جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93495 / تاریخ انتشار : 1397/11/9 19:48
|
حریف ژاپن بی‌حرف پیش به فینال رسید

قطر 4- امارات صفر / تانک عنابی از روی میزبان عبور کرد

قطر با یک بازی درخشان ، یک برد پرگل بی حرف و حدیث و البته ثبت یک کلین شیت دیگر مقابل هواداران پرتعداد امارات و در شرایطی که جو ورزشگاه کاملا علیه این تیم بود به فینال جام ملتها رسید.

شاید برد قطر مقابل میزبان جام ملتها در دیگر بازی نیمه نهایی قابل پیش‌بینی بود اما شاید کسی فکر نمی‌کرد این برد با چهار گل و برتری قاطع عنابی ها رقم بخورد.

بازی نیمه نهایی قطر – امارات در حالی آغاز شد که هواداران سفیدپوش اماراتی ورزشگاه را پر کرده و تنها چند صندلی به عنابی پوش‌های حامی قطر رسیده بود.وقتی در مراسم شروع مسابقه و زمان پخش سرود قطر،هواداران اماراتی سوت کشیدند و هو کردند مشخص شد تیم سانچس اگر حریف تیم درون میدان شود با سکوهای میزبان مشکل خواهد داشت.

20 دقیقه ابتدایی بازی متعادل بود اما دقیقه 22 اشتباه بزرگ دروازه بان امارات ، میزبان را آشفته کرد.دقیقه 22 روی ضد حمله سریع بازیکنان قطر، اکرم عفیف در سمت راست زمین بوعلام خوخی را صاحب توپ کرد که این بازیکن درصدد پاس به جلوی مورب برآمد اما با خوش شانسی ‌اش توپ به سمت دروازه حریف رفت واز زیر دستان خالد عیسی عبور کرد تا گل اول قطر روی اشتباه عجیب دروازه‌بان امارات به ثمر برسد.

دقیقه 37 اکرم عفیف که پایه‌گذار گل اول تیمش شده بود، پاس تک ضرب خوبی به المعز علی داد تا ستاره خط حمله عنابی‌ها با نفوذ بین سه مدافع اماراتی و شوت فنی زیبایی که به تیرک عمودی دروازه برخورد داشت، گل دوم قطر را به ثمر رساند.

با شروع نیمه دوم و با ورود اسماعیل مطر و بعد از آن احمد خلیل، امارات به خود آمد و کم کم فشار را روی دروازه قطر بیشتر کرد اما خیلی سخت موفق به ایجاد موقعیت شد تا اینکه روی ضدحمله گل‌های بعدی را هم دریافت کرد.

دقیقه 80 پاس پدرو کوریا از سمت راست میانه زمین را اکرم عفیف بدون مکث روی هوا پاس داد که معز علی توپ را رها کرد تا حسن الهیدوس صاحب موقعیت شود؛ کاپیتان عنابی‌ها نیز از فرصت به دست آمده بهترین استفاده را کرد و با جای گذاشتن دو مدافع امارات و ضربه چیپ استثنایی به خالد عیسی، گل سوم قطر را زد.

بعد از این گل بود که شادی قطری‌ها پیش چشم هوادران امارات خشم آنها را برانگیخت و پرتاب بطری و اشایای مختلف یکی دو بازیکن عنابی پوش را مصدوم کرد.

بعد از این گل اسماعیل احمد مدافع تیم امارات به خاطر آرنج زدن به صورت سالم الهجری با کمک VAR  از بازی اخراج شد تا غم اماراتی‌ها بیشتر شود .

این اما پایان ماجرا نبود چرا که در آخرین ثانیه‌های وقت های تلف شده پاس درعمق تماشایی کریم بوضیاف از سمت راست میانه زمین را حامد اسماعیل، تنها یک دقیقه بعد از ورودش به ضربه بغل پا زد که توپ بعد از برخورد به پای خالد عیسی تبدیل به گل چهارم قطر شد.

در نهایت قطر با این برد استثنایی و قاطع ضمن ثبت یک کلین شیت دیگر و البته رسیدن معز علی 8 گله به آقای گلی مسابقات و ثبت چند رکورد،حریف ژاپن در فینال شد تا عصر جمعه فینال جام هفدهم از جدال این دو تیم بیرون بیاید.

1

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر