جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93534 / تاریخ انتشار : 1397/11/10 17:01
|
گزارش‌های بهناز میرمطهریان از جام ملت‌های آسیا

امارات، میزبان شکست خورده

بهناز میرمطهریان - امارات / سهم توریست‌های اروپایی میان افرادی که علی‌رغم داشتن بلیت، نتوانستند وارد ورزشگاه شوند، قابل توجه بود. آن‌ها ایمیل‌های اعتراض‌آمیزشان را برای فیفا و ای‌اف‌سی، ارسال کردند.

نارضایتی توریست‌های اروپایی از میزبانی رقابت‌ها

بهناز میرمطهریان - امارات / مسابقه امارات مقابل قطر در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، علاوه بر حساسیت‌های فوتبالی و سیاسی، محکی جدی بود بر میزبانی امارات.
تا پیش از این مسابقه ایران - عمان از مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌ها با حضو ر 31 هزار نفر، پرتماشاگرترین مسابقه تورنمنت بود. 
امارات - قطر اما با 38 هزار تماشاگر و هزاران نفر که پشت درهای ورزشگاه ماندند، از ایران - عمان سبقت گرفت.
سبقتی در کمال بی‌نظمی میزبان و در میان اعتراض تعداد پرشماری از افراد که بلیت مسابقه را تهیه کرده بودند اما نتوانستند به ورزشگاه راه پیدا کنند.
سهم توریست‌های اروپایی در میان افرادی که علی‌رغم داشتن بلیت، نتوانستند وارد ورزشگاه شوند، قابل توجه بود. آن‌ها که همان‌جا ایمیل‌های اعتراض‌آمیزشان نسبت به میزبانی رقابت‌ها را برای فیفا و ای‌اف‌سی، ارسال کردند تا میزبانی امارات در آخرین روزهای برگزاری تورنمنت با چالشی اساسی رو به رو شود.
حالا اماراتی که با برگزاری این دوره از رقابت‌ها، روی جذب توریست از راه فوتبال حساب کرده بود، نه تنها نتوانست رضایت توریست‌های اروپایی را جلب کند که در این مسیر یک شکست خورده واقعی بود.
 
 

باخت ایران تحریم رسانه‌ای را شکست

 
رسانه‌های اماراتی که از ابتدای رقابت‌های جام ملت‌های آسیا کمتر خبری از تیم ملی فوتبال ایران پوشش می‌دادند، بعد از شکست و حذف ایران مصاحبه کی‌روش در نشست مطبوعاتی بعد از باخت ایران مقابل ژاپن را منتشر کردند.
رسانه‌هایی که بعد از پیروزی ایران مقابل چین و عمان، کوچکترین خبری از تیم ملی فوتبال ایران و مصاحبه سرمربی و بازیکنان را پوشش نداده بودند، حالا بعد از حذف ایران از جام، روزنامه گلف نیوز امارات از قول کی‌روش نوشته: «راهم را رفتم و خوشحالم.»
جالب اینکه حتی رسانه‌های اماراتی که ایران را از نظر خبری تحریم کرده‌‌ بودند، در یکی از معدود پوشش‌های خبری خود درباره تیم ملی فوتبال ایران، اصل بی‌طرفی را رعایت کردند. درست در روزهایی که برخی رسانه‌های داخلی بیشترین حملات را نسبت به سرمربی تیم ملی فوتبال ایران دارند و از هیچ راهی برای زدن کی‌روش کوتاهی نمی‌کنند.
 
2

 

captcha
تازه ها
بیشتر