قطر از مسابقات حذف شد. زاکرونی که توانسته بود با تجربه و هوش بالا تیم کم‌بضاعت امارات را بالا بکشد، در این بازی کاری از پیش نبرد و شاهد خرد شدن تیمش به دست قطر آماده و باانگیزه بود.

مربی ایتالیایی که به هواداران قول رسیدن به فینال و قهرمانی داده بود، در کنفرانس خبری از آنها عذرخواهی کرد و گفت: «به خاطر این نتیجه از هواداران امارات عذرخواهی می‌کنم. اشتباهات بدی داشتیم. با این حال بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم. می‌خواستیم هواداران را خوشحال کنیم اما این همه توان ما بود. بازیکنان از روحیه بسیار بالایی برخودار بودند و نهایت تلاش خود را به کار گرفتند.»

زاکرونی ادامه داد: صعود «به نیمه نهایی دستاورد خاصی برای من به شمار نمی‌آید و اصلاً راضی نیستم. بازیکنان در دیدارهای قبلی بهتر ظاهر شدند و در این دیدار نتوانستیم انتظارات را برآورده کنیم. افتخار می‌کنم که هدایت تیم ملی امارات را برعهده دارم. فوتبال این است که گاهی اوقات پیروز می‌شوید و گاهی هم تن به شکست می‌دهید. من نهایت تلاش خود را برای موفقیت فوتبال امارات به کار گرفتم و مسئولیت این شکست را هم برعهده می‌گیرم.»

---

او درباره آینده حرفه‌ای‌اش هم گفت که قراردادش با فدراسیون فوتبال امارات به پایان رسیده و بخت زیادی برای ادامه این همکاری وجود ندارد: «15 ماه پیش هدایت امارات را به عهده گرفتم و با کادر فنی نهایت تلاش‌مان را انجام دادیم. به لطف این تلاش زیاد بازیکنان جوان زیادی به تیم اضافه شدند. ولی هدف ما قهرمانی جام ملت‌ها بود. قراردادی من با فدراسیون فوتبال امارات امضا تا پایان جام ملت‌ها اعتبار دارد.»

جام ملت‌های آسیا 2019 شاهد حضور مربیان مشهوری بود که تعداد زیادی از آنها بعد از تورنمنت از تیم‌شان کنار رفتند. پیش از زاکرونی، مربیانی مثل میلوان رایواچ (تایلند)، استفان کنستانتین (هند)، میروسلاو سوکوپ (بحرین)، برند اشتانگه (سوریه)، مارچلو لیپی (چین)، اسون گوران اریکسون (فیلیپین)، خوان آنتونیو پیتزی (عربستان) هم از تیم‌شان کنار رفتند.

 

12

 

captcha
تازه ها
بیشتر