جام ملت‌های آسیا / شناسه خبر: 93488 / تاریخ انتشار : 1397/11/9 17:23
|
رها کردیم، شکست خوردیم

ایران - ژاپن، به یاد غافلگیری حسن رنگرز

اشتباه چند بازیکن تیم ملی روی گل نخست ژاپن، خاطره‌ی شکست حسن رنگرز را در ذهن‌مان زنده کرد.ستاره‌ی کشتی فرنگی ایران که به نشانه‌ی پایان کشتی به سمت مربی خود رفت اما ضربه‌ی فنی شد و طلا را از دست داد.

غافلگیر شدیم و باختیم

شکست مقابل ژاپن و اشتباه چند بازیکن تیم ملی روی گل نخست حریف، غافلگیری برخی ورزشکاران ایرانی را در خاطره‌مان زنده می‌کند. حسن رنگرز، سال 2001 و در مساقات جهانی آتن، چنین اتفاقی را روی یک غافلگیری عجیب تجربه کرد. رنگرز که در آن مقطع پرامیدترین و بهترین فرنگی‌کار ایران بود، با اختلاف 9 امتیاز از حریف ترکمن خود پیش بود اما در ثانیه‌های پایانی ضربه‌ی فنی شد و کشتی را واگذار کرد.

---

 

حسن رنگرز در آن کشتی، مثل بازیکنان تیم ملی ایران مقابل ژاپن، غافلگیر شد و به نشانه‌ی پایان مسابقه به سمت سرمربی- رضا سیم‌خواه- رفت اما حریف اهل ترکمنستان به او رسید و ضربه‌‌ی فنی‌اش کرد.اتفاقی که تا مدت‌ها درباره‌اش بحث شد و البته رنگرز همراه با سیم‌خواه، ساعت‌ها برای از دست دادن مدال طلای جهان اشک ریختند و حسرت خوردند.

---

 

این اتفاق را دوباره در ورزش ایران و این بار در فوتبال شاهد بودیم. یک اشتباه که جیران ان سخت بود باعث شد تا تیم ملی از حضور در فینال محروم شود و مقابل ژاپن با 3 گل شکست بخورد. اینکه وقوع چنین اتفاق‌هایی چه زمانی در ورزش ایران تمام می‌شود، پرسشی است که هر چند سال یک بار مطرح می‌شود اما پاسخ روشنی دریافت نمی‌کند تا روز از نو شود و روزی از نو و البته اشتباه‌ها هم به پایان نرسد.    

 

1

captcha
تازه ها
بیشتر